Секс играчки само за вас…

Секс играчките се пред се забавни… сите го знаеме ова. Но, тие можат да играат толку многу различни улоги во нашите животи – како за сингл луѓе или парови, па дури и групни ситуации, ако е тоа нешто што вам ви се допаѓа. 🙂 Ние овде во Love Guru имаме многу клиенти кои сакаат да користат секс играчки со партнери но, истовремено имаат играчки кои ги чуваат само за себе и затоа мислевме дека ова е нешто за кое вреди да се пишува.

Зошто секс играчките се од големо значење?

Секс играчките ви помагаат да ги разберете вашите сексуални желби.
Најдобриот начин за да го подобрите вашиот сексуален живот не е нужно да пронајдете многу сексуални партнери, туку да го разберете сопственото тело и сексуалните желби. Кога го истражувате вашето тело, разбирате кој е најдобриот начин да се ослободите. Откривате свиткувања и ерогени зони кои инаку може да останат закопани. А секс играчките се клучни во вашето патување кон сексуално будење и откривање.

Вооружени со самоспознавање, можете да бидете сексуално посигурна личност. Можете самоуверено да барате задоволство од вашите сексуални партнери наместо само да ги исполнувате само нивните каприци и желби. И што е најважно, учењето да уживате во вашето тело без сексуален партнер ви дава самодоверба да се задоволите со ништо друго освен со најдоброто. Луѓето кои користат секс играчки генерално имаат подобар оргазам и пријавуваат подобро поголемо задоволство од нивниот сексуален живот.

Нешто приватно

Додека нашиот сексуален живот често вклучува и други, постојат моменти кога ние сме единствените што можеме да го направиме тоа како што треба. Се чини дека е исто и со одредени играчки. Да имате играчка што е навистина само за вас кога сакате да играте е сосема во ред. Ова не е стандардно и прифатливо само за жените, има играчки што ги имаат мажите што може да се делат, но убаво е да се имаат како лична играчка.

Секс играчки кои жените сакаат да ги чуваат за себе

Се чини дека нашиот добар пријател, вшмукувачот на клиторисот е омилен за за соло игра. Ова има смисла на некој начин. Тоа е веројатно единствената играчка на пазарот што мажот навистина не може да ја употреби на себе… иако можеби имате други идеи кога го читате ова. 🙂 Исто така е доста интензивна секс играчка и совршена за брз оргазам кога времето е ви е ограничено. Вшмукувачите се исто така прилично мали и лесни за носење!

Од нашите клиенти слушаме и дека пореалниот изглед и чувство на дилдо и вибратори е нешто што некои жени сакаат да го задржат за соло игра. Тие можат да бидат одлични за оние моменти кога само фантазијата ќе успее и можат да функционираат прилично добро кога ќе и дозволат на вашата имагинација да го “превземе воланот”!

Но, нешто кое неможе а да не го споменеме е моќниот зајак! Овој вибратор иако е фантастичен за употреба во предиграта, исто така е нешто што многу жени преферираат да го задржат за себе. Rabbit Вибраторите се навистина неверојатни и тие навистина “удираат во центар”, слично како и вшмукувачите за клиторисот… тие работат толку добро што се користат за соло игра, но неретко се користат и во пар. Неверојатно се ефикасни се и во двете сценарија.

Секс играчки кои мажите сакаат да ги чуваат за себе

Секс-играчките за мажи се сосема поинаква категорија… За многу момци, сексуалната играчка е многу нова и може да предизвика одредена срамежливост. Чудно е што жените кои користат играчки се сметаат за сосема нормално, но некои луѓе сметаат дека тоа не е исто за момците!

Мастурбаторите и пумпите за пенис се главни приватни играчки за момците. Тие можат да донесат ниво на задоволство кое се чувствува само со пенетративен или орален секс, па често се опуштаат и препуштаат само кога нема никој друг вклучен. Постои елемент да го замените оној со кој сте толку често, па овие играчки функционираат како „наместо“ не „толку добро“.

Играчките за простата, исто така, може да се чуваат за соло игра, иако тие работат прилично добро во двојна ситуација. Исто така, аналната игра за мажите може да биде нешто за кое тие се срамежливи, па затоа е причина зошто секогаш популарните вибратори и масажери за простата имаат тенденција да бидат приватни играчки.

Зошто лични и приватни?

Навистина е важно да се запамети дека приватно е во ред, а да имаш партнер кој чува една или две работи за себе е здраво. Иако споделувањето е одлично, на сите ни треба простор, работи и време што ги имаме како поединци. Дури може да биде малку тешко да се прифати дека партнерите доживуваат сексуално задоволство без вас, но тие можат, прават и треба да бидат охрабрени. Исто така, може да биде многу забавно ненадејно да донесете една од играчките за приватна колекција во партнерството како изненадување!

Одржување и хигиена

Вредно да се напомене е дека кога забавата ќе заврши од голема важност е вашите секс играчки да ги одржувате, како и заради лична хигиена така и што со самото ова ќе им го продолжите векот на траење. Еве неколку корисни совети како најлесно да ја одржувате хигиената на вашите лични и приватни секс играчки.

Исплакнете ја играчката со вода или избришете ја површината на играчката со влажна хартиена крпа или крпа за миење за да ги отстраните остатоците од површината. Потоа нанесете течен сапун директно на играчката и исчистете ја, ако ја перете во мијалник, или повторно избришете ја со влажна крпа и малку течен сапун.

Ако играчката има жлебови или пукнатини што задржуваат остатоци, користете мека четка за заби што сте ја посветиле за оваа намена за да ги отстраните сите остатоци. Потоа исплакнете ја или избришете ја играчката додека не биде целосно чиста, користејќи обична вода.

Ставете ја чистата играчка на чиста крпа и оставете ја да се исуши на воздух. Експертите велат дека сушењето на воздух е најдобро за повеќето играчки за да се избегне залепување на влакната на играчката и да и се даде време за целосно сушење на сите ќошиња и пукнатини“. Таа, исто така, препорачува да се дозволи да се исушат играчките што работат на батерии со отворено куќиште за батерии.

Забелешка за спрејовите и марамчињата за чистење секс-играчки: Постојат повеќе производи кои се продаваат специјално за чистење на секс играчки, но во повеќето случаи обичниот сапун и вода се подеднакво добри. „Спрејовите и марамчињата можат да бидат погодни, но повеќето треба да се исплакнат за секој случај.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top