Waterfeel – Лубрикант со разладувачки ефект 150мл

799 ден

Карактеристики:

  • Лубрикант на база на вода
  • Со разладувачки ефект
  • Дерматолошки тестирано
  • Долготрајно дејство
  • Безбедно за употреба со латекс кондоми
  • Без вкус, Безбоен и без мирис
  • Без масла во составот
  • 150 мл

Достапност: На залиха

SKU: D-213107 Категорија
Сигурно плаќање

Waterfeel – Лубрикант со разладувачки ефект 150мл

Медицински лубрикант на база на вода со долготрајно дејство. Освежувачки лубрикант за сензуално и чувство на пецкање .

Упатство за употреба

Отворете го капакот и притиснете нежно за да се нанесе на вашето тело. Ако се користи со кондом, користете го лубрикантот откако ќе го ставите кондомот. Нанесете ја кремата на гениталиите и нежно масирајте. Пред редовно користење на кремот; нанесете мала количина на подлактицата. Ако се појави алергиска реакција, прекинете ја употребата. Само за надворешна употреба. Се чува вон дофат на деца. Да се чува на ладно и темно место.
По отворањето на пакувањето, користете го во рок од 3 месеци. Супер квалитетен шпански производ.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Состојки: Вода, Dimethicone, Glycerin, Inulin Lauryl Carbamate, Argilla, Menthol, Hydroxyethylcellulose, Sodium Benzoate, Gellan Gum, 2-bromo-2-nitropropane-1-3-diol, Parfum, Menthyl PCA, Sucrose Palmitate, Lactic Acid

* Напомена: Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

 

Brand

Waterfeel

Waterfeel е шпански бренд кој е специјализиран за висококвалитетни сексуални лубриканти. Со посветеност да ги користи само најдобрите состојки, Waterfeel нуди низа производи дизајнирани да ја подобрат интимноста и да обезбедат позадоволително сексуално искуство. Сите лубриканти на Waterfeel се на база на вода, што ги прави безбедни за употреба со кондоми и сексуални играчки. Тие исто така не содржат груби хемикалии, што ги прави погодни за оние со чувствителна кожа. Еден од најистакнатите производи во палетата Waterfeel е нивниот долготраен лубрикант. Формулиран за да обезбеди постојана влага и да го намали триењето, овој лубрикант е совршен за оние кои бараат попријатно и поудобно сексуално искуство. Неговата уникатна формула е исто така балансирана со pH и лесна за чистење, што го прави популарен избор меѓу клиентите. Покрај долготрајниот лубрикант, Waterfeel нуди и низа лубриканти со вкус дизајнирани да додадат специјален и вкусен пресврт на интимните моменти. Од сладок и овошен до зачинет и егзотичен, има најразлични вкусови. Овие лубриканти исто така се без шеќер, па можете да уживате во вкусот без никакви дополнителни калории. Конечно, Waterfeel нуди и избор на производи дизајнирани за подобрување и продолжување на сексуалното задоволство, вклучувајќи гелови за возбудување и масажери. Овие производи се специјално формулирани за да ја зголемат чувствителноста и да обезбедат интензивна стимулација, што ги прави задолжително да се обидат за оние кои сакаат да го подигнат своето сексуално искуство на следното ниво. Како заклучок, Waterfeel е доверлив и почитуван бренд во светот на сексуалните лубриканти, кој нуди низа висококвалитетни производи кои се и безбедни и ефективни. Без разлика дали барате подолготраен лубрикант, специјален вкус или производ за подобрување, Waterfeel има нешто што одговара на вашите потреби.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Waterfeel – Лубрикант со разладувачки ефект 150мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
лубрикант со разладувачки ефектWaterfeel – Лубрикант со разладувачки ефект 150мл
799 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top