B Swish – Bfit Basic Вагинални Кегел топчиња

1099 ден

Карактеристики:

  • 100% безбедни материјали за телото
  • Бои: виолетова, розова
  • Материјал: силикон
  • Должина на единечен ремен: 9,6 см
  • Должина на двоен ремен: 14 см
  • Тежина: 2 x 24 g
  • Дијаметар на топка: 3,5 см
  • Содржина на кутијата: 1 книшка со упатства, 1 масажер
  • Водоотпорен: Да
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа.
SKU: E27354 Категорија
Bswishlogo
Сигурно плаќање

B Swish – Bfit Basic Вагинални Кегел топчиња

Зајакнете го вашето задоволство во удобноста и стилот со љубовните топки Bfit Classic, адаптибилен режим на вежбање. Bfit Classic вклучува единечни и двојни силиконски појаси, безбедни за телото, заедно со две ситни заменливи свилено-мазни силиконски љубовни топчиња.

Најдете ја рутината што најдобро ви одговара со користење на единечно силиконско топче со тежина од 24 g или комбинирајте ги двете топчиња за вкупно 48 g. Која рутина и да ја одберете, ќе уживате во нежни силиконски љубовни топчиња безбедни за телото и меки, флексибилни силиконски појаси кои се безбедни за телото.

Со изведување на Кегеловите вежби редовно ги зајакнувате вагиналните мускули, што на долг рок го зголемува интензитетот на оргазмите, како и нивната зачестеност, а вежбите се особено корисни на здравствено поле. Со вежбање за време на бременоста ја намалувате можноста за кинење на вагината при породување, по породувањето го враќате тонусот на вагиналните мускули, а во подоцнежниот живот ја намалувате можноста за инконтиненција.

Bfit Classic е водоотпорен и совршен за бања или туш. Чистењето е лесно, едноставно користете сапун и топла вода и исушете го со воздух или со пешкир. Најдобро се користи со квалитетен лубрикант на база на вода за заштита на мазната површина.

* Напомена: Секогаш користете ја вашата играчка со многу лубрикант на база на вода.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа.

Боја

Виолетова, Розева

Brand

B Swish

B Swish е лидер во достапното задоволство од 2007 година. Со седиште во Лос Анџелес, B Swish се грижи дополнително да дизајнира шик, безбедни за телото и достапни лични масажери за да ја одрази нашата филозофија дека чувството на добро треба да биде без компромиси. Откријте го вашето блаженство со четирите линии на наградувани производи за задоволство на B Swish - елементарни Basics, забавен и флертувачки Classic, софистициран Deluxe и прекрасниот Premium - секоја од нив одговара на низа желби уникатни како што сте вие. Прославете го задоволството на дофат од B Swish.
Bswishlogo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “B Swish – Bfit Basic Вагинални Кегел топчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
B Swish – Bfit Basic Вагинални Кегел топчиња
Scroll to Top