Играчки за парови – Водич за користење

Секој од нас несомнено искусил ситуација, најмалку еднаш, каде сексот во врската или во бракот, сепак, станал малку монотон и досаден. Таа ситуација воопшто не е пријатна и сигурно упорно сте разлислувале како да го средите тоа и би сакале да внесете некои нови сочни зачини на заемното задоволство, кое дополнително би ве зближило и би го разиграло вашето рутинско секојдневие. Но, на крајот на денот, сепак немате идеја како да го сторите тоа?

Не очајувајте, бидејќи ние секогаш ја имаме идејата која ќе биде прва помош за вас. Зошто не пробате со откривање на еден поинаков свет, свет во кој најмногу ќе ви помогнат секс играчките. Всушност, тие и за тоа постојат, нели? Тука нема ништо лошо ниту настрано.

Секс играчките кои се измислени за парови, ги прават поквалитетни веќе постоечките навики и однесувања во сексот. Ги зближуваат повторно партнерите, ја враќаат искрата која одамна згаснала. Практично пак, овозможуваат поквалитетната стимулација на клиторисот за време на сексуалниот однос, или пак, многу поизразените ерекции кај мажот. Сето ова ќе ви отвори врата на еден универзум кој е сосема нов за вас и тој ќе ви донесе поинакви искуства за кои не сте ни сонувале дека постојат. А уште помалку дека токму вие можете да ги искусите. Зошто да не? И зопто да не сега – веднаш?

Дозволете ни да ви откриеме дел од тој егзотичен универзум од кој нема да останете рамнодушни 🙂

Прстени за пенис со вибратор

Може со сигурност да се каже дека прстените за пенис се генијалци, составени од две компоненти кои се впрочем извонредни додатоци и за негово и за нејзино задоволство и возбуда. Додека е внатре, прстенот за пенис со вибратор за нејзе овозможува интензивна клиторична стимулација, која најчесто не постоела, или пак, постоела, но со слаб интензитет и сето тоа било причина за отсуство на оргазми кај жената. Додека пак, за него, прстенот со сигурност ќе овозможи посилна ерекција од досегашната, која ќе ја задржи крвта во пенисот. Така и ќе се одлага самата ејакулација и тоа него ќе го направи доста поиздржлив партнер, кое е сон на секој маж.

Прстенот за пенис со вибратор исто така е доста прикладен додаток и во оралниот секс. Наместен на пенисот, исходот би бил невообичаено искуство, посилна ерекција и повозбудлива стимулација.

prsteni za penis

Вибратори за парови

Новитетот во светот на секс играчките денес, се секако вибраторите за парови. Нивниот исклучителен дизајн овозможува подобрување на самото стимулирање на клиторисот, кое најчесто, не е доволно за време на пенетрацијата при сексуалниот однос. Обликот ја следи анатомијата и на женското и на машкото тело, па, при пенетрација, со помош на пријатни вибрации ги стимулира истовремено усните, клиторисот и Г-точката. Додека пенисот е внатре, и на него се чувствуваат самите вибрации, што претставува неверојатна возбуда за двајцата во исто време. Wow!

Вибраторите за парови исто така може да ве послужат и доколку сте љубители на оралниот секс. Исто така, за време на предиграта при вагинален секс, т.н рака на вибраторот е истовремено добар стимулатор на клиторисот. Можете на пример, да нанесете лубрикант на вашата раката а вибраторот да го поставите на усните или клиторисот. Анализирајте, пронајдете ги режимите на вибрации и пулсирање кои вам најмногу ви одговараат и кои ќе ви овозможат незаменливо задоволство. Експериментирајте и за тоа какво дејство би имал секој режим на брзина и вибрации врз вас.

Bluetooth APP далечински вибратор за парови-1

Сензуални масажи

Можеби и една од омилената активност на паровите. Или, барем за еден од нив. Благопријатните ефекти на масирањето сме го искусиле горе-долу сите. Тоа се намаленото чувството на напнатост во мускулите, смиреност, опуштеност, задоволство – што доколку добро размислиме, би претставувала моќна предигра. Масажата исто така има и ефект на зближување, што ги прави партнерите да се почувствуваат поблиски и ја зајакнува желбата за секс. Идеален начин за сето ова е, всушност, малку организација. Добра музика во позадина, која би ви предизвикала позитивни емоции, миризливи свеќи и исклучување од останатиот свет. Обидете се температурата на вашите раце да биде пријатна за партнерот, а исто така, и самата температура во просторијата во која се наоѓате. Добра идеја е при масажата да користите било какво масло за масажа. Тоа би ви било добар пријател и при пенетрацијата 🙂 Две во едно.

Обидете се да ги пронајдете затегнатите мускули со помош на вашите раце. Но, имајте на ум дека партнерот би го опуштиле и со масажери кои се специјално направени да ги опуштат затегнатите мускули. Што значи, и тие се исто така две во едно – и надворешни масажери, и стимулатори на ерогените зони, кои ќе додадат масло на веќе настанатиот оган 🙂

Игра на врзување

Всушност, овој вид на дејствување носи екстремно ниво на возбуда и задоволство, бидејќи се темели на фактот дека, доколку одредено време исклучите едно сетило ( пример, врзани очи или врзани раце) дразбата на другите ја доживувате поинтензивно и доста посилно за разлика од нормалното дејствување. Во сево ова, главни сојузници би ви биле лисиците и врзувањето (на рацете или нозете) периките и секако – маските и превези за очи, како едно од најпопуларните парчиња во целата таа игра. Со елимирањето на видот, посилно се чувствува мирисот, допирот и вкусот. Доколку во исто време му ги врзете рацете и нозете на вашиот партнер,а на очите му ставите превез, ќе го доведете под целосна ваша контрола, па замислете го интензитетот на оргазмот кој тој би го доживеал. Ова всушност претставува една несекојдневна и незаменлива сензорна активност за меѓусебно истражување. Најважно е да издвоите доволно време и да се посветите еден на друг. Ќе почувствувате интензивна, нова и дотогаш неоткриена енергија и сексапил, која ќе ве поттикнува да го правите тоа повторно и повторно.

Облека за играње улоги и секси долна облека

На овој доста креативен начин, паровите всушност успешно градат еден вид на фантазија во која реално уживаат, па така, си ги исполнуваат желбите и најлудите фантазии кои можеби и никогаш не се осмелиле на глас да си ги признаат, ниту себе ниту на другиот. Така, се спознаваат еден со друг и создаваат цврсти темели во развојот на понатамошниот сексуален живот. Од дамнешни времиња. Па се до ден денес, секси долната облека била таа која на безброј врски им помогнала повторно да ја пламнат страста и во исто време да се зацврсти самодовербата на оној кој ја носи, изгледајќи мошне привлечно и секси во очите на другиот.

А од друга страна, зошто не си дозволите најпопуларните улоги, како на пример, стриптизерките, каубојките, полицајките, или пак, медицинските сестри, да станат еден вид база за развој на уникатни ваши измислени сценарија и фантазии кои ќе ги изманифестирате во реалноста, а притоа, максимално уживајќи и возбудувајќи се? Исто така, комуникацијата помеѓу партнерите е од исклучителна важност – прашајте го вашиот партнер дали кај него постои некаква желби, или пак, фантазија во врска со нешто за кое досега, не се охрабрил да ви го каже. и Самиот разговор за тоа, ќе ве возбуди и ќе ве орасполжи, па, за таа цел започнете со сево ова без да се двоумите. Комуникацијата знае да биде моќен афродизијак и предвесник на незаборавен секс.

Дилдо со ремен за прицврстување

Оваа играчка не познава никакви лимити..Ја користат жени кои можат да бидат во врска со маж или жена. Ја користат и мажи кои се во врска со жена или маж. Флексибилна е и доста прилагодлива на желбите од најразлична природа а во сексот секогаш претставува јаготка на шлагот. Самото дилдо може да биде трајно закачено на ремен, или пак, гаќи, Може да го најдете и како еден вид на комплет, кој вклучува ремен и дилдо засебно. Во секој случај ременот целосно ќе се прилагоди на буквално сите ваши потреби и желби, без сомнение. Ви нуди одлична можностѕ за отстапки од рутината и ви дава уникатна можност да си ги промените улогите.

Дилдото со ремен за прицврстување, овозможува пенетрирање со поголем обем. Или пак, должина. Исто така, може да одржи однос во исклучителни околности кога тоа е неизводливо, првенствено, поради здравствени причини.

Навлаки за пенис

Навлаките за пенис претставуваат мошне популарен додаток на сексуалните игри, колку поради нивната достапност – толку и поради разновидноста и едноставноста. Претставуваар моќен додаток бидејќи користењето може да биде поради додавање текстура на пенисот, или пак, сантиметри плус во должина или обем. Онолку колку што ви се потребни за ваша самодоверба. Интересен факт е што тие не ја покриваат целата површина на пенисот. Впрочем, само додаваат одредена текстура на самото телото на пенисот, но, не и на глансот. Материјалот, најчесто е силикон или гума, оттаму и мекоста и растегливоста. Одговараат на сите пениси, а мажот има чувство како да има прстен за пенис на него, поради засилената ерекцијата и одложеноста на ејакулацијата. Оттаму проникнува и препораката на навлаките како плус стимулација кај обата партнера.

Навлаките можете и да ги скратите по мерка, до должината која што вие ја сакате. Самите продолженија доаѓаат од доста помеки материјали, за разлика од некои кои може да се направат и од доста поцврсти материјали.

Анални играчки

Двата пола во исто време уживаат во квалитетите и задоволствата кои ги овозможуваат овие секс играчки. Без паника – немаат никаква поврзаност со вашата сексуална ориентација, доколку тоа ве загрижуваше. Тоа нема никаква врска со тоа што сакате всушност вие да правите со вашите тела. Но, има врска со степенот на кој се наоѓате. Доколку сте почетник, ние ви препорачуваме исклучиво анални топчиња. Тоа се впрочем, топчиња со исти димензии на пречник, кој пак, постепено се проширува. Димензиите им се скромни, па со тоа овозможуваат широка намена. Која димензија на дијаметар ќе ја изберете и колку вкупно топчиња – зависи само од вас.

Останатите играчки за анална стимулација, како на пример, бат плаг се наоѓаат во различни големини и дизајни. Најраспростанет е дизајнот – солза, каде врвот е стеснет, за да може полесно да се вметне внатре, додека следува проширување надолу, кон самата надворешна основа, кое има дефинитивно силен ефект на стимулирање на многу нервни завршетоци во самиот анус. За да биде 100% безбеден, самиот бат плаг мора да има еден вид на подлога која сама по себе ќе биде со поголема површина. Така, не постојат шанси да заталка некаде во анусот. Секогаш користете го само ваквиот тип на играчки за да останете безбедни.

Стимулаторот за простата исто така спаѓа во оваа група на играчки за анална стимулација.Специфичен е по својот дизајн ( С или Т ) и се користи за прецизно стимулирање на простатата.

За одржување на интимната анална хигиена, најчесто се користи клизма. А може и интимен туш исто така. Аналните игри практикувајте ги секогаш заедно со соодветен лубрикант , бидејќи така сигурно ќе избегнете болка или било каква непријатност.

Секс мебел за подобрување на позите

Не дозволувајте насловот да ве збуни. Мислиме на користење помали или поголеми парчиња од специфични додатоци кои ќе ви помогнат во изведбата на одредени пози. Сигурно дека нема да ви биде потребно дополнително дупчење по ѕидовите, инсталирање, бушење и слично. Зборуваме за обично прицврстување, а лесно отстранување – пример комплети на лисици или завои кои ќе може да ги врзете на одреден дел од мебелот или креветот без притоа ништо да оштетите. Најчесто, тие се фиксираат под самиот душек или внатрешноста од креветот.

Вториот дел на додатоци се всушност додатоци кои работат на принципот на еден вид – нишалки за секс. Тие може да бидат фиксирани без дупчење. Да да, на пример, на врата. Или пак, оставете да виси на ремен. Овој вид на додатоци ќе ви приуштат навистина нови пози и гарантираме дека ќе внесат исклучителна шареноликост во стандардниот репертоар на веќе испробаните пози. Доколку пак, сакате и сте љубител на мокра авантура, користете ПВЦ чаршафи на било која површина да се наоѓате и не стравувајте од флеки на тепихот, софата, или душекот. Дозволете си вашите најлуди сценарија да преминат во реалност од која нема да сакате да избегате. Дозволете си пламенот да стане дел од вашето секојдневие. И никогаш да не изгасне 🙂

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top