Најдобрите секс играчки за вас

Живееме во златно време за секс играчките и онлајн купување. Денес имаме се поголем избор во онлајн продавниците како за секс играчка така и воопшто за сите производи. Има играчки кои го стимулираат вашиот клиторис. Постојат секс играчки кои ви помагаат, како на пример Кегел топчиња за правење на Кегелови вежби кои се добри зајакнување на вагиналните мускули. Постојат дури и играчки со апликации кои му дозволуваат на вашиот партнер да ја контролира вашата играчка од било каде во светот.

Купи секс игрчка и ќе добиеш оргазам. Буквално.

Тоа е барем ветувањето. Ве примамува да ја извадите вашата кредитна картичка откако ќе го прочитате најновото ревју за вибратор со чудна форма. Возбудата станува поголема кога и вашите пријатели зборуваат за него на социјалните мрежи. Се решавате да ја купите, и во еден момент ви доаѓа да ја фрлите веднаш по првата употреба. Само затоа што секс играчката му пружала задоволство на некој корисник, не значи дека тоа е вистинската играчка за вас.

Со толку многу производи за задоволство на пазарот, како да ја пронајдете совршената секс играчка?

Предупредување: Не постои такво нешто како совршена секс играчка


Ние во LoveGuru сакаме да зборуваме за нив. Сакаме да зборуваме за нив и да понудиме нов поглед на секс играчките. Да понудиме совршена играчка за сексуално задоволство. Ништо не не прави посреќни од тоа да препорачаме добра играчка некому.

Најчестото прашање што го добиваме е „Која е најдобрата секс играчка?

Не која е најдобрата секс играчка за нив, туку најдобрата воопшто.

Нашиот одговор скоро е секогаш ист: зависи.

Секое тело е различно

Првиот чекор за да ја пронајдете вашата совршена секс играчка е да се запознаете себеси подобро и да откриете што ве прави да се чувствувате добро. Најдете малку време за себе и дајте му го на вашето тело она што му е потребно. Самозадоволството е најдобриот начин – и најзабавниот начин – да ги научите потребите на вашето тело.

Имајте на ум дека додека мастурбирате, начинот на кој вие се допирате може да е комплетно различен од начинот на кој сакате да ве допира друг. Она што ве возбудува кога мастурбирате не мора да значи дека е истото кое ве возбудува кога сте со вашиот партнер(и). Добра идеја е да имате различни секс играчки кои ќе ги менувате во зависност од вашето расположение и во зависност од тоа дали сте сами или со партнерот.

Други фактори можат да влијаат и на вашите сексуални желби и потреби: лекови (како што се апчиња за контрацепција или антидепресиви), менструални циклуси, вагинизмус, еректилна дисфункција и стрес. Можеби на почетокот ќе се чувствувате непријатно, но разговарајте со вашиот лекар ако тие проблеми влијаат на вашиот сексуален нагон и задоволство.

Вообичаени типови на сексуални играчки

Има секс играчка за секого, без разлика дали сте машко или женско. Купувањето на секс играчка е како посета на слаткарница. На прв поглед ви изгледа како да имате премногу опции. Секоја играчка ви ветува експлозивни оргазми. Барем додека не се потрошат батериите.

Како ќе знаете дали одредена играчка ќе ви донесе незаборавно задоволство? За да дознаете, би требало да ја купите играчката, но тоа не е добра идеја ако сте со ограничен буџет.

Овој водич ќе ви помогне да одлучите каков вид на секс играчка сакате, пред да купите. Повеќето секс играчки може да се подредат во неколку категории. Со споредување на нивните основни форми и функции со вашите потреби, можете да одредите колку е веројатно дека ќе ви донесе совршен оргазам.

Надворешна стимулација

Според нашето искуство, играчките кои го стимулираат клиторисот се најпопуларни, особено кога жените купуваат сами за себе. Бидејќи на повеќето жени им е потребна стимулација на клиторисот за да постигнат оргазам, важно е да се даде приоритет на тие 8.000 нервни завршетоци на клиторисот при изборот на играчка. (Внимавајте!?! дали тоа е она во што вашето тело ужива.)

Играчките за надворешна стимулација се достапни во широк спектар на големини и форми. Можат да бидат масажери, вибрирачки гаќички, клиторални стимулатори, вибратори за прст. Ако преферирате посилна сензација на клиторисот, одлучете се за вибрации со помал врв, ви ги препорачуваме клиторални стимулатори за тоа.За поинтензивна стимулација, обидете се со играчка со поголема површина.

Овие играчки особено вибраторите за прст, можете да ги пробате и на други ерогени зони како што се градите, внатрешните бутови, пенисот и скротумот.

Играчки што треба да ги пробате: Bullet вибратори, вибрирачки гаќички и wand масажери, кои можат да обезбедат директна стимулација на клиторисот.


И момците имаат повеќе опции за надворешна стимулација. Најчести се мастурбаторите, дизајнирани да ги заменат рацете (или устата). Тие можат да бидат обликувани како усти, вагини или ануси и нудат различни текстури внатре. Прстените за пенис може да се носат и околу пенисот или скротумот за да се зголеми чувствителноста.

Играчки што треба да се пробаат: Мастурбаторите можат да симулираат различни пенетративни активности, додека прстените за пенис ќе ја зголемат чувствителноста на пенисот или скротумот.

Внатрешна стимулација

Само затоа што на жените им е потребна стимулација на клиторисот за да доживеат оргазам, не значи дека не уживаат во внатрешната стимулација. Додека само мал дел од клиторисот ѕирка помеѓу усните, најголемиот број на нерви се наоѓаат во вагината и карличниот регион.

Без разлика дали сакате поголеми или помали вибратори или дилда, никогаш нема да останете без опции. Секс играчките за стимулирање на Г-точката се малку закривени со цел точно да ја допираат и стимулираат г-точката.

Играчки што треба да ги пробате: вибратори во форма на пенис, дилда, wand масажери за Г -точка или масажери.

Технологија на вшмукување или воздушен импулс

Иако играчките со вшмукување или воздушен импулс се на пазарот некое време, тие станаа попопуларни и подостапни неодамна. Има неколку главни играчи во оваа категорија.

Satisfyer нуди играчки кои совршено ги балансираат пулсирачките и масирачките промени во воздушниот притисок без допирање на клиторисот. Нивните стимулатори на клиторис нежно пулсираат околу клиторисот за да го стимулираат. Многу корисници викаат дека постигнале оргазам за неколку секунди.

Поради популарноста (и ефективноста) на ваквите играчки, други компании создадоа играчки кои даваат чувство на нежно шмукање на клиторисот за да обезбедат слична стимулација. Некои дури додадоа вибрации на нивните играчки за клиторална стимулација.

Играчки што треба да ги пробате: Клиторални вшмукувачи

Двојна стимулација

И покрај тоа што на жените приоритет им е стимулацијата на клиторисот, многу често сакаат истовремено и добра внатрешна стимулација. Затоа, постојат секс играчки кои се дизајнирани со повеќе функции за двoјна стимулација.

Благодарение на Сексот и градот, најпопуларниот вид на играчки за двојна стимулација се Rabbit Вибратори. Внатрешниот дел може да вибрира, пенетрира или да се врти, додека „раката“ вибрира на клиторисот. Овие играчки се достапни во широк спектар на форми, големини и функции.

Друг вид на секс играчки за двојна стимулација се играчки во облик на С, наменети за двојна стимулација кои можат да се користат без да мора ги држите. Едниот дел и наменет за внатрешна пенетрација, додека другиот дел ја стимулира вагината.

Играчки што треба да ги пробате: Било која форма на Rabbit Вибратори, Satisfyer (играчка во облик на C).

Анални масажери

Кога се прави правилно, испробувањето со анални играчки може да биде забавно и возбудливо. Земете добар лубрикант за подмачкување, бројаница или бат плаг за да ги стимулирате чувствителните нервни завршетоци во таа област и забавата може да започне.

Мажите можеби ќе сакаат да пробаат играчки кои се фокусираат на П – точката. Додека простатата може да се масира надворешно, најпријатниот начин е преку внатрешна стимулација. Обичните бат плагови или дилда можат да го направат тоа, но побарајте специјално обликувани додатоци кои се закривени за масажа на простатата.

Играчки што треба да ги пробате: Бат Плаг и Анални Бројаници кои обезбедуваат целокупна стимулација. Масажерите на П-точката се фокусирани на простатата.

Што да барате кога купувате играчка


Сега кога сте запознаени со најчестите типови на секс играчки, еве неколку совети за нивно купување:

  • Понекогаш помалку е подобро. Примамливо е да се купи играчка со повеќе од 25 вибрирачки функции, но повеќето луѓе наоѓаат неколку режими во кои уживаат и се придржуваат до нив.
  • Прочитајте рецензии. Запомнете дека не сите играчки седобри за секого, затоа барајте рецензии кои го истакнуваат типот на стимулација што ја барате.
  • Ако пробувате нов стил на играчка, купете некоја со прифатлива цена за да ја тестирате. Стремете се кон играчка со средна цена, бидејќи поевтините можеби се со послаб квалитет и ќе ве фрустрираат.
  • Гаранции. Побарајте бренд кој нуди најмалку една година гаранција, особено ако купувате луксузна играчка.
  • Преминете на играчки што се полнат кога е можно. Тие станаа многу поприфатливи и се поеколошки од играчките што користат батерии.

Со овие совети, на пат сте да ја пронајдете совршената секс играчка за вашето тело.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top