Анални Вибратори

Со аналниот вибратор можете да доживеете добар стимулирачки ефект. Ако веќе сте пробале бат плаг и сега барате поголема стимулација, аналниот вибратор е добар избор. Ви препорачуваме да започнете со мал анален вибратор доколку сте нови во оваа област. Заедничко за сите анални вибратори е тоа што имаат стоп или стапало, проширување на крајот, што го прави играњето со нив 100% безбедно.

Се прикажуваат сите 24 резултати

Аналните вибратори се популарен избор на секс играчки за поединци и парови кои сакаат да истражуваат нови сензации и искуства.

Овие вибратори се специјално дизајнирани за употреба во анусот и можат да обезбедат уникатна и многу задоволувачка форма на стимулација. Една од главните придобивки на аналните вибратори е тоа што тие можат да обезбедат интензивно и насочено задоволство. Анусот е богат со нервни завршетоци и кога се стимулира правилно, може да доведе до моќни и задоволувачки оргазми. Аналните вибратори доаѓаат во различни форми и големини, секој со свои уникатни карактеристики и придобивки.

Кога купувате анален вибратор, важно е да се земе предвид големината и обликот на играчката. Почетниците треба да започнат со мали и тенки вибратори, додека поискусните корисници може да претпочитаат поголеми и потекстурирани опции. Исто така, важно е да изберете вибратор кој е направен од материјали безбедни за телото, како што се силикон или ABS пластика, за да се осигурате дека е безбеден за употреба во анусот.

Друг клучен фактор што треба да се земе предвид кога купувате анален вибратор е типот на вибрации. Многу анални вибратори имаат повеќе обрасци и брзини на вибрации, овозможувајќи им на корисниците да го прилагодат своето искуство. Некои вибратори имаат и безжични далечински управувачи, што може да биде одлична опција за парови кои сакаат да додадат малку возбуда во нивната игра. Покрај задоволството, аналните вибратори може да се користат и за масажа на простата, што може да помогне за подобрување на сексуалната функција и целокупното здравје на простатата. Масажата на простата исто така може да помогне да се ублажат симптомите на состојби на простата како што се простатитис и бенигна хиперплазија на простатата.

Кога станува збор за чистење и одржување, треба да се каже дека е лесно да се грижите за аналните вибратори. Може да се мијат со благ сапун и вода или со средство за чистење играчки. Исто така, важно е да користите добар квалитет на лубрикант на база на вода за дополнителна удобност и леснотија на вметнување.

Shopping Cart

Филтрирај по цена

Scroll to Top