Bathmate – Hydro7 пумпа за пенис

4199 ден

Карактеристики:

  • МАТЕРИЈАЛ: Поликарбонат (пластика) и гума.
  • БЕЗ ФТАЛАТИ: Да.
  • ВОДООТПОРНО: Да.
  • ПОГОДЕН ЗА: Големини на пенис макс. 19 cm со дијаметар од макс. 5 cm (подигната состојба).
  • ДОЛЖИНА: 24,8 cm внатре.
  • ДИЈАМЕТАР: 5,7 cm внатре.
  • Обем: 17,9 cm внатре.
  • ЗАБЕЛЕШКА: Hydro7 претходно беше наречен Херкулес.
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: E22733 Категорија
Сигурно плаќање

Bathmate – Hydro7 пумпа за пенис

Искористете го вашиот целосен потенцијал со водената пумпа за пенис Bathmate – Hydro7, наследник на легендарниот модел Херкулес!

Оваа премиум пумпа од британскиот производител е наменета за почетници кои сакаат да ја подобрат ерекцијата и/или да го зголемат пенисот. Се користи со топла вода која помага да се загрее и прошири ткивото на пенисот, што значително ги подобрува резултатите. Пумпањето ќе доведе до акумулација на крв во сунѓерестото ткиво на пенисот, а бидејќи негативниот притисок во пумпата ќе ја задржи и влече крв во пенисот, тој ќе го издолжи и прошири неговото тело.

Принципот на работа е едноставен. Во туш или када, наполнете ја пумпата со вода, нанесете мала количина лубрикант на нејзиниот раб за да ја затворите пумпата херметички и ставетего го пенисот во отворот во опуштена состојба. Додека ја притискате пумпата кон срамната коска, вентилот на другиот крај ќе ја ослободи исцедената вода, со што ќе се намали притисокот во комората и ќе се влече крв во телото на пенисот. По прибл. 15 минути притиснете го вентилот за вентилација и тој се откачи од пенисот.

За да може хидропумпата да биде функционална, потребно е да ја изберете вистинската големина во однос на големината на вашиот пенис во ерекција. Премногу голема или премала пумпа нема да создаде добар притисок, што ќе резултира со по неефикасни резултати  или ќе биде непријатно за употреба. Hydro7 е наменет за мажи со дијаметар на пенис до 5 cm и должина во ерекција помеѓу 12 cm и 18 cm.

Редовната употреба на пумпата за пенисот не само што води до физичко зголемување на пенисот, туку и до подобра циркулација на крвта, што ќе ја направи ерекцијата посилна и подолготрајна. Секојдневното вежбање со помош на оваа хидропумпа во просек до 20 минути видливо го издолжува пенисот и го зголемува неговиот волумен, но за трајни резултати мора редовно да ја користите пумпата во дневни и неделни режими на вежбање според вашето искуство и потреби.

Забелешка! Не е возможно да се создаде трајно зголемување на пенисот со пумпа за пенисот, но ако ја користите често и на пример пред секс, ќе видите дека има добар ефект. Многу мажи, исто така, постигнуваат поинтензивна сензација за време на мастурбацијата и сексуалниот однос по употребата на пумпата за пенисот.

Hydro7 е наменет за мажи со постоечка должина на пенис од 12,5 до 17,5 cm и дијаметар до 5 cm.

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој прозивод.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Bathmate

Со повеќе од еден милион продадени единици, Bathmate е без сомнение најуспешниот подобрувач на пенисот во светот. Направен во Обединетото Кралство, Bathmate е произведен со висококвалитетна Bayer пластика и гума од класата НАСА за непобедлив квалитет и удобност.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bathmate – Hydro7 пумпа за пенис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Bathmate – Hydro7 пумпа за пенис
4199 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top