Pjur – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл

1799 ден

Карактеристики:

 • Лубрикант на база на вода
 • Дерматолошки тестирано
 • Високи перформанси
 • Ексклузивен состав
 • Издржливо и економично подмачкување.
 • Долг лизгачки капацитет
 • Погоден за употреба со латекс кондоми
 • Растворливо во вода
 • Неутрален по вкус
 • Безбоен и без мирис
 • Не содржи масло или парфеми
 • Одобрен како медицински производ со CE ознака
 • 100 мл.
 • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: D-201644 Категорија
Pjur logo
Сигурно плаќање
Pjur – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл

Производителот на лубриканти Pjur Aqua разви лубрикант на база на вода, мазен и свилен, без мирис, транспарентен и природен, кој ја почитува вашата кожа.

Pjur Aqua е лубрикант на база на вода со одлични квалитети.

Со лубрикантите Pjur Aqua ќе имате квалитетно искуство.
Овој лубрикант на база на вода е 100% безбеден за играчкиte и пријатен за телото! Намалете го триењето и зголемете го вашето задоволство со нашата ексклузивна формула.

Ја навлажнува, негува и заштитува сувата и оштетена кожа. Дерматолошки докажано.

Уживајте во уникатното и посебно чувство на Pjur Basic Aqua.

Pjur ® е светски лидер во производството на анални и вагинални лубриканти, тие се долготрајни, нивната сигурност и издржливост е репер во секторот.

Ве молиме запомнете: Употребата на лубриканти, масла и креми без вода може да предизвика неповратно оштетување на играчките

Упатство за употреба: нанесете ја количината на лубрикант што ја сакате на саканите делови од телото и масирајте, повторете ја оваа постапка онолку пати колку што сакате.

Погоден за орален секс
Идеален за употреба со секс играчки
100% европски производ.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Чувајте го производот подалеку од деца.

* Напомена: Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Pjur

Pjur logo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Pjur – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Pjur LubricantPjur – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл
1799 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top