Bathmate – Hydromax7 пумпа за пенис

5999 ден

Карактеристики:

  • МАТЕРИЈАЛ: Поликарбонат (пластика) и гума.
  • БЕЗ ФТАЛАТИ: Да.
  • ВОДООТПОРНО: Да.
  • ПОГОДЕН ЗА: Големини на пенис од макс. 19 cm со дијаметар од макс. 5,08 cm (во состојба на ерекција).
  • ДОЛЖИНА: 24,8 cm внатре.
  • ДИЈАМЕТАР: 5,7 cm внатре.
  • Обем: 17,9 cm внатре.
  • ЗАБЕЛЕШКА: Hydromax7 претходно беше наречен Hydromax X30.
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа
SKU: BM-HM7-AB Категорија
Сигурно плаќање

Bathmate – Hydromax7 пумпа за пенис

Bathmate Hydromax7 е за вас кои сакате нова и подобрена верзија на пумпата за пенисот Hydro7.

Hydromax, како и другите пумпи за пенис од Bathmate, е наменет за употреба во вода и е развиен за да ја зголеми големината на вашиот пенис. Притисокот на водата создаден во пумпата значи дека пумпите Bathmate создаваат многу поголем вакуум околу пенисот отколку обичните пумпа за пенис.

Она што го прави Hydromax екстра ефикасен е тоа што може да создаде 35% посилен вакуум од другите пумпи Bathmate. Тоа е, меѓу другото, благодарение на мекиот отстранлив прстен „како пена“ на дното на пумпата. Ова значи дека пумпата ќе седи совршено околу вашиот пенис, што го олеснува поставувањето на пумпата под правилен агол.

Како да ја користите пумпата за пенисот Bathmate Hydromax7:
– Проверете дали мекиот прстен на дното на пумпата е цврсто прикачен на пумпата.
– Ставете го малиот сив врв на крајот од пумпата во заклучена положба и наполнете ја пумпата со вода.
– Додека стоите во када, опуштете се и ставете ја пумпата околу пенисот.
– Со пумпата под агол нагоре, отклучете го сивиот врв и почнете да пумпате.
– Пумпајте додека долниот црн дел од пумпата не биде толку компресиран што не можете повеќе да пумпате.
– За да добиете најдобар резултат, ослободете го притисокот по неколку минути и повторете ја целата работа 2-3 пати во период од 10-15 минути.

Доколку е потребно, комбинирајте ја пумпата со прстен на пенис за уште поголема и подолготрајна ерекција.

Забелешка! Не е можно да се создаде трајно зголемување на пенисот со пенис пумпа, но ако ја користите често и на пример пред секс, ќе видите дека има добар ефект. Многу мажи, исто така, постигнуваат поинтензивна резултати за време на мастурбацијата и сексуалниот однос по употребата на пумпата за пенис.

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој прозивод.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Плава, Црвена

Brand

Bathmate

Со повеќе од еден милион продадени единици, Bathmate е без сомнение најуспешниот подобрувач на пенисот во светот. Направен во Обединетото Кралство, Bathmate е произведен со висококвалитетна Bayer пластика и гума од класата НАСА за непобедлив квалитет и удобност.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bathmate – Hydromax7 пумпа за пенис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Bathmate – Hydromax7 пумпа за пенис
Scroll to Top