Сензуална масажа

Како до добра сензуална масажа?

Да се направи сензуална масажа на вашиот партнер/ка е прекрасен начин да ја истражите физичката и емоционалната интимност. Тоа е прилично лесен начин да го разгалите вашиот партнер/ка. Не само што ќе уживаат во смирувачкиот и сензуален допир на вашите раце додека шетаат по нивното тело, туку ќе имате задоволство да ги научите нивните омилени точки. Дури и толку многу да ги возбудите што ќе копнеат соодветно да ви се заблагодарат.

Можеби на прв поглед изгледа малку застрашувачки да се создаде оваа секси, пријатна атмосфера за прв пат, но не се плашете. Се што ви треба е желба да откриете како да направите сензуална масажа во која ќе уживате и вие и вашиот партнер.

Затоа еве ги нашите најдобри совети како да станете мајстор на еротската масажа. Толку добри што вашиот партнер ќе ве моли за повторно и повторно.

Сензуална масажа на девојка

Сензуалните масажи започнуваат со расположение

Затемнете ги светлата, запалете ги свеќите и оставете магијата да започне.

Силните светла можат да бидат огромен убиец на расположението. Понекогаш е тешко да се чувствувате секси при погрешно осветлување. Обидете се со слабо амбиентално светло. Или пак преместете ја светилката во друг дел од просторијата (дури и на подот) за да создадете удобна темнина во која можете да се опуштите.

Свеќите може да бидат доволно осветлување и да ја додадат чистата романса на масажата на партнерот. Само внимавајте на пресилни мириси, опасности од пожар и премногу топлина што излегува од нив.

Зборувајќи за топлина – термостатот наместете го на совршена температура однапред за да имате време да се прилагодите. Вие и вашиот партнер веројатно нема да носите облека и не би било пожелно да посегнете по ќебе на половина пат.

Конечно, плејлистата е сè. Може да се одлучите за звуци од порелаксирачката страна, како што се звуците од дождовните шуми или класичната музика. Исто така може да изберете секси плејлиста или омилените бавни песни на вашиот партнер/ка.

Облечете се за еротско расположение

Секој се чувствува убаво и има поголема самодоверба кога изгледа секси. Затоа облечете ја вашата омилена секси долна облека за да зрачите со самодоверба. Одберете да облечете краток свилен црн фустан, градник од тантела и гаќички или пак ништо. Пред вас е сигурно вечер на задоволства додека на вашиот партнер/ка му давате сензуална и еротска масажа.

Користете топло масло за сензуална масажа

Маслата за масажа им олеснуваат на вашите раце да се лизгаат по телото на вашиот партнер/ка. Нема ништо полошо од тоа да бидеш гол и некој да ти става ладен лосион или масло за масажа на грбот. За да се избегне ова прво загрејте го маслото во вашите раце.

Спречете студен шок со помош на масло за масажа со затоплувачки ефект додека правите масажа. Од ова масло можете директно да нанесете на грбот на вашиот партнер/ка без страв дека ќе ги запрепасти. Ова масло ќе се загрее каде и да одлучите да го допрете вашиот партнер. Тие сигурно ќе сакаат да ги чувствуваат вашите топли раце како се лизгаат по целото тело со леснотија додека го користите маслото за масажа.

Девојка која ја масираат

Истражувајте нови области со сензуална масажа

Еротската масажа е совршено време за авантура и нешто ново. Ако вашиот партнер ве замоли да пробате нешто или сте биле љубопитни дали тој е за нешто, обидете се нежно да ги “тестирате водите” и да ja остварите оваа потенцијална нова желба.

Едно место што ни паѓа на ум – нивните стапала! Ако никогаш не сте направиле или сте добиле масажа на стапалата, тоа е навистина просветлувачко искуство. Овде, можете да ја намалите напнатоста што можеби ја создале за време на долгиот ден на работа или напорниот тренинг, додека откривате колку секси може да се чувствува некој што ги допира стапалата.

Ако ве интересира што мислат или сакате да го задевате за она што следува, обидете се да им испратите слики со вашите стапала неколку часа предходно да предизвикате мала љубопитност. Или, ако не сте сигурни како да направите масажа на стапалата и да ја направите секси, истражете некои од сликите и видеата на стапалата на FeetFinder за да добиете идеи. Можеби ќе сакате да истражувате понатаму!

сензуална масажа на стапала

Користете вибратори

Ако имате вибратори, тие лесно може да се користат за време на масажата за да ја доведете вашата игра од добра во неверојатна. Најдобрите вибратори за користење за време на масажата се булет вибраторите. Тие се доволно мали за да се вклопат по еден во секоја рака. Кога го масирате грбот на вашиот партнер или други делови од телото, ставете по еден булет вибратор во секоја рака. Ќе ги сакаат еротските и пулсирачките сензации што ова ги пружа. А вие? Вие ќе сакате да ги гледате како се виткаат под вашите раце и стенкаат на вашиот допир.

Да резимираме…

Моќта на допирот е толку интензивна, што вие и вашиот партнер можете да достигнете нови нивоа на интимност само со едноставна, релаксирачка и еротска масажа. Тоа е лесен начин да се грижите за вашиот партнер по долг ден или пред долга, долга ноќ.

Учењето како да направите добра сензуална масажа доаѓа во моментот. Затоа верувајте им на вашите инстинкти и не плашете се да го прашате партнерот што му се допаѓа.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top