Satisfyer – 3 Кегелови Топчиња за тренинг на вагинални мускули

1899 ден

Карактеристики:

  • Ги зајакнува вагиналните мускули на карлицата – ја затегнува вагината на жените
  • Ќе помогне во лекувањето на уринарна инконтиненција
  • Го забрзува вагиналното закрепнување по бременоста
  • Придонесува за поинтензивни оргазми
  • Топки со различна тежина внатре (61g – 82g – 98g)
  • Дијаметар 3,8 см
  • Мек и безбеден силикон за телото
  • Водоотпорен и непорозен силикон за лесно чистење
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: E28572 Категорија
SATISFYER- logo
Сигурно плаќање
Satisfyer – 3 Кегелови Топчиња за тренинг на вагинални мускули

Сет за вагинален тренинг за жени
Овој сет за вагинален тренинг ќе ги зацврсти мускулите на дното на карлицата и може да го користат почетници и поискусни корисници поради различните тежини. Започнете со помала тежината и користете лубрикант за вода ако сакате за поудобно вметнување.

Задоволство
Можете да ги носите без никој да забележи додека работите кон интензивни оргазми со тренирање на мускулите на карличниот под. Можете да ги носите додека ги извршувате вашите секојдневни активности. Кога одите, пливате или се занимавате со друга форма на активност, движењето на тежините предизвикува суптилна контракција на вагиналните мускули, генерирајќи силно пријатно чувство.

Обука
Ако штотуку почнувате да ги зајакнувате мускулите на карличниот под, важно е постепено да го зголемувате времетраењето на носењето на топчињата. Започнете со неколку минути, до максимум 30 минути. Држете се до распоредот. Во зависност од состојбата на мускулите на карличниот под, може да потрае и до 12 недели пред да можете да ги носите топчињата 30 минути.

Ако носите топки и се чувствувате непријатно затоа што се чувствувате како да се лизгаат надвор, отстранете ги. Ќе можете подолго да ги носите топчињата откако мускулите на карличниот под ќе станат посилни.

Лесно вежбајте ја карлицата за да го подобрите сексуалниот однос и да постигнете попријатни оргазми.

Наш совет е да одите малку по малку, без брзање. Започнете со полесна топка, за да им овозможите на вашите мускули да се прилагодат. По неколку недели или откако ќе се навикнете, обидете се да носите потешка топка за да ги добиете посакуваните финални ефекти.

Чистењето е многу едноставно, едноставно користете топла вода и добро средство за чистење играчки или неутрален ph сапун.

* Напомена: Препорачуваме употреба на анален или лубрикант врз база на вода при користење на овој производ.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Плава, Розева, Црвена

Brand

Satisfyer

Satisfyer нуди вибратори со бранови под притисок, дизајнирани и развиени за секоја целна група и речиси секој буџет од еден од најреномираните дизајнери на производи во Европа.
SATISFYER- logo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Satisfyer – 3 Кегелови Топчиња за тренинг на вагинални мускули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Satisfyer – 3 Кегелови Топчиња за тренинг на вагинални мускули
1899 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top