Seksi dolna obleka

Како да изберете секси долна облека за вашиот партнер?

Ако сакате да го изненадите вашиот партнер со некое парче секси долна облека, дефинитивно треба да го направите тоа! Може да се двоумите како да го изберете совршеното парче долна облека, но не е толку тешко. Избирање на точна големина, најдобар стил, и вистински тип на долна облека може да претставува предизвик. Затоа, вдишете длабоко и оставете не да ве водиме низ огромната селекција на секси долна облека, заводливи градници и еротски корсети. Ако навистина сакате да купите нешто во најбрз можен рок без да се грижите премногу за големини и стилови, постои кратенка која ќе ви помогне.

Проверете ја фиоката со гаќички пред да одите во шопинг

Кога сакате да пронајдете парче долна облека што вашиот партнер ќе ја обожава и ќе сака веднаш да ја облече, потребно е малку детективска работа од ваша страна пред да кликнете “купи”. Започнете со откривање дали постои одредена долна облека што вашиот партнер речиси секогаш ја носи? Дали е тоа некој посебен градник или не? Дали се тоа гаќички со висок струк? Дали долната облека е претежно иста боја и која е таа боја? Откако ќе ги откриете овие работи, наредниот чекор е да погледнете во фиоката за долна облека.

Сепак, пред да го направите тоа, мора да обрнете внимание на две работи:

  1. Дали чувствувате дека е во ред со вашиот партнер што гледате во нешто толку приватно?
  2. Дали не ви е проблем да чепкате низ фиоката за долна облека?

Ако можете да одговорите позитивно на двете прашања, може да продолжиме понатаму.

Запомнете ги овие три работи

Откако ќе ја пронајдете омилената долна облека на вашиот партнер во фиоката, треба да забележите и запомните три различни работи.

Горниот дел

Ако носите градник, или некој друг тип на горен дел, мора да обрнете особено внимание на големината, бидејќи може да биде прикажана на многу различни начини. Тоа што постојат градници кои се достапни во една величина за секоја големина го прави проблемот уште поголем, но ќе се вратиме на тоа.

Градници и други горни делови на нив имаат и букви и броеви, но има и типови каде што има само една буква. Големините на градникот често имаат и буква и број. Обемот се мери во сантиметри (на пр. 65, 70, 75, 80 или 85), а обемот на самата биста е означен со букви, од A до H. Треба да ги запомните и двете за да ја пронајдете вистинската големина. Многу брендови за долна облека ги запишуваат големините во неколку земји на истата мала клапа на долната облека. Ова значи дека мора да внимавате дали, на пример, барате големина во ЕУ, Франција, или Велика Британија за да не згрешите.

Долниот дел

Без разлика дали барате гаќички или градници, големината може да им биде обележана со бројки (на пр. 36, 38, 40, 42, 44, 46) или букви (XS, S, M, L, XL и XXL па нагоре). Ако се сомневате дали треба да биде една или друга големина, секогаш можете да барате долна облека што е направена од материјал кој што се растегнува или што може да се прилагоди, на пример, со помош на ремени.

Стилот

На крајот, обрнете внимание на стилот и боите што ќе ги најдете во фиоката. Забележете дали поголемиот дел од долната облека е црна. Или пак има дезени и бои? Можеби дел од облеката е проѕирна или со чипка. Погледнете го градникот и видете дали е наполнет или не и дали има долна жица. Важно е да го разгледате целиот стил на долна облека која вашиот партнер ја купува. Дали облеката е тесна и разголена како “cat-women” костим или можеби како боди? Дали најголем дел од парчињата се со висок струк или изгледаат како “babydoll”? Можеби дури и најдобриот избор би бил некој тип на заводлив фустан? Секогаш купувајте долна облека во стилот што знаете дека му се допаѓа на вашиот партнер. На овој начин, постои поголема веројатност дека долната облека ќе се користи.

Кратенка

Како што кажавме погоре, секогаш одете со стилот кој што знаете дека му се допаѓа на вашиот партнер. Тоа е единствениот начин да знаете дека таа секси долна облека ќе се користи. Но, ако ова е сеуште сложено за вас, постои мала кратенка која што може да ви помогне. Оваа кратенка се нарекува долна облека во една големина или во една големина “плус”. Ова значи дека постои долна облека која што ќе биде точна без разлика дали точно сте ја погодиле големината. Со ваквиот тип на долна облека, не треба да обрнувате премногу внимание на различните букви и броеви.

Постојат многу брендови кои што произведуваат ваков тип на облека. Овие брендови најчесто имаат секаква понуда од градници до чорапи, маички и гаќички во секоја големина. Целта на ваквите производи е да одговараат на различни големини кои што ги опфаќаат скоро сите клиенти. Сепак, тоа не е баш така па така постојат различни типови на “eдна големина производи”. Основните продукти најчесто може да се користат од луѓе кои купуваат долна облека со големина помеѓу 36 и 40 или од XS до M/L. Ако ви треба големина која што не е во гореспоменатите параметри, тогаш ќе купите долна облека која припаѓа во категоријата “една големина плус”. Тука спаѓаат производи кои што ќе им бидат точни на сите кои што имаат потреба од долна облека поголема од број 40 или XL/XXL.

Важен совет!

Сега ги знаете сите трикови и сте спремни за одење во шопинг по секси долна облека. Но, имаме за вас уште еден мал совет кој што дефинитивно треба да го послушате: Направете слика од долната облека која што ќе ја видите во фиоката.

Сликајте ги сите големини за да ги имате при рака кога ќе купувате нова секси долна облека. Можете и да земете едно парче облека со вас за да најдете иста или слична долна облека која ќе го следи стилот на вашиот партнер. Само преку следење на овие совети можете да бидете сигурни дека ќе го направите вистинскиот избор.

Уживајте!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top