Како до подобар орален секс

Кога станува збор за орално задоволство, веруваме дека сте прилично добри во тоа. Обожавате да го слушате вашиот партнер како испушта воздишка од задоволство додека вашите мокри усни го обвиваат неговиот пенис. Како да стигнете од таа лесна воздишка на задоволство и да ја претворите во целосно офкање? Стенкање поради кое главата им паѓа наназад и им се виткаат прстите на нозете? Како да го натерате вашиот партнер да го запомни ова и да заборави на било кое друго орално задоволство кое некогаш го добил? Ние имаме неколку совети како до подобар орален секс.

Зачинете ја вашата предигра и осигурате се дека вашиот партнер ќе ја обожава земјата по која газите.

1. Користете вибратор

И сами веројатно знаете колку е добро чувството на вибрирачките играчки врз вашите најинтимни точки. Но дали некогаш сте користеле вибратор на вашиот партнер? Искористете ги уште денес играчките кои вибрираат додека се спуштате на вашиот партнер и додека нивниот пенис е во вашата уста. Држете вибрирачка играчка на надворешната страна на образот и ќе почувствувате како устата да вибрира околу нивниот пенис.

Потоа, спуштете ја вибрирачката играчка надолу до тестисите и држете ја таму. Продолжете да го правите она што најдобро го правите со нивниот пенис; вшмукување горе-долу. Можете да користите која било играчка што е безбедна за телото која вибрира. Или пак нашата препорака е магичното стапче. Од овој масажер има дури и мини верзија која е совршена за сензорна игра! Играчка со мала големина ќе биде доволнa за да се држи во едната рака, но ја има вистинската количина на моќ за да го донесе вашиот партнер до лудило.

Можете дури и да пробате машка сексуална играчка со која ќе го изненадите вашиот партнер. Исто така можете да пробате играчка за парови за истовремено задоволство.

Како до подобар орален секс

2. Користете ментол ленти или бомбони

Во вашиот локален супермаркет можете да најдете нешто кое веројатно не сте ни помислиле дека може да послужи во вашите сексуални игри. Верувале или не тоа се ментол ленти. Ова се мали лентички за освежување на здивот со вкус на ментол.

Ставете си ментол ленти за здив на вашата ноќна маса. Bидејќи ако планирате да ги користите додека се спуштате на вашиот партнер, и двајцата ќе сакате да ви бидат достапни во спалната соба. Едноставно ставете лента за здив на јазикот. Оставете ја да се стопи само онаму каде што е притисната на јазикот. Потоа повлечете го нивниот пенис со неа. Ова ќе создаде лесно пецкање и студенилото од лентата помешано со вашиот топол здив. Партнерот ќе ве моли да не престанете.

Спрејовите за сензација со вкус и вкусните орални лубриканти, исто така, можат да додадат вкусен шмек на вашиот орален вкус.

девојка со бомбони на јазикот

3. Пружете орално задоволство со бомбони кои пукаат

Откако ќе разговарате со вашиот партнер и ќе бидете подготвени, ставете мала количина бонбони во устата непосредно пред да ги ставите и интимните делови на вашиот партнер таму. Започнувањето со мала количина е идеално затоа што тогаш ќе знаат што да очекуваат. Ќе знаат и дали тоа е совршената количина на пукање или дали би сакале повеќе да пукаат затоа што секогаш можете да ставите повеќе во вашата уста. Очекувајте ваков тип на орално задоволство со бомбони кои пукаат да стане малку неуредно. Но сепак, зарем не се најдобри, неуредните работи?

Кажете му на вашиот партнер пред да ставите бомбони кои пукаат на работ на устата, а потоа и на неговиот пенис. Бидејќи иако веројатно ќе ужива во ова, може да биде алармантно ако го дознае тоа така што ќе почувствува дека пука низ нивната најинтимна област.

шарени бомбони и лижавчиња

4. Леден орален секс

Разговарајте со вашиот партнер пред да му пружите орално задоволство со мраз бидејќи не секој знае како нивното тело ќе реагира на ниска температура. Откако ќе се согласи, земете мала шолја мраз и цицајте парче мраз, потоа плукнете го назад во чашата и ставете ја устата околу нивниот пенис. Вашата уста ќе премине од студена кон топла додека неговиот пенис е во вашата уста.

Откако сигурно знаете дека му се допаѓа студената сензација, можете да направите уште две работи со мраз. Прво, цицајте ја коцката мраз онолку долго колку што можете да издржите за да биде уште постудено, а исто така можете да крцкате мали парчиња мраз пред да го ставите неговиот пенис во вашата уста. Второ, ако оставите парчиња мраз во устата со нивниот пенис, тоа ќе создаде чувство на студ уште подолго додека мразот не се стопи, а со тоа и вашата уста и водата не станат топли.

Девојка со мраз на лицето

За крај…

Имплементирањето на овие секси совети во вашиот сексуален живот дефинитивно ќе ја одведе вашата вештина за орален секс од добра до извонредна! Вашиот партнер ќе заборави на секоја друга партнерка што ја имал претходно, затоа што сте му покажале колку задоволство треба да му донесе неверојатниот орален секс.

Уживајте во моментите кога вашиот партнер ќе ја фрли главата наназад и ќе испушти гласно стенкање додека му угодувате повеќе отколку што некогаш доживеал само со користење на вашата уста и неколку мали реквизити.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top