Секс под туш

6 најдобри позиции

Ако сте од оние кои веќе имаат секс под туш, одлично! И, сами знаете колку е пријатно! Но, ако веќе не имате секс под туш, тоа може да биде нов, различен и возбудлив период во вашиот сексуален живот. Веќе сте голи, може да се извалкате пред да се исчистите. А топлата вода да ви тече врз двајцата додека го правите тоа е секси искуство само по себе. Додека сè уште треба да внимавате да не се лизнете под туш и да се повредите, ние составивме шест најдобри пози за секс под туш и како да ги направите. Овие секс пози под туш сигурно ќе ве натераат да посакате да сте почнале да имате секс под туш одамна. Или ќе ви дадат идеи за да ја направите вашата следна секс сесија под туш уште позапаметена.

На колена

Одлична почетна секс поза за туширање и секси поза за орален секс. Клекнувањето на колена сигурно ќе ве возбуди, напали и подготви за повеќе. Партнерот нека клекне на колена додека ве задоволува орално дпдека не ве излуди. Потоа сменете се и оставете го да стои додека вие клечите на колена и му пружате орално задоволство додека не постигне оргазам. Или пак додека двајцата не подготвени да пробате нова и поинаква секс поза под туш. Партнерот ќе биде дополнително возбуден гледајќи како го правите тоа под туш, бидејќи додека ги допирате неговите најинтимни делови, тој исто така гледа како тече водата на и околу вашето лице. Оваа поза е безбедна за туширање затоа што додека еден од вас е на колена, се балансира, другиот е на двете нозе за рамнотежа. Ова спречува некој од вас да се лизне во другиот и да предизвика не толку секси лизгање и паѓање.

Наведнати

Со исправени нозе, наведнете се до крај. Можете исто така да се наведнете со рацете на ѕидот за туширање и да му дозволите на партнерот да стои додека влегува во вас одзади. Ова ќе им даде поглед на вашата задна страна додека вие едноставно стоите таму и уживате во задоволството. Оваа положба прави водата да тече преку вашата задна страна додека удира по предната страна на вашиот партнер. Одржувајќи ве и двајцата дополнително влажни во текот на целото искуство. Оваа поза е безбедна за туширање бидејќи вашиот партнер може да стои на двете нозе додека вие стоите на нозе и се држите со рацете. Се е до рамнотежата при туширање за да бидете сигурни дека ниту еден од вас не се лизне и паѓа, повлекувајќи го другиот со себе!

Кучешки стил

Ако не сте знаеле како се вика, Doggy Style е позицијата каде што се спуштате на раце и колена и му дозволувате на партнерот да влезе во вас одзади додека и тој е на колена. Оваа поза ќе му даде на вашиот партнер поглед на вашата задна страна, што што несомнено ќе му се допадне. Тоа може да биде побезбедна положба бидејќи и двајцата ќе бидете на колена наместо да стоите. Овие пози создаваат дополнителна стабилност додека имате секс под туш бидејќи и двајцата сте на колена и ако малку се лизнете, веќе сте многу поблиску до земјата.

Седнете на подот

Седечката позиција може да биде дури и романтична секс поза за време на туширање. Партнерот нека седне на подот за туширање, а вие полека седнувајте на него и јавајте го како вам ви одговара. Топлата вода за туширање ќе ве надвладее и двајцата додека се навлажнувате заедно и внатре и надвор. Оваа поза е безбедна бидејќи и двајцата седите и тоа е одличен начин повторно да се поврзете во романтичен амбиент со вашиот партнер на сосема ново ниво. Ова е веројатно една од најсигурните секс пози за секс под туш. И двајцата седите на тлото колку што е можно пониско, што го прави речиси невозможно да се случи несреќа. Оваа поза функционира и ако имате седиште за туширање и може да се прилагоди кога седите свртени настрана од партнерот.

Секс под туш

Стоечки

Внимавајте да не се лизнете и паднете во оваа понапредна секс поза под туширање! Додека и двајцата стоите и сте свртени еден кон друг, дигнете ја ногата и оставете го партнерот да ја држи додека влегува во вас и ве држи одзади. Партнерот ќе сака да гледа како водата паѓа во и околу вашето лице додека ве доведува до оргазам стоејќи и свртени кон нив. Оваа специфична секс поза му овозможува на вашиот партнер да ве држи и двајцата за да стоите пред, за време и по вашата кулминација.

Мисионерска

Веројатно оваа секс поза ја правите и надвор од туширање. Но обидот за неа под туш може да биде ново и секси искуство во кое и двајцата ќе уживате. Ако вашиот туш е доволно голем, нека вашиот партнер легне и вие легнете врз него, јавајте го додека и двајцата не сте задоволни, или обратно. Мисионерската поза е уште една поза која може да биде романтична, пријатна и удобна за двајцата партнери. Бидејќи веројатно сте го направиле ова надвор од туширање, веќе знаете што правите. Разликата е само во тоа што и двајцата сте голи, влажни и топли од водата што тече врз двајцата.

Совет + за секс под туш

За сите оние кои се веќе искусни во ваков тип на водни авантури и барате нешто плус да додаде на вашата возбуда и за тоа има решение. На пазарот постојат огромен број на водоотпорни секс играчки токму за оваа цел. Водоотпорните вибратори се must have за сите кои сакаат туширањето да им биде незаборавно.

За крај…

Внимавајте на секое лизгање што може да се случи додека имате секс под туш. Особено во стоечки позиции, но исто така уживајте во секси сензации што сигурно ќе ги доживеете додека имате секс. Сексот под туш е различно, но исто толку возбудливо сексуално искуство како и секое друго што сте го пробале. Откако ќе пробате една или сите од овие секс пози под туширање, и двајцата ќе сакате почесто да имате секс под туш! Уживајте во новата и пријатна интимност и сексуална комуникација што се отвора во вашиот сексуален живот и уживајте во сексот под туш уште многу години!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top