Најдобри секс пози за женско задоволство

Ако се борите да постигнете моќен оргазам со вашиот партнер, голема е шансата да не проблемот во вас. Голема е веројатноста дека проблемот е позицијата или видот на стимулација. Затоа во овој блог ќе зборуваме за 5 најдобри секс пози за женско задоволство.

Според некои статистички податоци ,1 од 3 луѓе жени имаат проблеми со постигнување оргазам за време на сексот. Дури 80% од од дамите имаат потешкотии да доживеат оргазам само од вагинален однос, а повеќето се способни да кулминираат само со стимулација на клиторисот.

Секое тело е различно, а мастурбацијата е совршен начин да го истражите вашето тело и да научите што ве доведува до работ на врвното задоволство. Потоа можете да го однесете она што сте го научиле во спалната соба.

Клучот за пренесување на овие нови информации во спалната соба е со вжештување на атмосферата со нови позиции кои ги стимулираат вистинските точки. Некои дури можат да ја задоволат вашата Г-точка и клиторисот во исто време.

Еве неколку секс пози кои можат да ви ги зголемат шансите за постигнување оргазам, бидејќи сексот секогаш треба да биде оргазмичен!

Најдобрата позиција на Г-точката

Додека лежите на грб, обидете се да ги ставите нозете нагоре и над рамениците на партнерот. Ова ги затегнува вашите вагинални мускули, зголемувајќи ја сензацијата и овозможувајќи му на вашиот партнер лесен пристап до вашата Г-точка. Затегнувањето на вашата вагина е плус и за партнерот!

Дали мислите во себе дека не живеете во флексибилно, гимнастичарско тело? Не грижете се, сепак можете да го направите тоа! Само свиткајте ги колената за да им дадете малку пауза на мускулите на нозете.

Колку подалеку торзото на партнерот доаѓа до вашето тело, толку подлабоко се чувствува пенетрацијата. Ќе почувствувате како неговиот пенис удира во вашата г-точка и прилагодете се за да бидете сигурни дека сензацијата е вистинската за да ги зголемите вашите шанси за неверојатен оргазам!

Doggy Style за длабока пенетрација

Ова е класика. Иако повеќето луѓе мислат дека ова е „положба на момчето“ затоа што има мал контакт со очите и телото и многу потиснување – оваа поза може да биде неверојатно пријатна за личноста на дното кога е правилно направена.

Движете ги вашите тела додека не почувствувате дека вашиот партнер удира во вашата Г-точка. Додека вашиот партнер ја удира вашата Г-точка одзади, има лесен пристап за да го стимулирате вашиот клиторис, забрзувајќи го вашиот оргазам!

Обидете се да ги свиткате рацете и да го ставите лицето на креветот за подлабока стимулација. Не заборавајте да го задржите грбот заоблен за максимално задоволство.

За уште една добра поза во стилот на кученце – клекнете на креветот и нека вашиот партнер стои на страна. Ова им дава поголема контрола; што може да значи побрзи, подлабоки и посилни удари – ако тоа е нешто во кое уживате!

Каубојка и обратна каубојка

ВИЕ одлучувате што ќе се случува во оваа позиција.

Оваа позиција е слична на она што како танц се нареква тверкање. Можеби навистина не го правите тоа добро или немате “доволно” задник, но ротацијата и брзината на вашите колкови навистина прават разлика за вашето задоволство овде. Истовремено е и одлична вежба.

Оваа поза е плус и за вашиот партнер, бидејќи тие можат да ја гледаат акцијата, што е огромен пресврт за нив (а можеби и за вас!).

Дури и обичната поза на каубојка може да биде корисна за ВАШИОТ оргазам. Трикот е да останете горе, а не нанапред. Можеби на почетокот ќе ви биде малку непријатно затоа што не знаете каде да гледате. Или пак не сакате новиот партнер да го види вашето лице кога доживувате оргазам. Но штом ќе ги надминете тие несигурности на телото, тоа е прекрасно за ваше задоволство.

Потпрете се на нозе, како да сте во положба на чучната жаба што и направете го тоа точно како што сакате, затоа што имате контрола!

Најдобри секс пози за женско задоволство

Направете ја пожешката мисионерска позиција

Еве една основна позиција за која можеби не верувате дека е прекрасна позиција само за вас.

Менувањето на положбата на нозете може да се чувствува многу подобро од стандната мисионерска позиција. За многу жени, колку подалеку ви се раширени нозете, толку подобро се чувствуваат затоа што нивниот партнер може да добие подлабоко пенетрација. Можете дури и да ги свиткате колената и да ги повлечете кон себе за да ја насочите вашата г-точка поблиску до нивниот член. Ако сакате позатегнато чувство, можете да ги притиснете нозете поблиску еден до друг и да добиете чувство на стегање и стискање.

Куче надолу

Ова е наш личен фаворит. Како и секоја положба одзади, куче надолу го засилува вагиналното задоволство и совршено ја достигнува вашата Г-точка.

Иако не е потребна перница за оваа позиција, таа може да се користи за да го потпре вашето тело и да обезбеди повеќе потпора. (Ако не сакате болки во грбот следниот ден, ви предлагаме да користите перница!)

Оваа поза е одлична затоа што можете да ја направите во секое расположение. За почеток, едноставно легнете рамно на креветот. Ако сакате да бидете блиски, лични и приврзани, нека вашиот партнер легне на грб. Дури и меките и нежни потисоци ја зголемуваат веројатноста за оргазам со оваа поза.

Од друга страна, доколку сакате груб секс, оваа поза може да биде исто толку добра. Кога вашиот партнер лебди над вас додека го туркате, тој лесно може да ја стави раката над вашата уста или вратот и може да ви ја повлече косата наназад за да се израмни со главата, предизвикувајќи вашиот грб повеќе да се заоблува и да ја зголеми стимулацијата на Г-точката.

Најдобриот дел од оваа поза е дека кога вашиот партнер го потпира своето тело на вашето, нежните бакнежи и грицкање по вратот или шепотењето на увото навистина може да го засилат расположението.

За крај…

Се надеваме овие совети за најдобри секс пози за женско задоволство ќе ве однесат во неверојатниот свет на оргазмите. Запомнете дека мастурбацијата е клучна. Ако веќе немате, можеби ќе сакате да инвестирате во квалитетен вибратор. Обично првиот вибратор навистина помага да откриете што ви се допаѓа и ќе ве научи како да го совладате оргазмот за време на сексот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top