Inspire – Силиконски дилатор сет

5799 ден

Карактеристики

  • Отпорност на вода: Овие прекрасни производи можете да ги земете дури и во бањата. Тие се потполно водоотпорни
  • Материјали: Супер квалитетен медицински силикон
  • Едноставно за употреба, овој производ е совршен за почетници
  • Ергономски закривени за лесно користење
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа
  • Дилататорите доаѓаат во следните големини:

Дилататор 1 – 7,5 x 1,25 см
Дилататор 2 – 9 x 2 см
Дилататор 3 – 10,75 x 2 см
Дилататор 4 – 12,75 x 2,5 см
Дилататор 5 – 14 x 3,25 cm

 

Достапност: На залиха

SKU: E28283-D-222135 Категории ,
Сигурно плаќање

Inspire – Силиконски дилатор сет

Комплетот со вибрирачки дилататор Inspire од 5 парчиња е дизајниран имајќи ја на ум вашата удобност. Ергономски заоблените алатки се смислено создадени за да ги подобрат интимните искуства и да го помогнат сексуалното здравје.

Секое парче е направено од без фталати, свиленкасто мек, пастелно розев врвен силикон и има опсег во големина за удобно, постепено проширување. Секој дилататор има мазна и елегантна форма со агол, и јамка со прст за лесна употреба. Вметнувањето на дилаторот ја обновува и оживува силата на вагината и исто така може да биде корисно за олеснување на непријатноста. За удобно нанесување, се препорачува да користите квалитетен лубрикант.

Силиконскиот dildator Inspire може да се користи како вагинален тренер или за лекување на вагинизмус. Со користење на вагинален дилататор дома, можете да ги тренирате вашите вагинални мускули да се релаксираат и да се навикнат на пенетрација. Дилататорите се погодни и за опоравување после операција.

За да го користите вашиот сет за дилататор, изберете ја големината што ви одговара и постепено вметнете ја во вагината. Одвојте време и обидете се да се опуштите – може да откриете дека користењето на лубрикант помага за удобност. Откако ќе се чувствувате удобно со големината што ја користите, обидете се да ја зголемите големината.

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој производ.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Розева

Brand

Inspire

Inspire by CalExotics е збирка на смислено дизајнирани производи насочени кон подобрување на животот на жените и нивните обиди за подобри сексуални искуства. Позитивните ефекти од грижата за сексуалното здравје се добро документирани и вклучуваат подобрување на вагиналната сила, намалување на физичката непријатност за време на сексуалниот однос и помагање за зајакнување на мускулите на дното на карлицата. Дел од приходите од производите на Inspire имаат корист Living Beyond Breast Cancer, добротворна организација која обезбедува програми и услуги на луѓе чии животи биле погодени од рак на дојка.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Inspire – Силиконски дилатор сет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Inspire – Силиконски дилатор сет
5799 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top