Aqua – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл

550 ден

Карактеристики:

 • Лубрикант на база на вода
 • Дерматолошки тестирано
 • Високи перформанси
 • Долг лизгачки капацитет
 • Погоден за употреба со латекс кондоми
 • Растворливо во вода
 • Неутрален по вкус
 • Безбоен и без мирис
 • Не содржи масло или парфеми
 • Одобрен како медицински производ со CE ознака
 • 100 мл.
 • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: D-227078 Категорија
Сигурно плаќање

 Aqua – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл

Производителот на лубриканти Aqua разви лубрикант на база на вода, мазен и свилен, без мирис, транспарентен и природен, кој ја почитува вашата кожа.

Со лубрикантите AQUA® ќе имате квалитетно искуство.
Овој лубрикант на база на вода е 100% безбеден за играчкиte и пријатен за телото! Намалете го триењето и зголемете го вашето задоволство со нашата ексклузивна формула.

AQUA ® е исто така одличен за употреба со кондоми или само кожа на кожа. За разлика од многу други лубриканти на база на вода, AQUA ® не остава остатоци. Исто така, проѕирното шише изгледа одлично на вашата ноќна маса.
Ве молиме запомнете: Употребата на лубриканти, масла и креми без вода може да предизвика неповратно оштетување на играчките

Упатство за употреба: нанесете ја количината на лубрикант што ја сакате на саканите делови од телото и масирајте, повторете ја оваа постапка онолку пати колку што сакате.

Лубрикантите AQUA® се компатибилни со латекс кондомите.

Погоден за орален секс
Идеален за употреба со секс играчки
100% европски производ.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Состојки: Вода, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Glycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

* Напомена: Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Aqua

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Aqua – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Aqua – Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл
550 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top