Зошто да користите секс коцки?

Ќе се сложите дека е одлично што живееме во време во кое имаме пристап до секс продавници кои продаваат убави – неверојатни играчки и гаџети за да го зачините вашиот сексуален живот. Кога ќе помислите на секс шоп веројатно веднаш помислувате на вибратори, дилда или мастурбатори. Но, тоа не е се што нудат ваквите продавници. Едно од богатствата за кое не се зборува доволно се секс коцките. И, ако прв пат слушате за секс коцки, автоматски се поставува прашањето што се и зошто да користите секс коцки? Епа ајде заедно да откриеме…

Откако за прв пат користев секс коцки, сфатив колку забавна, жешка, честопати глупава, и пред сè колку навистина може да биде прекрасна предиграта”.

две црни секс коцки

Бројот на коцки е важен

Денес на пазарот има неограничена понуда на секс коцки. Тие може да варираат од еротски цртежи на различни положби до различни области од куќата каде да ги извршувате зададените сексуалните активности.

“Она што ме привлече да го купам овој конкретен сет на секс-коцки беше од две причини: првата беше тоа што коцките светкаа во темнина, а втората причина беше поради интересните зборови на коцките”.

“Првата коцка имаше „акциони зборови“ како што се; лижете, цицате, бакнувате и грицкајте. Јас навистина не знаев што значи грицкање, но ќе дојдам до тоа подоцна! Втората коцка имаше различни ерогени зони каде да ги извршувате дејствата, од брадавиците до внатрешниот дел на бутот. Не можам да ви кажам колку пати се надевав дека ќе продолжам да ги фрлам коцките да покажат на внатрешниот дел на бутот. Третата коцка имаше придавки како груб, нежен, па дури и слободен избор”.

Во зависност од тоа колку едноставни, сложени или описни сакате коцки, сè се сведува на личните преференци. Затоа, посетете ја вашата омилена продавница за играчки за возрасни и погледнете ги различните типови на секс коцки кои би можеле добро да одговараат за вас и вашиот партнер(и).

камасутра коцки

Многу комбинации нема да имаат смисла… на почетокот.

“Се сеќавате дека не бев сигурна што со грицкањето? Да, ова води до еден заеднички проблем со кој постојано се среќававме јас и моето момче, а тоа беше многу комбинации што ги создадоа коцките немаа апсолутно никаква смисла… на почетокот. Мислам дека моравме да се ослободиме од сериозноста што сите ја носиме со нас за време на секојдневните активности”.

Кога станува збор за нешто толку сензуално и забавно како сексот, морате да погледнете во себе и да се ослободите од секаква сериозност и само малку да се забавувате! Така, откако неколку пати ќе ги фрлите коцките, ќе почнете да станувате креативни и смешни со нив.

Незаборавен пример беше сензуално грицкање уво. Прво, како грицкаш? Па второ, како сензуално грицкаш уво??? Требаше да го видите изгледот на лицето на мојот партнер, тој беше толку збунет. Повторно, моравме да бидеме креативни и на крајот, грицкањето доведе до инкорпорирање на сензуално пипкање и стискање”.

На крајот на денот, се се врти околу тоа што сакате и како ги користите дадените зборови за да си играте со вашиот партнер.

сет секс коцки

Ќе има смеење колку што ќе има стенкање.

Подгответе се на моменти да се смеете и тоа е сосема во ред! Оваа игра е направена да не го сфаќате сексот преозбилно, за да можете да се смеете на начин што ќе изгради доверба и удобност меѓу вас и вашиот партнер.

“Кога ја започнавме играта, јас и мојот партнер едвај водевме сериозен разговор. И се тоа беше поради тоа колку непријатно се чувствувавме на почетокот. Но, десет минути подоцна смеата се намали и почна да преминува во воздишки и стенкање. Мислам дека ова спонтано се случува кога играта се игра креативно. Личен допир додадов со тоа што додека извршував било каква сексуална “задача”, истовремено го скокоткав или масирав мојот партнер за да постигнам добар баланс на смеа и стенкање”.

Зошто да користите секс коцки?

Коцките може да се користат како одлична предигра.

Како што сугерираат многу секс игри, ова е игра за одлична предигра! Навистина, кој би помислил дека коцките можат да ви помогнат во потфатите во вашата спална соба?! Наместо вообичаеното триење и допирање пред самиот сексуален чин, коцките се многу убаво освежување на вообичаената рутина. Предиграта може и треба да биде долга, но пријатна изградба до вистинската кулминација. Одличен начин да се доведете во расположение и себеси и партнерот е да играте околу десет круга со секс-коцките. Играта може да воведе различни начини за загревање во спалната соба.

“Дознав други начини на кои мојот партнер сакал да се игра неговиот врат. Вие и вашиот партнер ќе станете професионалци за кратко време на колку начини можете да си играте со одредени ерогени зони”.

Зошто да користите секс коцки?

Тоа е одличен создавач на комуникација.

Генерално, она што сите ние се надеваме дека ќе го постигнеме освен доживување на неверојатни оргазми е да станеме поблиски со личноста со која сме. Комуникацијата е клучна во секоја врска, особено сексуалната. Затоа користењето сексуални играчки е одличен начин да истражите што сакате и што ви се допаѓа вам и на вашиот партнер.

Оваа игра ме научи дека ми се допаѓа како мојот партнер ги грицка моите уши и врат”.

Коцките во основа се насоки и сугестии и од вас зависи како ќе ја толкувате и извршите таа “сексуална услуга”. Оваа игра, исто така, во суштина ве охрабрува да поставувате прашања! Прашања за тоа како вашиот партнер сака нешто конкретно да биде направено. Или пак што би можело да се направи поинаку следниот пат и што му се допаднало во играта. Ова може да доведе до откривање на нови области од телото на вашиот партнер за кои не сте знаеле порано.

Затоа…

Сега од кога знаете што се секс коцки и зошто да ги користите, останува само да ги испробате сами! Пробајте ја оваа игра, гарантирам дека не само што ќе се насмеете, туку и ќе научите нови начини да го задоволите вашиот партнер и себе си. Пробајте ги, сакајте се и разберете ги сите придобивки што вие и вашиот партнер ќе ги добиете од пар коцки. Уживајте!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top