Како до подобар соло секс?

Иако некои можеби велат дека тоа е нашата оригинална сексуалност – тоа е едно од формативните искуства во учењето за нашите тела. И сеуште постои срам и стигма околу оваа врска со себе. Но, тоа е всушност еден од најдарежливите чинови на грижа за себе што можете да си ги обезбедите! Без разлика дали сте во врска или не, соло сексот и мастурбацијата се еден од најдобрите начини да научите да го откривате и истражувате вашето задоволство. И сега веројатно се прашувате како до подобар соло секс? Епа, ние се потрудивме да го најдеме одговорот на тоа. Па да започнеме…

Зошто треба да мастурбирате?

Животот е стресен! Некој може да каже дека се наоѓаме во средина на инфлација, избори што не очекуваат и други неизвесности. Вакви случувања може да предизвикаат благ излив во вознемиреност. Сите се справуваме со стресни фактори и истовремено се повеќе и повеќе остануваме дома. Можеби се чувствувате дека ова е несериозен тајминг за запознавање сами со себе, но би погрешиле. Како што би рекле експертите: „Вашето тело е ваше и вие имате моќ да си го дадете смирувачкиот или стимулирачки допир што го посакувате“.

Главните придобивки од соло сексот

Физичките, менталните и емоционалните бенефити од мастурбацијата не можат да се побијат. Кога доживувате оргазам, вашето тело ослободува пролактин (хормон за релаксација) и серотонин (хормон на среќата).
Овие хормони се поврзани со намалена анксиозност, зголемена циркулација и проток на крв и чувство на смиреност. Додека сè уште се проучуваат, многу жени откриле дека мастурбирањето помага да се намали напнатоста и да се овозможи подобар сон.
Мастурбацијата помага да се намали и срамот! Додека ја предизвикуваме стигмата и секс-негативните идеи, самозадоволувањето ни овозможува да се фокусираме строго на себе. Тоа е место и време кое постои само за нас.

Како до подобар соло секс

Совети за одлична сесија за мастурбација:

Поставете го расположението:

Мозокот е нашиот најголем полов орган. Ако вашата глава се вртат мисли и настани од денот, ќе биде навистина предизвик да слушнете што сака вашето тело.

Навлезете во добра ментална состојба преку:

Внимание – правењето брза медитација за да ја расчистите главата прави ЧУДА. Не прескокнувајте го овој чекор за да ја видите разликата и сами.
Избањајте се – врел туш секогаш помага. А ако се чувствувате фенси, наполнете ја кадата и додадете некои есенцијални масла или меурчиња. Не заборавајте дека вие го заслужувате тоа.
Одберете секси плејлиста – составете плејлиста што прави да се чувствувате секси – со добра и секси музика лесно ќе влезете во добро расположение.

Започнете со сензуално пред сексуално

Пред да тргнете директно на „чинот“, ние ви препорачуваме малку сензуална предигра со себе. Гледајте на ова како истражување на вашето тело. Без срам, без негативни мисли – само целосна ценење на убавата личност која сте. Започнете со меки и нежни потези, допирајќи се преку облеката. Продолжете со масирање на вратот и рамената. Дозволете си да се предадете, да се поврзете со себе и да се чувствувате добро. Испуштање на звуци е препорачано ( верувајте ни на збор ).

Како до подобар соло секс

Пуштете еротски канал или порно филм

Секогаш помага да имате мала поддршка за да се возбудите. А кога се чувствувате дека сакате повеќе да слушате отколку да гледате, сега постојат апликации кои нудат секси аудио приказни и „велнес сесии“ кои ја поттикнуваат вашата еротска имагинација. Дизајнирани имајќи ги на ум жените, тоа е порно, но со навистина жешки радио гласови.

Ако сте повизуелна личност, понекогаш започнуваме со визуелизирање на фантазии или минати искуства што нè возбудиле. Ако ви треба уште нешто плус да ве возбуди , пуштете некој порно филм.

Мастурбација со секс играчки

Играчките се одличен начин да откриете какви сензации и вибрации ви се допаѓаат. Изборот и разновидноста може да бидат огромни. Затоа подолу се некои од нашите омилени играчки за соло играње:

Вибратори:

Доколку барате нешто повеќе од обичен вибратор, Action – No. Three е она што ви е потребно во животот. Овој вибратор се осликува со:

7 функции на ротирачко движење: ова движење е концентрирано на врвот на вибраторот, идеално за стимулација во вашите ерогени зони.
7 функции за стимулација на клиторисот: сместени на тркалото кое ќе симулира орален секс, што е најблиску до тоа да бидете со партнерот.
Ротирачки топки од 360º: овие топки се стратешки поставени под системот за ротација за да создадат експлозивна комбинација. Тие ќе почнат да работат кога ќе ја вклучите ротацијата.

Се полни со USB и водоотпорен, има минимално ниво на бучава, само 50 dB и е произведен со најмекиот силикон на пазарот.

Масажери:

како до подобар соло секс

Овој моќен двостран вибратор и масажер ќе ви го овозможи тоа за многу кратко време. Незаменливиот Lodi со неговата голема, заоблена глава и флексибилен врат, дефинитивно ќе ве запознае со вашето тело на многу поегзотичен и поинаков начин од досегашниот. Неговата 100% водоотпорност, благодарение на медицинскиот силикон со кој е обвиен, ви овозможува да се возбудувате дури и во бањата, под туш или во када.

Дозволете си забава за која отсекогаш сте сонувале со 10те режими на вибрации кои ќе ви овозможат сензуална секси игра, а неговата бесшумност ќе ви вети дека “What happens in your room – stays in your room”

Клиторални стимулатори:

како до подобар соло секс?

Овој Satisfyer – Next Gen Клиторален стимулатор има 11 режими на вибрации кои ќе ве натераат да доживеете експлозивна кулминација. Со новиот интерфејс со две копчиња +/-, можете да го зголемувате и намалувате интензитетот на вибрациите за да уживате во моментот како што се чувствувате. Копчињата имаат светло кое е дискретно. Безбеден е за телото и има силикон кој не и штети на кожата. Главата е оптимизирана да го обвиткува клиторисот на неверојатен начин што ве тера да заборавите на стресот од секојдневниот живот.

Овој модел е многу тивок и водоотпорен за да можете да уживате во кадата. Благодарение на неговите материјали со висококвалитетна изработка претставува вистинско уживање.

Мастурбирајте со лубриканти

Лубрикантите не се резервирани само за задоволство со партнерот. И вие можете да ги искусите придобивките од дополнително подмачкување и лизгање (особено кога комбинирате со играчка). Како и кај играчките, тука имате разновидност: силикон, вода, хибрид, желе и CBD). Ако сте нови во светот на лубрикантите, обавезно прочитајте го нашиот водич за почетници.

Лубрикант

Започнете да мастурбирате!

Сега, кога сте вооружени со сите информации и алатки што ќе ви бидат потребни за како до подобар соло секс, тргнете напред, уживајте и откријте се. Запомнете, не постои „вистински“ начин да го направите ова. Мастурбацијата изгледа различно за секого, како и што треба. Среде сиот сегашен хаос, навистина да се допирате себеси е најдобриот чин на самољубов што можете да го дадете.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top