Анални Дилда

Анални Дилда

Аналното дилдо е специјално дизајнирано за сите вас кои ја сакате аналната стимулација. Тој е нешто поголем од бат плагот и затоа обезбедува и посилна стимулација. Ако сте сосема нови во аналната стимулација, ви препорачуваме да започнете со помало дилдо. Во LoveGuru можете да најдете различни анални дилда во многу варијанти и големини кои можат да ви помогнат да постигнете уште поголемо задоволство.

Се прикажуваат сите 44 резултати

Аналните дилда се популарна опција за поединци кои сакаат да ги истражат и подобрат своите искуства со аналната игра. Овие секс играчки се дизајнирани да се вметнуваат во анусот, обезбедувајќи чувство на исполнетост и дополнителна стимулација.

Тие доаѓаат во различни форми, големини и материјали, што ги прави разновидна опција за оние со различни преференци и нивоа на искуство. Кога купувате анално дилдо, важно е да го земете предвид материјалот. Опциите од силикон, нерѓосувачки челик и стакло се безбедни за телото и лесно се чистат, додека гумените и желе играчките може да содржат штетни хемикалии. Дополнително, важно е да се обрне внимание на големината и обликот на играчката, особено ако сте нови во аналната игра, бидејќи е од клучно значење да започнете со мали димензии и постепено да напредувате.

Аналните дилда доаѓаат во различни форми и големини, од мали и погодни за почетници до поголеми и понапредни опции. Тие исто така доаѓаат во различни текстури, како ребрести или мазни, кои можат да обезбедат дополнителна сензација за време на употребата. Некои анални дилда доаѓаат и со раширена основа, која гарантира дека играчката останува на своето место и може безбедно да се отстрани. Аналните дилда може да се користат за време на предиграта или сексуалниот однос за да се обезбеди дополнителна стимулација, а исто така може да се носат подолго време, обезбедувајќи чувство на исполнетост и додавајќи нова димензија на задоволство. Може да ги користат и мажи и жени, а за оние кои се заинтересирани за стимулација на простата, има и анални дилда специјално дизајнирани за масажа на простата и можат да обезбедат интензивни и моќни оргазми.

Кога станува збор за чистење и одржување, лесно се грижите за аналните дилда. Може да се мијат со благ сапун и вода или со средство за чистење играчки. Исто така, важно е да користите добар квалитет на лубрикант на база на вода за дополнителна удобност и леснотија на вметнување.

Shopping Cart

Филтрирај по цена

Scroll to Top