Како да го направите состанокот подобар?

Кога сте долго време со вашиот партнер, типичната ноќ за состаноци може да стане здодевна и тешко е да се смисли начин да ја оживеете. Наместо да потрошите час или два пред вечерта да станете и да се чувствувате секси и убави, само облекувате било која друга облека што сте ја носеле сто пати претходно. Не поминувате ни 30 минути во бањата бричејќи го секое место до кое можете да стигнете. Не го покривате телото со лосион, а исто така не се нурнувате длабоко во фиоката за долен веш за да ги пронајдете вашите најсекси гаќички за кога ќе дојде состанокот.

Ако сте уморни од истата стара работа кога станува збор за состанување и сакате повторно да почувствувате пеперутки во стомакот пред да излезете на состанок, тогаш треба да ја подобрите вечерта за состанување!

Следете ги овие чекори подолу за да ја направите ноќта со состаноци повторно секси, жешка и еротска!

Капете се и избричете

Капете се и избричете го секое место што сакате да го избричите. Капењето непосредно пред вечерта ќе направи да се чувствувате убаво и чисто и убаво ќе мирисате на состанокот. Бричењето на вашето тело на сите места што сакате да ги избричите ќе направи да се чувствувате секси и подготвени за се што ќе ви донесе ноќта ноќта после состанок. Натопете, измијте и избричете и сигурно ќе започнете со десна нога пред да почне состанокот.

Ставете лосион за тело

Завршете го вашето капење така што ќе се намачкате со вашиот омилен лосион. После бањање и бричење, вашата кожа може да изгледа и да се чувствува сува, така што додавањето лосион на вашето тело не само што ќе ве натера да мирисате убаво, туку и да се чувствувате добро за вечерното излегување.

Облечете се секси одоздола

Наместо да ги облечете истите памучни гаќички што ги носите секој ден за удобност, прокопајте длабоко во вашата фиока и изберете секси пар гаќички и соодветен градник. Знаејќи дека ги носите овие под облеката цела ноќ ќе ве натера да се чувствувате секси и да бидете возбудени и подготвени за сексот што доаѓа по вашето излегување.

Направете неколку слики

Откако ќе ги облечете секси градникот и гаќичките, направете неколку слики и зачувајте ги на телефонот за подоцна да му ги испратите на вашиот партнер. Ќе ги испратите овие слики на вашиот партнер за време на состанокот и ќе му кажете дека тоа е она што го носите под вашата облека. Партнерот ќе биде толку изненаден и ќе сака да ве врати дома.

Предигра на вечера

Сега кога ја завршивте целата оваа напорна работа подготвувајќи се и се чувствувате секси, време е да му покажете на вашиот партнер колку напорно сте работеле. Додека сте на вечера, откако сте ја нарачале храната; испратете ги сликите што сте ги направиле велејќи „ова го носам под оваа облека“. Уживајте во изразот што го добивате од вашиот партнер затоа што сега тој е исто толку возбуден како и вие откако почнавте да се подготвувате.

Допрете се за време на филмот

Не плашете се да го допрете партнерот за време на филмот. Кога се состанувавте, беше еротско и секси да го допрете партнерот а беше и забавно да го гледате како се витка во неговото седиште. Долго сте заедно и големи се шансите дека повеќе не размислувате да го правите тоа. Вратете го во раната фаза на запознавање и искористете ја моќта на допирот за да се задевате еден со друг.

Алтернатива за орален секс по пат

Нека не ве буни овој совет, додека оралниот секс по пат е забавен и возбудлив; може да биде и опасно. Наместо да му пружите орално задоволство по пат, како што можеби знаете, да му го правите ова на вашиот партнер додека вози, може да биде исто толку жешко да го паркирате автомобилот во затскриено место на приватен пат или дури и во вашата гаража. Паркирајте го автомобилот во вашата гаража или патека, а потоа нека вашиот партнер го потпре столот наназад додека вие се спуштате надолу.
Ова ќе го изненади вашиот партнер бидејќи тоа веројатно не се случило долго време, а исто така ќе го натера уште повеќе да се возбуди и да биде подготвен да ве разголи.

За крај…

Не дозволувајте вечерта за состаноци да ви биде здодевна. Покажете му на вашиот партнер како да го очекува неочекуваното и нека биде жешко и секси. Само затоа што сте долго време заедно, не значи дека не можете да ги одржувате вашите состаноци секси и неочекувани. Уживајте во возбудливиот, страстен и примамлив секс откако ќе ги следите овие чекори на денот на состанокот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top