Inspire – Dilator Вибрирачки сет

5199 ден

Inspire – Dilator Вибрирачки сет

  • Отпорност на вода: Водоотпорен, овој уред значи чисто задоволство – не му пречи прскање или две.
  • Материјали: Силикон
  • Функциите имаат 1 брзина обезбедуваат задоволувачка стимулација. Најдете го сензуалното задоволство што го посакувате.
  • Информации за батеријата: Дизајниран за едноставно ракување, само напојување со 1 AAA батерија.
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа
  • Големини:

Дилататор 1: 12,75 x 2,5 см
Дилататор 2: 14 cm x 3,25 cm
Стимулатор: 9 cm x 2 cm

 

Достапност: На залиха

Сигурно плаќање

Inspire – Dilator Вибрирачки сет

Комплетот Inspire Dilator од CalExotics е совршен сет за вас кои сакате да се навикнете – било да е вагинално или анално. Комплетот со вибрирачки дилататор Inspire од 3 дела е дизајниран имајќи ја на ум вашата удобност и задоволство. Ергономски заоблените алатки се смислено создадени за да ги подобрат интимните искуства и да го помогнат сексуалното здравје, притоа обезбедувајќи смирувачки, нежни вибрации кои помагаат во задоволството.

Секое парче е направено од без фталати, свиленкасто мек, пастелно розев врвен силикон. Вклучени се две големини за удобно, постепено проширување. Секој дилататор има мазна и елегантна форма со агол, и јамка со прст за лесна употреба. Тенкиот стимулатор лесно се вметнува во основата на кој било дилататор. Едноставниот за употреба дизајн се управува со копчето со еден клик.

Вметнувањето на дилататори ја обновува и оживува силата на вагината и исто така може да биде корисно за олеснување на непријатноста. За удобно нанесување, се препорачува да користите квалитетен лубрикант. Тренирајте ги вашите вагинални мускули да се релаксираат и да се навикнат на пенетрација. Кога ќе бидете подготвени за следното ниво, воведете го вибрирачкиот стимулатор за дополнителни пријатни сензации. Дилататорите се погодни и за употреба за закрепнување по операција.

Dildator Сетот може да се користи и за тренирање на карлицата, за вагинизмус и за сензуални игри исполнети со задоволство со себе или со партнерот.

Кога се користи за тренирање на мускулите во карличниот под, на партнерот му давате позатегнато, поинтензивно чувство, додека вие самите доживувате зголемена контрола, сила и екстра силни оргазми.

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој производ.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Розева

Brand

Inspire

Inspire by CalExotics е збирка на смислено дизајнирани производи насочени кон подобрување на животот на жените и нивните обиди за подобри сексуални искуства. Позитивните ефекти од грижата за сексуалното здравје се добро документирани и вклучуваат подобрување на вагиналната сила, намалување на физичката непријатност за време на сексуалниот однос и помагање за зајакнување на мускулите на дното на карлицата. Дел од приходите од производите на Inspire имаат корист Living Beyond Breast Cancer, добротворна организација која обезбедува програми и услуги на луѓе чии животи биле погодени од рак на дојка.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Inspire – Dilator Вибрирачки сет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Inspire – Dilator Вибрирачки сет
5199 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top