Анални Бројаници

Анални бројаници или исто така наречени Анален синџир или монистра, овозможува анална стимулација со лежерно темпо. Предноста на аналните бројанци е тоа што имате целосна контрола врз тоа колку влегува. Ова дава сигурност, особено ако сте почетник. Сите анални бројаници на Loveguru се со многу лесен дизајн, а некои од нив се направени од мек медицински силикон.

Се прикажуваат сите 19 резултати

Аналните бројаници се популарна опција за поединци кои сакаат да ги истражат и подобрат своите искуства со аналната игра. Овие секс играчки се дизајнирани да се вметнуваат во анусот, едно по едно, обезбедувајќи уникатно чувство на исполнетост и дополнителна стимулација.

Тие доаѓаат во различни форми, големини и материјали, што ги прави разновидна опција за оние со различни преференци и нивоа на искуство. Кога купувате анални бројаници, важно е да го земете предвид материјалот. Опциите од силикон, ABS пластика и нерѓосувачки челик се безбедни за телото и лесни за чистење, додека играчките од гума и желе може да содржат штетни хемикалии.

Дополнително, важно е да се обрне внимание на големината и обликот на играчката, особено ако сте нови во аналната игра, бидејќи е од клучно значење да започнете со мали димензии и постепено да напредувате. Аналните бројаници доаѓаат во различни големини, форми и должини. Некои бројаници се поврзани со врвка или флексибилна прачка. Тие можат да се користат за време на предиграта или сексуалниот однос за да обезбедат дополнителна стимулација и чувство на ситост. Бројаниците може да се извадат за време на оргазам за дополнителна сензација. Аналните бројаници можат да ги користат и мажите и жените, а за оние кои се заинтересирани за стимулација на простата, закривените анални бројаници кои се специјално дизајнирани за масажа на простата може да обезбедат интензивни и моќни оргазми.

Кога станува збор за чистење и одржување, лесно се грижат за аналните монистра. Може да се мијат со благ сапун и вода или со средство за чистење играчки. Исто така, важно е да користите добар квалитет на лубрикант на база на вода за дополнителна удобност и леснотија на вметнување.

Shopping Cart

Филтрирај по цена

Филтрирај по големина

Scroll to Top