Хороскопските знаци и нивните сексуални особини

Иако можеби сте добро запознаени со вашиот хороскопски знак, дали некогаш сте се навлегле во интригантниот свет на она што вашиот знак открива за вашите сексуални склоности и потреби?Епа овој блог пост не само што дава побогато објаснување за подобро да ги разберете вашите интимни желби, туку дава и внимателни предлози за совршена секс играчка, прецизно прилагодена да се усогласи со вашиот космички профил. Овој персонализиран пристап кон интимноста не само што го зголемува задоволството, туку и негува длабоко разбирање за себе и за вашиот партнер во тие најинтимни моменти.

Овен:
Ако сте Овен, веројатно сте познати по вашата директност и пристап без глупости. Кога станува збор за сексот, сите сте за да дојдете директно до поентата. Вашиот авантуристички дух и бестрашност ве прават подготвен учесник во испробувањето нови работи. Нетрпеливоста понекогаш може да биде ваш пад, но тоа е и она што ја одржува возбудата жива.

Совршената секс играчка за вас е: Bodywand – Мини wand масажер / Satisfyer – Rocket Вибрирачки прстен за пенис

Бик:
За Бикот задоволството и сензуалноста се најважни. Вие уживате во познатото и одвојувате време создавајќи атмосфера на удобност и уживање. Меки перници, свеќи и вистинската музика ја поставуваат сцената за вашите сензуални авантури. Техниките за рециклирање за кои знаете дека добро функционираат не се проблем за вас, бидејќи ги цените испробаните и вистинити методи.

Совршената секс играчка за вас е: Nomi Tang – Samba Масажер што се загрева / Oxballs – Ringer of Do-nut прстен за пенис

Близнаци:
Комуникацијата е камен-темелник на вашите сексуални средби. Како Близнаци, напредувате со валкани разговори и уживате во истражување на нови начини за изразување на вашите желби. Љубопитноста е вашата движечка сила, а смеењето е задолжително. Дали некогаш сте размислувале да ги истражувате невербалните форми на комуникација во маките на страста? Може само да додаде нов слој на возбуда.

Совршената секс играчка за вас е: SEX ROULETTE – Kamasutra

Рак:
За Ракот, интимноста и сигурноста ја формираат основата на вашите сексуални средби. Штом ќе се воспостави таа доверба, ќе се потрудите да го задоволите партнерот. Познати сте по својата негувачка природа, а тоа се протега и на вашите интимни односи. Сепак, бидете внимателни при идеализирање на минатите искуства, бидејќи тоа може да ги попречи вашите сегашни средби.

Совршената секс играчка за вас е: InToYou – Луксузни лисици за врзување

Лав:
Во секое романтично заплеткување, Лавовите копнеат за неподелено внимание. Треба да се чувствувате во центарот на сето тоа. Уживате во екстравагантното и наоѓате вистинско задоволство кога се чувствувате обожувани од вашиот партнер. Иако можеби уживате во пофините работи, вниманието и обожавањето навистина ве оживуваат.

Совршената секс играчка за вас е: Glazed – Реалистично кристално дилдо 20см / Fleshlight – Мастурбатор Pink Lady

Девица:
Како Девица, редот и рутината се ваши сојузници. Го цените структурираниот пристап, од пост-сексуални ритуали до прецизни хигиенски проверки. Изненадувачки, под површината, може да откриете подива страна. Не плашете се да го ослободите и да го прифатите неочекуваното – можеби само ќе откриете ново ниво на задоволство.

Совршената секс играчка за вас е: HerRules – Вибро Јајце со далечинска контрола

Вага:
Балансот е вашата мантра. Го цените взаемното задоволство и активно ги барате желбите на партнерот. Нема срамежливост во комуникацијата со вашите потреби и обезбедувањето на двете страни да го добијат својот фер дел. Во спалната соба, вие сте вешт дипломат, кој секогаш се стреми кон рамнотежа и хармонија.

Совршената секс играчка за вас е: Dual Rider – Голем стимулатор со далечинска контрола

Шкорпија:
Имате неверојатна способност интуитивно да му угодувате на партнерот. Сексот има големо значење за вас, дури и ако не секогаш го вокализирате. Вашата трансформативна моќ е очигледна, додека непречено преминувате помеѓу различните димензии на интимноста. Не заборавајте да ја балансирате вашата интензивна страст со ранливоста – тоа може да доведе до уште подлабоки врски.

Совршената секс играчка за вас е: PrettyLove – Myron – Strap on со вибрирачко Дилдо

Стрелец:
Авантуристички и добро упатени во уметноста на водење љубов, не сте непознати за експериментирање. Новите искуства и изненадувањето на вашиот партнер се вашата силна страна. Со безграничниот оптимизам, зрачите со доверба во вашите способности. Прегрнете го вашиот авантуристички дух и дозволете да ве одведе до нови височини на задоволство.

Совршената секс играчка за вас е: Fifty Shades of Grey – Сет за врзување

Јарец:
Господар на сексуалната моќ, вие сте усогласени со вашите сопствени потреби и вешто усогласени со желбите на вашиот партнер. Некои може да ве етикетираат како традиционални, но во реалноста, вие едноставно сте фокусирани на постапки кои водат до задоволство. Не заборавајте да ја прифатите спонтаноста одвреме-навреме – тоа може само да додаде нов слој на возбуда на вашите средби.

Совршената секс играчка за вас е: Happy Rabbit – Thrusting Вибратор масажер / Laid – P.2 силиконски прстен за пенис

Водолија:
Прекршувањето на конвенциите е втора природа за вас. Средбите со телефон и веб-камери се во вашата област. Уживате во фантазии, истражувајќи ги непознатите територии на желбата, можеби дури и со тој интригантен колега или тениски тренер. Прифатете го вашиот единствен пристап кон интимноста – тоа ве издвојува на најдобар можен начин.

Совршената секс играчка за вас е: Feelztoys – Вибратор за во гаќички

Риби:
Вие сте романтичар во срцето, копнеете за целосно единство во интимните моменти. Вашата сексуалност тече слободно, надминувајќи ги ограничувањата на времето и просторот. Откако ќе се разгорат, вашите страсти немаат граници. Дозволете си целосно да се задлабочите во моментот и ќе најдете ниво на задоволство што е навистина неспоредливо.

Совршената секс играчка за вас е: Loveboxxx – Sexy Surprise Egg

За крај…

Како заклучок, вашиот хороскопски знак служи како волшебен прозорец во доменот на вашите сексуални преференции. Прифаќањето на вашиот космички профил нуди единствена можност да се движите низ пејзажот на вашите желби со новооткриена јасност и цел. Размислете како усогласувањето на вашите искуства со вашиот астролошки идентитет може да внесе возбудлива димензија на вашите интимни средби. Можноста за вградување на секс играчка специјално прилагодена на вашиот знак има потенцијал за зголемено чувство на задоволство и задоволство во вашите партнерства.

Вооружени со овие просветлувачки сознанија, подготвени сте да пристапите на интимноста со обновена енергија и разбирање. Не само што ќе бидете усогласени со вашите сопствени желби, туку и ќе стекнете вредни сознанија за преференциите и потребите на вашиот партнер. Со препознавање и негување на овие индивидуални разлики, ќе тргнете на патување кон подлабока и позадоволна интимна врска. Овој пристап со отворен ум ветува дека ќе ја збогати вашата врска, создавајќи простор каде и двајцата партнери ќе можат автентично да ги истражуваат и изразат своите желби, на крајот поттикнувајќи подлабока врска.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top