Pjur – Back Door Квалитетен Анален Лубрикант 30 мл

899 ден

Карактеристики:

 • Дерматолошки тестирано
 • Силиконска база споена со јојоба
 • Специјален за анален секс
 • Високи перформанси
 • Долг лизгачки капацитет
 • Погоден за употреба со латекс кондоми
 • Идеален за употреба со секс играчки
 • 100% европски производ.
 • Одобрен како медицински производ со CE ознака
 • 30 мл.
 • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: D-201653 Категории ,
Pjur logo
Сигурно плаќање
Pjur – Back Door Квалитетен Анален Лубрикант 30 мл

Силиконски лубрикант споен со јојоба, суштинска компонента за интимни анални односи.

Еден од нашите производи дизајниран за подобрување на аналниот секс. Ние комбинираме силикон и јојоба лубрикант.

Долготрајните својства на подмачкување на силиконската формула и додавањето на природни екстракти од јојоба помагаат да се релаксира аналниот сфинктер, додека кожата ќе биде значително помека и еластична.

Состојките се исти како во нашиот Pjur Analyze Me. Релаксирајте се, лизгајте, но во поголема концентрација. Pjur Back Door е многу лизгав и е безбеден со кондоми.

Кога се комбинираат со спреј Back Door Pjur, тие го прават совршениот тим.

Pjur ® е светски лидер во производството на анални и вагинални лубриканти, како и одложувачи и засилувачи, тие се долготрајни, нивната доверливост и издржливост е репер во секторот.

 

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Чувајте го производот подалеку од деца.

* Напомена: Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Pjur

Pjur logo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Pjur – Back Door Квалитетен Анален Лубрикант 30 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
PJUR_BACK_DOOR_ANALEN_GEL_30_MLPjur – Back Door Квалитетен Анален Лубрикант 30 мл
899 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top