Pjur – Med Sensitive Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл

1399 ден

Карактеристики:

 • Лубрикант на база на вода
 • Дерматолошки тестирано
 • Високи перформанси
 • Долг лизгачки капацитет
 • Погоден за употреба со латекс кондоми
 • Растворливо во вода
 • Неутрален по вкус
 • Безбоен и без мирис
 • Не содржи масло или парфеми
 • Одобрен како медицински производ со CE ознака
 • 100 мл.
 • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: D-230658 Категорија
Pjur logo
Сигурно плаќање
Pjur – Med Sensitive Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл

Лубрикант на база на вода без глицерин или парабени за чувствително искуство.

Специјално е формулиран за многу чувствителни мукозни мембрани во пределот на гениталиите.

Глицеринот, парабените и конзервансите се елиминирани со цел формулацијата да биде што е можно понеутрална, а со тоа да се обезбеди максимална компатибилност со мукозните мембрани.

Погоден за орален секс
Идеален за употреба со секс играчки
100% европски производ.

Внимание
Не е контрацепција, не содржи спермициди, но може да ја намали брзината на спермата.
Избегнувајте контакт со очите и кожата со исеченици или рани.
Во случај на иритација, прекинете ја употребата.
Во случај на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Чувајте го производот подалеку од деца.

Состојки: Вода, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Glycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate

* Напомена: Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Brand

Pjur

Pjur logo

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Pjur – Med Sensitive Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Pjur – Med Sensitive Квалитетен Лубрикант врз база на вода 100 мл
1399 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top