Тантричка масажа

Тантра е една од оние теми за кои сите мислат дека слушнале, но се чини дека никој не знае доволно. Има одреден мистичен призвук во него, но сепак се граничи со нешто потенцијално експлицитно по природа. Вистината е дека тантрата е збир на алатки кои многу луѓе ги користеле со години за да доживеат интензивно задоволство, а ние останатите сме пропуштиле!
Една од алатките во сетот на вештини за тантра е попознатата практика на тантричка масажа. Тука не зборуваме за среќна завршница – rub ‘n’ tug масажа која многу необразовани масерки ја пренесуваат како тантричка масажа. Зборуваме за вистинската работа која всушност е една од најстимулативните еротски практики во кои можете да се вклучите. Тантричка масажа е тајната за зајакнување на оргазмот и може целосно да го трансформира вашиот начин на водење љубов.

Со оглед на тоа што тантричката масажа и нејзините техники стануваат сè попопуларни, еден посебен метод што го користат тантричките мајстори, познат како “ивица”, сериозно го менува сетот на вештини во спалната соба. Откако ќе научите како правилно да го користите, ќе отклучите тајна суперсила што ќе ви го спаси сексуалниот живот, и ќе го остави вашиот партнер да трепери од возбуда.

Запомнете ја магијата на допирот

Како што старееме, нашето чувство на допир е сè повеќе вкочането и многу потценето. Се сеќавате ли колку е магично чувството да ве допираат додека сексуално созревате? Какво е чувството кога некој што навистина го сакавте ќе ве допре за прв пат? Тоа е речиси електрично чувство кое ги обзема вашите сетила и веднаш ги навлажнува вашите гаќички.

За оние од вас кои мислите дека тие денови одамна ги нема, не се плашете, сè не е изгубено. Можете повторно да ги разгорите овие неверојатни сензации ако одвоите време да забавите и да се фокусирате на допирот. Можете да го направите тоа така што ќе се опуштите и вие и вашиот партнер во речиси медитативна состојба и научите како повторно да доживеете допир. Затоа, пригушете ги светлата, исклучете ги телефоните и заклучете ја влезната врата. Време е да го вклучите задоволството и да ги налутите соседите со врескави оргазми.

Легнете блиску еден до друг, затворете ги очите и концентрирајте се само на чувствата што ги чувствувате на врвовите на прстите додека го милувате партнерот. Започнете со многу лесни, бавни и нежни допири, дозволувајќи им на вашите раце и прсти да ја истражуваат секоја прекрасна област на неговото тело. Бидете внимателни да не ја допирате во неговата интимна област.. таа забава допрва доаѓа. Бавниот, значаен и фокусиран допир е првиот чекор за учење на уметноста на “ивица”.

Сега кога сте повеќе упатени во сензуалните допири, подготвени сте за следниот чекор: масажа со лингам. Лингам е санскритски збор за пенис, а лингам масажата се однесува на практиката на „почитување на машкото стапче на светлината“. За да започнете, замолете го вашиот партнер да лежи на грб со раширени нозе и свиткани колена. Земањето длабоки вдишувања ќе обезбеди дека тој е целосно опуштен. Масирајте ги торзото и нозете, движејќи се кон неговите внатрешни бутови.

Кога е време, почнете да ја масирате областа на пенисот со многу намерни и фокусирани допири. Вашето претпочитано масло треба да ви го даде подмачкувањето што ви е потребно за да се лизгате без напор околу препоните. Додека масирате, не заборавајте да дишете и да ја вклучите концентрацијата на „магичен допир“ што сте ја практикувале. Заедничкото длабоко вдишување ќе ја зголеми врската помеѓу вас.

Ивица кон Ивица

Додека го допирате, менувајте ја брзината на масажата од бавна на брза, обидувајќи се да вклучите различни делови од пенисот за да донесете задоволство. Делот околу главата на пенисот е местото каде што се наоѓаат повеќето нервни завршетоци, затоа може да биде најчувствителен, затоа внимавајте да забележите кога ужива во допирот и се оддалечува кога е премногу.

Внимавајте да забележите кога ќе стигне на работ на оргазам, а потоа повторно вратете го веднаш. Бидете внимателни да не го однесете преку работ до кулминација, затоа користете специфични паузи за да ја намалите возбудата пред да се вратите во вашата лингам масажа. Да го доведете толку блиску до кулминација и да си поигрувате со границите на оргазмот е токму она што сакате да го постигнете.

Климакс по броеви

Понекогаш може да биде многу тешко да знаете колку вашиот партнер е блиску до оргазам само по сопствена интуиција. Сите сме биле во ситуации каде што несаканата рана завршница ставила крај на потенцијално неверојатно сексуално искуство. За да се справите со ова, можете да користите лесна техника која вклучува броеви за да создадете бранови на задоволство што траат што е можно подолго, градејќи го уживањето подготвено за крајната кулминација.

Замислете скала од 1 до 10, а 10 е оргазам. Побарајте од вашиот партнер да комуницира каде е на скалата додека го допирате. Обично би било добро да ве зивести само кога ќе помине 6, 7 или повеќе. Колку повеќе вежбате да го правите ова, толку подобро ќе го постигнете тоа. Има нешто посебно во тоа да имаш моќ да управуваш со неговото задоволство.

Се разбира, зависи од вас и вашиот партнер колку долго би сакале да ја продолжите неговата кулминација. Сепак, едно предупредување… кога конечно ќе го доведете преку работ, подобро е да бидете внимателни, бидејќи тоа може да предизвика некои од најмоќните прскања со сперма што некогаш сте ги сретнале!

Станете божица на тантричкиот допир

Чувството за допир е многу потценето. Учењето да го галите телото со нежни фокусирани потези ја подобрува еротската стимулација за вашиот партнер и ја зголемува свесноста за вас. Кога телото е целосно опуштено, можете да ги стимулирате интимните области на многу поинаков, позасилен начин и да ја ослободите чистата сексуална енергија. Совладувањето на ова исто така ќе ви помогне да станете божица на сексуалниот допир и да ги натерате мажите да се полудат.

За оние од вас кои бараат техника за да ги поправат сексуалните проблеми, “ивицата” исто така може да помогне да се ослободите од фрустрацијата во вашата врска и сексуален живот. Многумина од нас стануваат иритирани со љубовниот живот поради повеќе причини. Без разлика дали се работи за недостаток на самодоверба, предвремена ејакулација, еректилна дисфункција или немање доволно време за создавање интимност, тантричката практика на “ивица” може да го деблокира вашиот сексуален живот, овозможувајќи ви да уживате во неверојатното задоволство што го постигнува.

Прераната ејакулација е проблем и страв кој предизвикува многу вознемиреност кај мажите и е одговорен за многу неуспешни сексуални средби. Ако има потешкотии со пребрзо свршување, “ивицата” ќе му помогне физички и психички да се справи со прераниот оргазам. Користењето на техниката оргазам по бројки опишана погоре ќе биде клучот за решавање на овој проблем. Гледајте на тоа како вежбање и искористете ја магијата на тантра за да ги решите неговите проблеми.

Ослободете луди оргазми

“Ивицата” е здрава сексуална активност која може да создаде навистина зачудувачки оргазми поради брановите на задоволство и движењето по на работ на кулминацијата.

И покрај тоа што фокусот на овој блог е насочен кон тоа што вашиот партнер ги добива придобивките од оваа техника, не заборавајте дека тоа исто така ќе има огромни позитивни ефекти и врз вас. Да можете да го искористите вашиот магичен допир за да ослободите неверојатни оргазми кај вашиот партнер е вештина која е супер задоволувачка. На крајот на краиштата, кој не би сакал да биде способен да ги натера мажите да се чувствуваат како ниедна друга жена да не ги натерала да се чувствуваат досега? Ако сте сингл девојка која ја покажува својата нова супермоќ, подгответе се да оставите многу возбудени машки партнери кога сакаат да ве задржат!

Или можеби повеќе би сакале да ги смените улогите и да го научите вашиот партнер на вашите новооткриени вештини и да му помогнете да ја изврши истата магија врз вас. Техниката “ивица” кај жените, исто така, ја отвораат неверојатната можност за надминување преку повеќекратни оргазми. А кога партнерот не е вешт во тоа? Вашиот верен зајак вибратор може да превземе, оставајќи ве буквално да се тресете од еротско задоволство многу, многу пати.

За крај…

Користењето на тантричките алатки опишани погоре ќе создаде интимно искуство со можност да се поврзете со вашиот партнер на подлабоко ниво. Забавувањето за време на сесијата за да се сфати вистинското чувство на допир и задоволство ќе помогне да се отворат патишта за комуникација со вашиот партнер и многу позначајна врска. Речиси како конечно да можете сексуално да го зборувате истиот јазик.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top