Анални играчки за парови

Без разлика дали и двајцата сте искусни или нови во аналниот секс, на оваа страница ќе најдете се што ви треба во однос на аналните играчки за парови. На сите им препорачуваме да го прочитаат нашиот водич за почетници за анален секс играчки, каде што ќе бидете подготвени да се впуштите во фантастичниот и прекрасен свет на аналната стимулација.

Се прикажуваат сите 31 резултати

Анални играчки за парови

 

Aналните играчки стануваат сè попопуларни меѓу паровите како начин за подобрување на нивните сексуални искуства и истражување на нови форми на задоволство. Овие играчки, кои вклучуваат анални мониста, бат плагс и масажери за простата, се дизајнирани да ги стимулираат чувствителните нервни завршетоци во и околу анусот, што доведува до интензивни и задоволувачки оргазми.

Една од главните причини зошто паровите уживаат да користат анални играчки е тоа што можат да додадат ново ниво на возбуда и интимност на нивните сексуални средби. Анусот е многу ерогена зона и многу луѓе откриваат дека чувството на нешто што влегува или масира во оваа област може да биде неверојатно пријатно. Покрај тоа, табу-природата на аналната игра може да направи да се чувствува повозбудливо и повозбудливо за паровите.

Аналните бројаници се популарен избор меѓу паровите, бидејќи се лесни за употреба и можат да обезбедат постепено зголемување на сензацијата. Овие играчки се состојат од низа мониста со различни големини, кои можат да се вметнат во анусот еден по еден. Зрната потоа се извлекуваат на точката на оргазам за интензивна сензација. Тие се исто така одличен начин за почетниците да почнат да експериментираат со аналната игра, бидејќи малите монистра лесно може да се вметнат и извадат.

Од друга страна, Бат Плаг се дизајнирани да се носат подолг временски период и можат да обезбедат чувство на исполнетост и притисок во анусот. Тие доаѓаат во различни форми и големини, а можат да се направат од различни материјали како силикон, стакло и метал. Некои приклучоци имаат и заоблен облик за да ја таргетираат простатата, што може да доведе до моќен оргазам кај мажите.

Масажерите за простата, познати и како играчки „П-точка“, се специјално дизајнирани да ја стимулираат жлездата на простатата, која се наоѓа во внатрешноста на анусот. Овие играчки обично имаат заоблен облик и луковичен врв, што го олеснува таргетирањето на простатата. Мажите кои ги користат овие играчки често пријавуваат дека доживуваат поинтензивни и пополни оргазми.

Освен физичкото задоволство, паровите имаат корист и од емоционалните и психолошките аспекти на користењето анални играчки. Довербата и комуникацијата потребни за време на аналната игра може да ја зајакнат емоционалната врска и интимноста на парот. Исто така, може да им помогне на паровите да станат поудобни со своето тело и поотворени за истражување на нови форми на задоволство. Исто така, важно е да се напомене дека правилната хигиена е од клучно значење кога станува збор за аналните играчки.

Секогаш чистете ги вашите играчки темелно пред и по употреба. Исто така, користете лубрикант на база на вода за да обезбедите лесно и удобно вметнување. Како заклучок, аналните играчки се одличен начин паровите да ги подобрат своите сексуални искуства и да истражуваат нови форми на задоволство.

Од анални мониста до бат плаг, масажери за простата и друго, овие играчки нудат различни сензации и можат да бидат забавен и возбудлив додаток на сексуалниот репертоар на секоја двојка. Не заборавајте да комуницирате со вашиот партнер и да практикувате соодветна хигиена кога ги користите овие играчки за безбедно и пријатно искуство.

Shopping Cart

Филтрирај по цена

Филтрирај по големина

Scroll to Top