Masculan Silk 75 мл

299 ден

Опис на производот

 • Обезбедува екстра долго сексуално задоволство
 • На база на вода
 • Дерматолошки тестирано
 • Погоден за употреба со латекс кондоми
 • Гел лубрикант со арома и вкус на зрели јагоди
 • Погоден за слатки моменти во сексуалниот живот
 • Обезбедува совршено лизгање и удобност за време на сексот
 • Компатибилен со кондоми

Masculan silk е еден од најпопуларните гел за лубрикант во светот се продава во над 60 земји… Одлично одат заедно: Masculant лубрикантот од  ЈАГОДА може да се користи заедно со нашите маскулан® кондоми.

Достапност: На залиха

SKU: 4019042075019 Категорија
Masculan logo
Сигурно плаќање

Својства

 • во контакт со кожата создава фино свилено чувство.
 • Дерматолошки тестирано
 • Погоден за вагинален, анален и орален однос
 • Лесно се плакне и не остава дамки
 • Обезбедува екстра долго сексуално задоволство
 • Има сензуална арома и свилена текстура
 • Погоден е за употреба со кондоми
 • Компатибилен е со секс играчки

На база на вода, растворлив во вода и лесно се мие. Положен сертификат на стандард CE 0482. Без конзерванси (без парабен). Masculant гелот за подмачкување се смета за најбезбедниот гел за подмачкување што е достапен денес.

Упатство за употреба
Отворете го капакот и притиснете нежно за да се нанесе на вашето тело.
Ако се користи со кондом, користете го лубрикантот откако ќе го ставите кондомот.
По отворањето на пакувањето, користете го во рок од 3 месеци.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Доколку чувствувате постојана сувост на вагината или употребата на лубрикант е постојано неопходна за време на вагинален однос, консултирајте се со вашиот лекар.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Brand

Masculan

Маскулан е марка на лубриканти и презервативи кои се достапни LoveGuru.mk. Овие производи се наменети за подобрување на сексуалното задоволство и удобност, како и за смалување на ризикот од сексуално пренесни инфекции. Лубрикантите на Маскулан се изработени од квалитетни состојки и се дизајнирани да бидат безбедни за користење со презервативите. Презервативите се изработени од најквалитетни материјали и се препорачани за безбедни сексуални односи. Важно е да се користат производи за безбедно сексуално однесување за да се намали ризикот од сексуално преносни инфекции.
Masculan logo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Masculan Silk 75 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
masculan-silkMasculan Silk 75 мл
299 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top