Масажери

Дали сакате екстра моќен вибратор масажер кој навистина може да ви даде задоволство? Тогаш треба да пробате Magic Wand! Го имаме најголемиот избор на секс играчки во Македонија, овде ќе најдете многу различни верзии на масажери во сите бои и големини. Magic Wand се еден од најмоќните вибратори на пазарот. Совршени се и за стимулација на клиторисот и идеален за болки во мускулите.

Прикажувам 1–48 од 97 резултати

Mасажерите се популарна опција за поединци кои сакаат да ги подобрат своите сексуални искуства. Овие секс играчки се дизајнирани да обезбедат внатрешна и надворешна стимулација, што ги прави разновидна опција за соло игра, но и џза игра во пар.

Кога купувате масажер, важно е да го земете предвид материјалот. Силиконските и стаклените опции се безбедни за телото и лесно се чистат, додека играчките од гума и желе може да содржат штетни хемикалии.

Дополнително, многу масажери доаѓаат со различни опции за вибрации, од основни до напредни. Една од главните предности на масажерите е нивната способност да обезбедат внатрешна стимулација. Тие доаѓаат во различни форми и големини, што им овозможува на поединците да го најдат совршеното вклопување за нив. Дополнително, многу масажери доаѓаат со заоблен дизајн кој им овозможува лесно да ја стимулираат Г-точката, што доведува до моќни оргазми.

Масажерите може да се користат и надворешно за стимулирање на брадавиците, клиторисот или која било друга ерогена зона. Опциите за вибрации може да се користат за да се додаде дополнителна стимулација на овие области, што ги прави уште почувствителни.

Исто така и паровите можат да имаат корист од употребата на масажер. Тие можат да се користат за време на предиграта или сексуалниот однос за да се обезбеди дополнителна стимулација на двата партнера. Може да се користат и за време на орален секс за да додадат нова димензија на задоволство.

Кога станува збор за чистење и одржување, масажерите се лесни за грижа. Може да се мијат со благ сапун и вода или со средство за чистење играчки.

Shopping Cart
Scroll to Top