Aneros – Анален стимулатор Peridise Unisex

1199 ден

Карактеристики:

  • Материјал: Медицинска пластика.
  • Без фталати: Да.
  • Без латекс: Да.
  • Должина: 10,4 см.
  • Дијаметар: Малиот стимулатор има дијаметар од 7 – 17 mm, Големиот стимулатор има дијаметар од 9 – 21 mm.
  • Тежина: Големиот стимулатор тежи 18 g, малиот стимулатор тежи 13 g.
  • Водоотпорно: Да.
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа.

Достапност: На залиха

Сигурно плаќање
Aneros – Анален стимулатор Peridise Unisex

Комплетот Aneros PERIDISE Anal Stimulator сет од 2 парчиња е совршен за вас кои сакате да постигнете уште поголем потенцијал за оргазам преку зајакнување на карличниот под. Сетот се состои од два анални стимулатори, секој со различна големина и тежина. На овој начин, постепено можете да ги предизвикувате мускулите на карличниот под, бидејќи мускулите се зајакнуваат. Двата стимулатори во почетниот сет на Peridise имаат малку заоблен облик, кој обезбедува нежна стимулација на задниот дел додека наизменично ги затегнувате и релаксирате мускулите на дното на карлицата.

Кој од двата анални стимулатори да го изберете зависи од тоа колку се силни вашите мускули. Ако ова е прв пат да се обидувате да тренирате карлица со алатка, можете да го користите големиот стимулатор. Иако тежи повеќе од малиот, големината го олеснува задржувањето на телото и на тој начин полесно се тренира со него. Пополниот дизајн исто така ви олеснува да почувствувате што се случува во вашата карлица кога тренирате. Toa може да биде особено корисно кога ќе започнете со тренирање на карлицата, за да бидете сигурни дека тренирате правилно. Ако, пак, вашите мускули се веќе силни, можете да имате корист од тренинзите со малиот стимулатор, што е потешко за телото да го држи на своето место, а со тоа и поголем предизвик за мускулите.

Како да го користите Aneros Peridise Почетен анален стимулатор 2 парчиња:

Најдете го аналниот стимулатор кој најмногу ви одговара и вметнете го во анусот. Обидете се да го притиснете стимулаторот со аналните мускули и потоа да се опуштите. Повторете ја вежбата неколку минути, неколку пати неделно и зголемувајте ја доколку е потребно. фреквенција подоцна ако се чувствува природно за вашето тело.

Забелешка! Peridise секогаш треба да се користи заедно со добар лубрикант. Лубрикантот ќе обезбеди стимулаторот да може слободно да се лизга. Лубрикантот исто така го прави Peridise поудобно за носење, бидејќи телото не произведува природни лубриканти во задниот дел.

Peridise е унисекс производ и затоа може да го користат и жени и мажи.

* Напомена: Секогаш користете ја вашата играчка со многу лубрикант на база на вода.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа.

Боја

Бела

Brand

Aneros

Од 1996 година, Aneros е посветен на донесување уникатни, ефективни сексуални помагала кои промовираат здравје, како и задоволство. Предводени од нивната патентирана линија на стимулатори за простата Aneros. Како резултат на долгогодишно истражување и развој, тие ги имаат единствените медицински патентирани масажери за простата на пазарот. Масажерите Aneros се убедливо најбезбедните и најпријатните стимулатори за простата на пазарот денес. Секоја крива, секој агол на секој модел придонесува за прецизен анатомски дизајн што овозможува привлечни и трансцендентни искуства како Super-O. Дизајнот без раце значи дека можете да ги постигнете овие уникатни задоволства со производи кои работат во хармонија со движењата на вашето тело.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Aneros – Анален стимулатор Peridise Unisex”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
анални бели дилдаAneros – Анален стимулатор Peridise Unisex
1199 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top