Дали Lovense Lush 3 е правилниот избор за вас?

Овој вибратор со далечински управувач е најновата и технолошки најнапредната верзија на оригиналниот производ на Lovense. Значи, без разлика дали сакате да ја користите оваа играчка за соло задоволство или за контрола на долги растојанија, се надеваме дека ќе уживате во оваа наша рецензија на Lovense Lush 3.

Ајде да навлеземе малку подлабоко со анализата…

Што е Lush 3 од Lovense?

Lovense Lush 3 е сексуална играчка за носење за жени која е дизајнирана да се вметне во вагината. Може да се користи и за време на соло игра или за играње во пар и е наменета за стимулирање на Г-точката. Играчката е контролирана од апликација која може да се инсталира на кој било паметен телефон, што ја прави еден од најдобрите вибратори за далечинско управување на пазарот. Апликацијата Lovense ви овозможува да ги контролирате моделите на вибрации и интензитетот на играчката. Lovense ветува дека Lush 3 е „најинтензивниот Bluetooth вибратор досега“. Пакетот вклучува безжичен вибратор, USB кабел за полнење, торба за складирање и упатства. Целосен комплет за задоволство.


Малку историја…


Овој преглед на Lovense Lush 3 не би бил целосен без малку позадина. Lovense е еден од лидерите во индустријата за паметни секс играчки. Основана во 2009 година, оваа компанија со седиште во Сингапур ги создаде првите производи базирани на апликации. Првиот Lovense Lush е лансиран во 2016 година и беше првиот вибратор во светот што може да се контролира од Apple Watch. Во споредба со Lush и Lush 2, најновата верзија на овие играчки Lovense е значително помоќна.
Lush 3 се одликува со зголемена удобност, подобрено траење на батеријата и дополнителна Bluetooth конекција во споредба со неговите претходници или конкуренти. Стимулација на Г-точката, магнетно полнење, зголемена удобност,приспособливи шеми,сихронизација со аудио и далечински управувач се само дел од добрите страни на оваа играчка. Несомнено, една од најдобрите карактеристики на Lush 3 е тоа што е целосно приспособлив. Има буквално илјадници различни модели на вибрации што треба да се истражат, така што сигурно ќе го најдете оној што го сакате. Како бонус, Lush 3 можете да го синхронизирате со аудио, вклучувајќи музика, па дури и глас на вашиот партнер. Оваа функција додава сосема ново ниво на возбуда на вашето време за играње.


Да, Lush 3 е буквално сихронизиран со вашето тело.

Кога сме веќе кај телото, Lush 3 е исто така исклучително удобен. Се одликува со мек силикон безбеден за телото, со флексибилна Bluetooth антена која се прилагодува на вашата форма. Плус, магнетното полнење е огромно подобрување во однос на USB-портот на неговите претходници. И, се разбира, апликацијата Lovense Remote ви овозможува вам или пак на вашиот партнер да го контролирате далечинскиот управувач од каде било во светот Единствено што ви треба е да имате Wi-Fi конекција на двата краја. Меѓутоа, со Lovense Lush 3, важно е да се има предвид дека оваа играчка е дизајнирана за стимулација на Г-точката. Значи, ако барате играчка која ќе го стимулира и вашиот клиторис, Lush 3 можеби не е најдобрата опција за вас.


Работи што треба да ги земете предвид пред да го купите Lovense Lush 3


Како што ќе ви каже секоја добра рецензија на Lovense Lush 3, ако барате интензивно оргазмично искуство кое го тресе телото, Lovense Lush 3 дефинитивно може да ви го овозможи токму тоа. Сепак, оваа секс играчка се користи само за внатрешна стимулација. Оваа внатрешно-стимулирачка вибрација во облик на C ви дава прецизна стимулација на Г-точката што ќе направи да ви се тресат колената. Со својата флексибилна антена, оваа играчка на Lovense може да го донесе оргазмот што го заслужувате. Не плашете се да го истражувате вашето тело и неговите помалку патувани патишта за задоволство.


Врвен квалитет значи повисока цена


Производите на Lovense се во сопствена лига. Нивните вибрации се “крем де ла крем” кога се секс играчките во прашање. Значи, ако барате играчка со подостапна цена, Lovense Lush 3 можеби не е најдобрата опција. Ова мало бебе е на врвот на пирамидата кога е во прашање квалитетот, а тоа значи и повисока цена. Во замена, Lush 3 нуди неспоредливо прилагодување и стимулација, така што навистина можете да влезете во вашата зона на задоволство под ваши услови. Плус, квалитетот е тешко може да се надмине на ова ниво на цена.
Конечно, ако барате луксузно искуство, Lovense Lush 3 дефинитивно вреди за цената.


Главните карактеристики на Lovense Lush 3


Навистина тивка секс играчка. Кога приватноста и дискрецијата се важни, овој вибратор е практично тивок. Со 43 dB бучава, можете да уживате без да се грижите дали некој ќе ве слушне. Дури и кога е свртен до својата најголема брзина, овој вибратор е сè уште неверојатно тивок. Значи, без разлика дали барате дискретна јавна игра или сакате да ги држите работите приватни во спалната соба, потаинствен од овој вибратор е тешко дека ќе најдете.
Тој е 100% водоотпорен (користете го во када или туш!). Слушајте, кога станува збор дури и за најдобрите сексуални играчки на пазарот, нема ништо полошо од тоа да бидете параноични за оштетување од вода. Но, овој моќен и дискретен вибратор е 100% водоотпорен, па затоа е совршен за авантура под туш, када или базен. Ова не само што овозможува лесно чистење, туку отвора и сосема нов свет на можности за водена забава. Плус, колку што лесно се чисти толку е забавен за користење – главен бонус за нашите високи стандарди.


Неограничени шеми на вибрации за вашите најлуди фантазии.

Немојте да ве залажува неговиот невин изглед; Lovense Lush 3 е моќен центар на сексуално задоволство. Доаѓа со неограничено количество шеми на вибрации за да можете да експериментирате додека не се задоволите со целото ваше битие. Плус, можете да го приспособите вашето искуство на вашите точни желби со неговото прилагодување овозможено од апликации. Значи, без разлика дали барате постојани вибрации или нешто малку посилно, Lush 3 ве покрива. Ако сакате да постигнете врвно вибрирачко задоволство, ослободете ја вашата фантазија и дозволете Lush 3 да ве однесе во авантура како ниедна друга.
Стилскиот и луксузен дизајн е лесен за око и тело. Не претеруваме кога велиме дека Lush 3 е толку убав колку што е ефективен. Можеби е најлуксузното јајце вибратор што го прегрнува телото што некогаш ќе го користите. Ова чудо е направено со вашето тело на ум и дизајн во C-форма што ги прегрнува вашите облини и флексибилна антена што се витка за да ви одговара на вистински начин. И со елегантен магнетен приклучок за полнење, ова вибро јајце на Lovense лесно се полни и е подготвено за работа.Плус, неговиот прекрасен мат силикон пружа чувство како кадифе на допир – дизајниран за оние кои го ценат квалитетот и врвната конструкција.


Возете ги брановите на интензивни и моќни вибрации.

Подгответе се да ги доживеете најдобрите вибрации во вашиот живот. Lush 3 се напојува со мотор од новата генерација кој е потивок и помоќен од кога било досега. Пониските поставки за вибрации се одлични за возбуда при градење предигра, додека побрзите режими ќе ве натераат да доживеете оргазам за кратко време. Поставките меѓу нив обезбедуваат разновидно искуство што навистина го сакаме. Уверени сме дека Lush 3 ќе биде MVP на вашиот арсенал во спалната соба за кратко време, давајќи вибрации што ќе ве направат слаби во колената.


Околу апликацијата…


Ниту една рецензија на Lovense Lush 3 не би била целосна без да се разговара за апликацијата Lovense. Оваа апликација значи дека вашиот партнер може да ве задева и да ве задоволи од каде било во светот. Со контрола во живо и способности за синхронизација, Lush 3 создава сосема ново ниво на интимност и поврзаност. Оваа моќна мала играчка ќе ве натера да треперите со задоволство под диригентската палка на вашиот партнер, во секое време дење или ноќе. За оние со малку поотворен ум кои сакаат да експериментираат, има опција да се препуштат на некое слатко, синхронизирано задоволство со режимот на групен разговор. Комуницирајте со другите додека тие ве задоволуваат; уредите ќе се синхронизираат и ќе вибрираат едногласно, обезбедувајќи уникатно искуство за секого.


Батерија


Подобреното времетраење на батеријата е одлично за долги сесии. Lovense ја разбира важноста од подолго траење на батеријата и тие дефинитивно се надминаа себеси со Lush 3. Маратонските сесии и долготрајната употреба нема да го спречат овој мал вибратор да покаже се што умее. Lush 3 може да издржи до 5 часа со едно полнење, што е неверојатно за играчка со нејзината големина и интензитет. Ова моќно мало вибро јајце може да продолжи да оди и да оди, што го прави идеално за оние на кои им треба малку повеќе време да го постигнат своето задоволство. Плус, полнењето е едноставно со вклучениот магнетен кабел за полнење – нема повеќе да се борите со слабите перформанси или проблеми со поврзувањето.


Да резимираме..


Значи, дали Lovense Lush 3 вреди вашите пари? Тоа е убедливо ДА од нас. Овој Bluetooth вибратор е еден од најинтензивните вибрации на пазарот со низа на одлични карактеристики. Играчката е направена од висококвалитетни материјали, лесно се полни и нуди мноштво на модели на вибрации и интензитет од кои можете да изберете. Плус, апликацијата го олеснува контролирањето на играчката без разлика дали сте со партнер или сами.
Конечно, ако барате интензивен Bluetooth вибратор кој ќе ја исполни својата задача секој пат, не гледајте подалеку од вибраторот Lush 3 G-точка од Lovense.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top