9 секс играчки кои се од есенцијално значење во вашата спална соба

Не постои човек на светот кој не посакува да го зачини својот сексуален живот, без разлика на кое ниво се наоѓа. Тоа лежи во самата природа на човекот од која никој неможе да побегне. Дали тоа ќе биде во склоп на самиот секс, или пак, моментите додека се самозадоволувате, сигурно сте заинтересирани за купување на одреден вид на секс играчки. Но, пазарот е преполн со најразлични производи и веројатно немате идеја од каде да започнете и како да ги изберете. Не очајувајте, затоа сме ние тука за вас.🙂 Во продолжение ќе ви представиме дел од нашите хит бестселери и ќе ви дадеме наши препораки за кои апсолутно, без сомнение, нема да погрешите. Тие се од суштинско значење како и за секој поединец, така и паровите. 🙂 Па, да започнеме…

1. Happy Rabbit – Thrusting Вибратор масажер

Без двоумење, најпопуларната играчка во светот на секс играчките, ни помалку ни повеќе – е Happy Rabbit – Thrusting вибратор масажер, или популарно наречениот Зајак. Овозможувањето на истовремено стимулирање на клиторисот и Г точката, се разбира дека е достигнување и кулминација за многу жени ширум светот. Особено што за многу од нив е отежнато самото доживување на оргазмот. Или пак, воопшто не постои. Овој тип на вибратор е хит, дефинитивно полн погодок, бидејќи е доста флексибилен и изработен е од силикон со врвен квалитет. И сами ќе се уверите кога прв пат ќе го имате во свои раце. Има батерија што се полни и секако, два моќни мотори. Двата мотори можат да работат засебно, или пак, заедно, а постои опција секој од нив да се постави на неколку достапни режими на пријатни вибрации.

2. Lovetoy – Реалистичен ејакулирачки дилдо (22см)

Доколку сте од оние кои се во потрага по мошне реалистично искуство, а сепак, сакате да бидете максимално сигурни кога се работи за материјалот (во смисла на долготрајност и безбедност) тогаш имаме сочен предлог за вас. Lovetoy – Реалистичниот ејакулирачки дилдо (22 см) е изработен од два вида на силикон. Јадрото го формира оној помалку флексибилниот, потврдиот силикон. Надворешната обвивка ја обвиткува пак, пријатно мек силикон. Резултатот од цело ова ремек дело е совршено дилдо, кое ќе ви пружи реалистично чувство на вистински пенис, додека е во ерекција. Прекрасно, зар не? А и големината ќе ве остави со подзината уста, верувајте ни ! 🙂

3. Bullet вибратор 18цм

Овој исклучиво воодушевувачки Bullet вибратор 18цм е одлична можност доколку е ваш прв избор на вибратор. Поседува доста моќни карактеристики, како неговата едноставност и дискретност. Ваше е дали ќе го користите за време на самиот секс, или пак, додека трае предиграта. Неговиот мотор обезбедува посебни, длабоки вибрации кои можат да продрат до самото ткиво и е исклучително способен за стимулација на поголеми површини од ерогените зони, како што е на пример клиторисот или брадавиците.

4. Вибрирачки јајца

Одличен и ексклузивен избор доколку сте во потрага по луксуз дури и во светот на секс играчките. Еден од таквите примери е реномираното B Swish – Bnaughty Delux Вибро јајце може да ви овозможи стимулација на вашиот партнер при предиграта или за време на сексот. Експлозивни секс сценарија и секако, секси задевања, се она што ќе добиете од ова вибрирачко јајце, а за тоа е заслужен неговиот дизајн и извонредната дискреција. Но, ова јајце е само вовед во целата низа на вибрирачки јајца кои можеме да ви ги понудиме. Ви предлагаме да ја погледнете ја цела категорија тука. Ммммм, фантастично, признајте! 🙂

5. Вибратори за парови

Новитет и воедно најдобрата играчка за парови во поновиот период. Вибраторите за парови можете да го користите за време на предиграта или во текот на сексот така што, едната т.н рака ( поседуваат две) е наменета за внатре, односно, за стимулирање на Г- точката. Другата рака, пак, е за однадвор, односно, го стимулира клиторисот. При пенетрација, всушност ова е тоа што недостасува, поточно, прецизното стимулирање на клиторисот, кој пак е виновникот за отсуството на оргазми кај жената. Овој вид на играчки ќе ви обезбедат зближување со партнерот благодарејќи на самите чувства кои ќе ги имате додека ги употребувате овие вибратори. Самите ќе почувствувате дека и задоволството е на скалило погоре. Ако не и повеќе 🙂 При нивна употреба, препорачуваме користење на лубриканти, најдобро оние кои се направени врз база на вода. Воочувате ли зошто овој тип на вибратори котираат високо кон врвот на пирамидата?

6. Вибрирачки прстен за пенис

Доколку сте почетник и поседувате силна желба да го испробате ефектот на вибрациите за време на сексот, тогаш најприкладен избор за вас се прстените за пенис кои вибрираат. Прилично се едноставни, лесно достапни, преефикасни и премногу растегливи, што значи дека одговараат на поголемиот број мажи. Постојат и модели со зајаче на нив, кое се наоѓа на горната страна на прстенот, кое служи за одлична стимилација на клиторисот на жената. Две во едно 🙂

7. Сетови од играчки

Токму така, сетови! Се работи за разни видови на играчки, или пак, превези, камшици и ред други работи кои може да си ги замислите само во вашите најлуди фантазии. Но, ние фантазиите ги претвараме во реалност. И тоа сочна и сензуална! Со овие ексклузивни сетови вие можете да ги истражите сопствените, а и сетилата на вашиот партнер и да го претворите сексот во забава за која никогаш не сте ни сонувале. Верувајте, за било кој од овие сетови да се одлучите, нема да сакате да ги заборавите. А и нема да не заборавите нас, кои ви ги предложивме истите 🙂

8. Lelo – Tara Вибратор

Комбиниран од возбудливи вибрации и моќни ротации внатре, Lelo – Tara вибраторот дефинитивно ќе ве остави без зборови. Тоа всушност и веднаш ќе се случи – со самото отварање на кутијата. Да, токму така, и тоа благодарение на уникатниот дизајн. За време на интимноста со партнерот, неверојатно ќе се зближите благодарение на оваа фантастична играчка. Зошто? Бидејќи двојните задоволства – испреплетени со ротациите и вибрациите, ќе ви дадат чувства кои досега сте ги немале. Или пак, не биле со толкав интензитет. Додека го користите, ние препорачуваме употреба на лубриканти. Препорачливи се оние врз база на вода.

9. Анални играчки за парови

Доколку често ви се случува да се фатите себеси додека размислувате за анален секс, или за комплетно анално доживување – тогаш имаме добра вест за вас. Да, бидејќи можете слободно, вашето прво анално искуство да го искусите максимално пријатно, безбедно и тотално опуштено. Стравот од непосакувани изненадувања, со сигурност ви тврдиме дека веќе е минато. Најпрвин, обезбедете си себеси интимен туш и опуштете ги вашите мускули со приклучокот за анусот. Тие приклучоци постепено се шират, па нема ни да имате можност да почувствувате било каква болка или непријатност, ви гарантираме.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top