La Gemmes – Lay-On масажер

2199 ден

Карактеристики:

  • Големина: 15 x 2,5 см
  • Материјал: метал и 100% скапоцен камен
  • Батерија: 1 AA (не е вклучена)
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Бидејќи кристалите се природни производи и се обработуваат рачно, секој камен е уникатен, а бојата и големината на секој камен може да варираат.
Кристалите ќе имаат мали несовршености поради суровата природа на камењата. Внимавајте на вашиот кристал, може да се скрши кога ќе падне.

Достапност: На залиха

SKU: E29217 Категории ,
Сигурно плаќање

La Gemmes – Lay-On масажер

Прекрасни скапоцени камења во комбинација со фини вибрации, тоа е новиот вибрирачки масажер од La Gemmes. Овој шик, елегантен масажер е идеален за вашата кожа. Нежните вибрации, со лековито дејство на скапоцените камења, ја разгалуваат вашата кожа на нежен начин.

Користете го масажерот на вашето лице за суптилна масажа на лицето, освежете го тенот со стимулирање на циркулацијата на крвта на кожата или како подготовка за нега на вашата кожа.
Овој масажер е исто така многу погоден за нежно стимулирање на чувствителните делови на вашето тело. Стимулирајте ги вашите интимни делови како што се брадавиците или клиторисот, почувствувајте ги вибрациите во вашето тело и ефектот на камењата.

Масажерот удобно се вклопува во рака поради неговиот елегантен дизајн и емитува вибрации од 6000 x во минута. Доаѓа во прекрасно куќиште за складирање, за да можете да го носите со себе La Gemmes каде и да одите. Масажерот е лесен за употреба, со едно притискање на копче можете да го вклучите или исклучите масажерот. Батеријата лесно се заменува со отстранување на капакот на прекинувачот обратно.

Розов кварц

Розевиот кварц е малку проѕирен и има розова боја. Тоа е каменот на универзалната љубов и срцето. Розениот кварц ви помага да се отворите за повеќе љубов, романса и среќа во вашиот живот. Тоа ве поддржува повеќе да се сакате себеси и да си простувате. Кристалот ја омекнува болката во срцето и тагата и помага да се смират негативните емоции и стресот. Розевиот кварц ги поддржува белите дробови, срцето, гениталиите и плодноста.
Безусловна љубов, простување и грижа за себе, поттикнува здрави врски.

Нормално е скапоцен камен да добие пукнатини или дури и да се скрши со текот на времето, тоа е затоа што каменот апсорбира енергија. Грижете се за каменот и секогаш однапред проверувајте дали каменот е сè уште не оштетен пред да го користите.

* Напомена: Секогаш користете ја вашата играчка со многу лубрикант на база на вода.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Розева

Brand

La Gemmes

Скапоцените камења на La Gemmes се прекрасен подарок за вас. Подобрете го вашиот сексуален живот, зајакнете ги мускулите на дното на карлицата, (повторно)поврзете се со вашата женска енергија, ублажете ги досадните женски непријатности како што се симптомите на ПМС или несаканото губење урина со нашите јони јајца, масажери, скапоцени камења и скапоцени камења кои се направени од 100% чист скапоцен камен со највисок квалитет. Скапоцените камења се познати по своите лековити енергетски својства и секој камен има своја енергија што ве доведува во повеќе контакт со себе. Сите наши камења се 100% природни и без штетни хемикалии, силикони и БПА. Тие се дадени од мајката земја и се рачно изработени, така што секој камен е уникатен по форма, големина и боја, а малите „несовршености“ ги прават камењата само совршени.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “La Gemmes – Lay-On масажер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
La Gemmes – Lay-On масажер
2199 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top