Durex Алое Вера гел 2 во 1 200мл

534 ден

Опис на производот

 • Гел за подмачкување со алое вера
 • Стимулирачко и смирувачко дејство
 • Мека, свиленкаста, пријатна
 • Состав на база на вода
 • Компатибилен со кондоми

Durex Massage Lube Aloe Vera 2 во 1 е нежен гел за масажа на база на вода. Содржи алое, не е мрсен, не содржи мириси и може да се користи како лубрикант за секс.

Неговиот смирувачки состав на база на вода е погоден за масажа по целото тело и може да помогне при сувост на вагината, зголемувајќи го чувството на мекост и задоволство за време на сексот.

Достапност: На залиха

Сигурно плаќање

Својства

 • Погоден за масажа и за време на сексуален однос
 • Помага при сувост на вагината
 • Лесно се плакне и не остава дамки
 • Има сензуална арома и свилена текстура
 • Погоден е за употреба со кондоми
 • Компатибилен е со секс играчки

Упатство за употреба
Отворете го капакот и притиснете нежно за да се нанесе на вашето тело.
Ако се користи со кондом, користете го лубрикантот откако ќе го ставите кондомот.
По отворањето на пакувањето, користете го во рок од 3 месеци.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Доколку чувствувате постојана сувост на вагината или употребата на лубрикант е постојано неопходна за време на вагинален однос, консултирајте се со вашиот лекар.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Состојки

Aqua, Aroma, Propylene Glycol, Hydroxyethyl cellulose, Benzoic acid, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Sodium saccharin, Sodium hydroxide.

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Durex Алое Вера гел 2 во 1 200мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Durex-Massage-Lube Aloe Vera 2 in 1Durex Алое Вера гел 2 во 1 200мл
534 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top