Вибратори

Дали сте во потрага по секс играчки кои имаат вибрации и можат да ја задоволат секоја ваша потреба? Епа, потрагата завршува тука –  на оваа страница ќе најдете огромен број на најразлични вибратори во сите облици, бои и димензии. Дефинитивно има за секого по нешто и во рамките на вашиот буџет.  Без разлика дали барате вибратор како дополнителна стимулација при секс со партнерот или барате придружник за соло забава, ви гарантираме дека ќе го најдете во нашата продавница. Пребарајте и видете ги најпопуларните производи. Доколку имате некакви недоумици околу тоа каков тип на вибратор е идеален за вас нашиот водич за почетници – вибратори е токму за вас.

Прикажувам 1–48 од 159 резултати

Вибратори

 

Вибраторите се популарен и разновиден тип на сексуална играчка што може да се користи за соло игра или за време на однос со партнерот. Тие доаѓаат во широк спектар на дизајни и стилови и може да се користат за стимулирање на различни области на телото, вклучувајќи го клиторисот, Г-точката и анусот.

Еден од најпопуларните типови на вибратори е класичниот wand вибратор. Овие вибратори честопати се поголеми по големина и имаат моќен мотор кој може да обезбеди длабоки и бурни вибрации. Совршени се за оние кои копнеат за интензивна надворешна стимулација и можат да се користат на различни делови од телото, вклучувајќи ги брадавиците, пенисот и перинеумот.

Друг популарен дизајн на вибратори е rabbit вибраторот. Овие вибратори имаат вратило за внатрешна стимулација и посебен додаток „зајачко уво“ за надворешна стимулација на клиторисот. Овие типови на вибратори се дизајнирани да обезбедат истовремена внатрешна и надворешна стимулација, што ги прави совршени за оние кои сакаат да доживеат комбиниран оргазам.

Вибраторите за Г-точката се уште еден популарен дизајн кој е специјално дизајниран да ја таргетира Г-точката, чувствителна област на вагината која може да биде тешко да се стимулира со традиционалните вибратори. Овие вибратори често имаат закривен или аголен врв и мотор кој е доволно моќен за да обезбеди длабоки вибрации на точката Г.

Малите, дискретни и преносливи bullet вибратори се уште еден популарен дизајн. Тие се мали, лесни за употреба и можат да се користат надворешно и внатрешно. Одлични се и за парови за користење за време на сексуалниот однос или за оние кои често патуваат и сакаат компактен, дискретен вибратор.

За оние кои бараат пореалистично искуство, има и дилда кои доаѓаат со вграден вибратор. Овие вибрирачки дилда обезбедуваат пореалистична сензација и може да се користат и за вагинална и за анална игра.

Најновиот додаток во семејството на вибратори се паметните вибратори. Тие можат да се контролираат преку апликација за паметен телефон и имаат функции како виртуелна реалност, синхронизација на музика и контрола на долги растојанија. Овие типови вибратори се совршени за оние кои сакаат да ја подигнат својата соло игра на следното ниво.

Вибраторите може да се направат од различни материјали, вклучувајќи силикон, пластика и метал. Силиконските вибратори генерално се сметаат за најбезбедна и најпријатна опција за телото, бидејќи не се порозни и лесно се чистат. Пластичните и металните вибратори се исто така безбедни, но можеби не се толку удобни за употреба.

Освен што се одлична алатка за постигнување сексуално задоволство, вибраторите може да се користат и за подобрување на интимноста во врската. Многу парови уживаат заедно да користат вибратори за време на предиграта и сексуалниот однос и откриваат дека можат да додадат возбудлива нова димензија на нивниот сексуален живот.

Важно е да се напомене дека вибраторите не се замена за човечкиот допир и интимност, туку негово дополнување. Тие можат да помогнат да се зголеми сексуалното задоволство, но важно е да комуницирате со вашиот партнер за какви било желби или грижи што можеби ги имате.

Како заклучок, вибраторите се популарен и разновиден тип на сексуална играчка што може да се користи за соло игра или за време на однос со партнерот. Тие доаѓаат во широк спектар на дизајни и стилови и може да се користат за стимулирање на различни области на телото, вклучувајќи го клиторисот, Г-точката и анусот.

Запомнете дека комуникацијата со вашиот партнер е клучна и не плашете се да експериментирате и да го пронајдете совршениот вибратор за вас и вашите потреби.

Shopping Cart
Scroll to Top