Дилатор сет од 5 парчиња

3999 ден

Карактеристики:

  • Отпорност на вода
  • Боја: Розева
  • Материјал: Премиум силикон, мек и безбеден за телото
  • Употреба: Домашна употреба
  • Функција: Тренер за мускули на карлицата
  • Сетот вклучува: 5 големини за прогресивен тренинг
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: PL-AN21121 Категории , ,
Сигурно плаќање
Дилатор сет од 5 парчиња

Подобрете го вашето здравје и удобност на карличниот под со нашиот Дилатор сет од 5 парчиња. Овој врвен сет на дилататори е дизајниран за домашна употреба, обезбедувајќи безбеден и ефикасен начин за тренирање и зајакнување на мускулите на карличниот под. Направен од мек, висококвалитетен силикон, секој дилататор е направен да нуди нежен, но ефикасен тренинг за да помогне во ублажување на непријатностите и подобрување на флексибилноста.

Овој сет од 5 силиконски дилататор е совршен за жени кои чувствуваат непријатност додека користат тампони или се занимаваат со сексуални активности. Со редовно вежбање со овие дилататори, можете да ги тренирате мускулите на карличниот под да се релаксираат и да станат пофлексибилни, подобрувајќи го целокупното здравје и удобност на карлицата.

Овој сет вклучува пет дилататори со различни големини, што ви овозможува да започнете со најмалата големина и постепено да напредувате до поголеми димензии како што се подобруваат удобноста и флексибилноста. Секој дилататор е ергономски дизајниран за лесно вметнување и ефективен тренинг.

Придобивки:

Удобност и олеснување: Помага во ублажување на непријатноста поврзана со користење на тампони и други интравагинални производи.
Засилена флексибилност: Постепено ја подобрува флексибилноста и опуштањето на мускулите на дното на карлицата.
Практична домашна употреба: Дизајниран за лесна и безбедна употреба во приватноста на вашиот дом.
Меки и безбедени: Изработен од мек силикон безбеден за телото, кој е нежен за кожата и без штетни хемикалии.

Како да се користи:

Започнете бавно: Започнете со најмалиот дилататор и користете лубрикант на база на вода за да обезбедите непречено и удобно вметнување.
Нежно вметнување: Вметнете го дилататорот полека и нежно во вагиналниот отвор. Опуштете се и дишете длабоко за време на вметнувањето.
Постепено напредувајте: како што се подобруваат удобноста и флексибилноста, постепено преминете на следната големина дилататор во комплетот.
Редовна употреба: За најдобри резултати, редовно користете ги дилататорите за одржување и подобрување на флексибилноста и силата на мускулите на карличниот под.

Инструкции за нега:

Чистете пред и после употреба: измијте го секој дилататор со топла вода и благ сапун или со специјализирано средство за чистење играчки пред и по секоја употреба.
Правилно чување: проверете дали дилататорите се целосно суви пред да ги чувате на ладно и суво место.

Сетот вклучува 5 големини:

Големина 1: Должина: 4,33″ / Максимален дијаметар: 0,51″ (најмал)
Големина 2: Должина: 5,71″ / Максимален дијаметар: 0,83″ (средно)
Големина 3: Должина: 6,89″ / Максимален дијаметар: 0,98″ (голем)
Големина 4: Должина: 7,68″ / Максимален дијаметар: 1,26″ (Екстра голем)
Големина 5: Должина: 8,66″ / Максимален дијаметар: 1,37″ (најголем)

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој производ.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Розева

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Дилатор сет од 5 парчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Дилатор сет од 5 парчињаДилатор сет од 5 парчиња
3999 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top