Durex Play Feel 50 мл

399 ден

Опис на производот

  • Durex Play е докажано дека трае 3 пати подолго од нашиот најпродаван лубрикант на база на вода
  • Стимулирачко и смирувачко дејство
  • Компатибилен со кондоми

Durex Play Feel е лубрикант со лесен и свиленкаст состав за употреба во сите ерогени области кој дава посебна мекост на кожата.
Без мирис, идеален за луѓе кои сакаат да експериментираат со лубрикант. Безбедно за употреба во комбинација со кондоми.
Воден состав со балансирана pH вредност. Лесно се плакне и не остава дамки. Одлично за употреба со масажери

Durex Play не е контрацепција, не нуди заштита од заразни болести и не содржи спермицид.

Достапност: На залиха

SKU: 9920 Категорија
Сигурно плаќање

Својства

  • Погоден за масажа и за време на сексуален однос
  • Погоден за вагинален, анален и орален однос
  • Лесно се плакне и не остава дамки
  • Има сензуална арома и свилена текстура
  • Погоден е за употреба со кондоми
  • Компатибилен е со секс играчки

Упатство за употреба
Отворете го капакот и притиснете нежно за да се нанесе на вашето тело.
Ако се користи со кондом, користете го лубрикантот откако ќе го ставите кондомот.
По отворањето на пакувањето, користете го во рок од 3 месеци.

Durex Play Feel е лубрикант со лесен и свиленкаст состав за употреба во сите ерогени области кој дава посебна мекост на кожата.
Без мирис, идеален за луѓе кои сакаат да експериментираат со лубрикант. Безбедно за употреба во комбинација со кондоми.
Воден состав со балансирана pH вредност. Лесно се плакне и не остава дамки. Одлично за употреба со масажери

Durex Play не е контрацепција, не нуди заштита од заразни болести и не содржи спермицид.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Доколку чувствувате постојана сувост на вагината или употребата на лубрикант е постојано неопходна за време на вагинален однос, консултирајте се со вашиот лекар.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Durex Play Feel 50 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Klasik-Play 5208070000875Durex Play Feel 50 мл
399 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top