CalExotics – Dr Laura Силиконски дилатор сет

2099 ден

Карактеристики

  • Отпорност на вода: отпорен на прскање, овој прекрасен уред можете да го користите дури и во бањата. Тој е потполно водоотпорен
  • Материјали: Супер квалитетен медицински силикон
  • Едноставно за употреба, овој производ е совршен за почетници
  • Ергономски закривени за лесно користење
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа
  • Дилататорите доаѓаат во следните големини:

Дилататор 1 – 7.5cm x 1.25cm
Дилататор 2 – 9 x 2 см
Дилататор 3 – 10,75 x 2 см

 

Достапност: На залиха

SKU: D-223968 Категории ,
Сигурно плаќање

CalExotics – Dr. Laura Силиконски дилатор сет

Силиконските дилататори се третман кој ви овозможува прогресивно да ја вежбате областа благодарение на различните големини. Овој тип на третман најчесто го пропишува гинеколог, сексолог, физиотерапевт специјализиран за карлично под и сл.

Индикации: против вагинална непријатност и проблеми при пенетративен сексуален однос, предизвикани од: – вагинизмус – диспареунија – склерозус на лишаи – вагинопластика / неовагина – по гинеколошки операции – по породување или епизиотомија или перинеална лацерација – болка за време на гинеколошки прегледи или За време и по третмани со радиотерапија или хемотерапија – Намалување на големината на вагината како последица на хируршка операција.

Како се користат дилататорите?

Препорачливо е да се мијат дилататорите со топла вода и неутрален сапун пред да ги користите за прв пат.

Откако ќе се користат, исчистете ги на ист начин и чувајте ги во кеса целосно суви. Препорачаната положба за вметнување на дилататори е да легнете на грб со свиткани и малку раздвоени нозе. Сепак, може да се користи и стоејќи, со едната нога крената и потпрена на стол. За да се олесни воведувањето, препорачливо е да се нанесе лубрикант, па дури и вода, за да се навлажни врвот на дилататорот или влезот во вагината. Дишете лесно и нежно вметнете го најмалиот dildator во вагината 8-10 минути, а потоа почнете да го движите внатре и надвор без целосно да го извадите од вагината. Повторете ги овие движења околу 20 пати.

Може да се случи првите пат кога ќе ги користите дилататорите, да можете само да го вметнете врвот, тоа е сосема нормално. Освен ако вашиот лекар не препорача поинаку, треба да ја повторувате оваа вежба 3 пати неделно во период од 2 недели. Кога ќе можете да ја внесете најмалата големина без мака, ви препорачуваме да отидете директно на следната големина и да го повторите горенаведениот процес. Ова важи и кога се префрлате во други големини. Откако воведувањето на најголемиот дилататор може да се направи без непријатност, можете да размислите за пенетративен секс.

 

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој производ.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Виолетова

Brand

CalExotics

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CalExotics – Dr Laura Силиконски дилатор сет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
CalExotics – Dr Laura Силиконски дилатор сет
2099 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top