Waterfeel – Лубрикант врз база на вода 6 мл

69 ден

Карактеристики:

  • Лубрикант на база на вода
  • Дерматолошки тестирано
  • Долготрајно дејство
  • Безбедно за употреба со латекс кондоми
  • Без вкус, Безбоен и без мирис
  • Без масла во составот
  • 6 мл

Достапност: На залиха

SKU: D-229951 Категории ,
Сигурно плаќање

Waterfeel – Лубрикант врз база на вода

Лубрикант на база на вода. Погоден за масажи на тело, сексуални односи и за употреба со латекс кондоми. Единечна доза.

Упатство за употреба

Отворете го капакот и притиснете нежно за да се нанесе на вашето тело. Ако се користи со кондом, користете го лубрикантот откако ќе го ставите кондомот. Нанесете ја кремата на гениталиите и нежно масирајте. Пред редовно користење на кремот; нанесете мала количина на подлактицата. Ако се појави алергиска реакција, прекинете ја употребата. Само за надворешна употреба. Се чува вон дофат на деца. Да се чува на ладно и темно место.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Состојки: Вода, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Glycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

* Напомена: Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Waterfeel

Waterfeel е шпански бренд кој е специјализиран за висококвалитетни сексуални лубриканти. Со посветеност да ги користи само најдобрите состојки, Waterfeel нуди низа производи дизајнирани да ја подобрат интимноста и да обезбедат позадоволително сексуално искуство. Сите лубриканти на Waterfeel се на база на вода, што ги прави безбедни за употреба со кондоми и сексуални играчки. Тие исто така не содржат груби хемикалии, што ги прави погодни за оние со чувствителна кожа. Еден од најистакнатите производи во палетата Waterfeel е нивниот долготраен лубрикант. Формулиран за да обезбеди постојана влага и да го намали триењето, овој лубрикант е совршен за оние кои бараат попријатно и поудобно сексуално искуство. Неговата уникатна формула е исто така балансирана со pH и лесна за чистење, што го прави популарен избор меѓу клиентите. Покрај долготрајниот лубрикант, Waterfeel нуди и низа лубриканти со вкус дизајнирани да додадат специјален и вкусен пресврт на интимните моменти. Од сладок и овошен до зачинет и егзотичен, има најразлични вкусови. Овие лубриканти исто така се без шеќер, па можете да уживате во вкусот без никакви дополнителни калории. Конечно, Waterfeel нуди и избор на производи дизајнирани за подобрување и продолжување на сексуалното задоволство, вклучувајќи гелови за возбудување и масажери. Овие производи се специјално формулирани за да ја зголемат чувствителноста и да обезбедат интензивна стимулација, што ги прави задолжително да се обидат за оние кои сакаат да го подигнат своето сексуално искуство на следното ниво. Како заклучок, Waterfeel е доверлив и почитуван бренд во светот на сексуалните лубриканти, кој нуди низа висококвалитетни производи кои се и безбедни и ефективни. Без разлика дали барате подолготраен лубрикант, специјален вкус или производ за подобрување, Waterfeel има нешто што одговара на вашите потреби.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Waterfeel – Лубрикант врз база на вода 6 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Waterfeel – Лубрикант врз база на вода 6 мл
69 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top