Анални играчки

Играчки за анален секс

Без разлика дали сте само со отворени сфаќања и сакате да пробате нешто поинакво од класичниот секс или сте веќе искусни во светот на аналниот секс, на оваа страница ќе најдете се што ви треба кога се работи за анални играчки се секого без разлика дали сте сингл или пар. На сите вас ви препорачуваме да го прочитате нашиот водич за играчки за анален секс за почетници, каде што ќе бидете припремени за да се впуштите во фантастичниот и прекрасен свет на аналната стимулација.

Прикажувам 1–48 од 128 резултати

Аналните играчки, познати и како анални секс играчки, се дизајнирани за поединци кои сакаат да ги истражуваат и подобрат своите искуства со аналната игра. Овие играчки доаѓаат во различни форми, големини и материјали, што ги прави разновидна опција за оние со различни преференци и нивоа на искуство.

Кога купувате анални играчки, важно е да го земете предвид материјалот. Опциите од силикон, ABS пластика и нерѓосувачки челик се безбедни за телото и лесни за чистење, додека играчките од гума и желе може да содржат штетни хемикалии. Дополнително, важно е да се обрне внимание на големината и обликот на играчката, особено ако сте нови во аналната игра, бидејќи е од клучно значење да започнете со мали димензии и постепено да напредувате.

Аналните бројаници, бат плаг и масажерите за простата се некои од најпопуларните опции на пазарот.
Аналните бројаници се одлична опција за почетници, бидејќи се мали и лесни за вметнување. Тие можат да се користат за време на предиграта или сексуалниот однос за да се обезбеди дополнителна стимулација.
Бат плаговите, од друга страна, се дизајнирани да се вметнуваат и да се носат подолго време, што ги прави одлична опција за оние кои уживаат во чувството на ситост.
Масажерите за простата, специјално дизајнирани да ја стимулираат простатата, можат да обезбедат интензивни и моќни оргазми.

Кога станува збор за чистење и одржување, аналните играчки се лесни за грижа. Може да се мијат со благ сапун и вода или со средство за чистење играчки. Исто така, важно е да користите добар квалитет на лубрикант на база на вода за дополнителна удобност и леснотија на вметнување.

Shopping Cart
Scroll to Top