Идеи за малку поинакви божиќни подароци

Кого и да запрашате за тоа кој е најубавиот дел од годината – со сигурност ќе добиете одговор дека тоа е периодот околу Новогодишните празници. Време на славење, време на подарување, време кога владее некоја неопислива магија во воздухот, сите се опуштени и среќни и во исчекување на новата, подобра година што следи. Па затоа, луѓето си подаруваат подароци кои традиционално, се оставаат под новогодишната елка и се отвараат за време на празниците. Па, зошто не ги изненадите најблиските со нешто иновативно и секси, а сепак, практично? Зошто секоја година да се повторувате со истите подароци? Преземете ја иницијативата во свои раце и бидете уникатни.

Подарувањето на секс играчки со сигурност можеме да кажеме дека и не е табу-тема, како што беше порано. Луѓето со текот на времето станаа многу поотворени за експериментирање во сексуалниот живот, поподложни се на истражување и уживањето во сето тоа. Ние ќе ви предложиме празнични идеи за секси подароци. Слободно погледнете, направете анализа, истражете и одберете си уникатен подарок за вашите блиски оваа година, по што ќе ве паметат долго. А со сигурност ќе го користат подарокот во текот на целата година 🙂

ПОДАРОЦИ ЗА НЕА

Вибратори

Тука спаѓаат буквално сите типови на вибратори кои можат да се употребат за време на предиграта, во самозадоволувањето, или пак, за време на сексот. Според досегашните анализи и искуства, жените најмногу уживаат во Rabbit вибраторите и стимулаторите на клиторисот. Но, исто така, сигурно нема да згрешите доколку подарите љубовно јајце или Bullet вибратор. Најважно е да го истражите квалитетот на производот. Ние ви препорачуваме силиконски производи, бидејќи се најдобриот и најбезбедниот избор при купување на подарок за друг.

Секси долна облека

Не постои жена на светот која ќе остане рамнодушна на ексклузивно парче секси долна облека. Ова е подарок со кој во ниеден случај нема да погрешите. Во природата на секоја жена е да се чувствува сензуално, заводливо и посакувано. Она околу кое можеби најмногу треба да се фокусирате додека избирате – е да обрнете внимание на нејзините омилени бои. Секако, и на големината на долната облека. На крајот на краиштата, доколку не можете да одлучите, црната е секогаш прикладен избор.

Кегел топки

Вагинални/Кегел топчиња се користат за да се зајакне карличниот под, односно околните мускули. На тој начин се постигнува зголемување на чувствителноста на самата вагиналната регија, а со тоа и полесно возбудување од досегашното. Кога оваа мускулатура ќе се зајакне, се стеснува отворот и каналот на вагината, па така, чувството за време на сексот е секако, повозбудливо и поинтензивно.Се чувствувате потесни а со тоа и посекси. Кегел топките претставуваат своевидна терапија а и превентива за сите проблеми со уретрата и мочниот меур (како што е инконтиненцијата на пример). Овие топчиња помагаат и при породувањето, со што го олеснуваат, а притоа ги зајакнуваат вагиналните мускули по самото породување. Од ова, може да забележите дека вагиналните топчиња се прекрасен подарок за жените од буквално секоја возраст. Нема да погрешите доколку некому подарите убаво спакувани и практични вагинални топчиња.

Orgasmballs

Анални играчки

Без разлика дали вибрираат или не, дали ќе се користат за време на сексуалниот чин или пак, во предиграта – наша препорака е најпрвин, да го земете предвид фактот за желбите на личноста за која го купувате овој подарок. Бидејќи, не сите се љубители на анални играчки или игри. Да, овој подарок ќе биде навистина уникатен само доколку пронајде понатамошна примена.

Колекција од 50 нијанси сиво – сет

Особено погоден сет за личност која ги прочитала сите книги, односно, продолженија на познатата Педесет нијанси сиво. Или доколку го изгледала филмот повеќе пати 🙂

Доколку е тоа така, тогаш слободно искачете ја еден level up 🙂 Со сигурност нема да и пречи! Нека нејзината спална соба биде мало царство каде ќе тлее вистинска страст 🙂

ПОДАРОЦИ ЗА НЕГО

Прстен за пенис

Дефинитивно, најпогоден за оние мажи кои неуморно сакаат да експериментираат со секс играчки и кои знаат што сакаат. Прстените за пенис се дефинитивно одличен избор за нив.

Наменет е за продолжување на ерекцијата, за зајакнување и зацврстување, што интензивно ја зголемува и самодовербата.Визуелното, евидентно зголемување на пенисот поради количината на крв што се задржува во самото тело на пенисот, како и одложената ејакулација – придонесува за експлозивни оргазми кои сигурно ќе му бидат ново и невообичаено искуство. Зошто не го почестите со тоа уште веднаш? 🙂

Мастурбатор

Подарок кој фантазиите ги претвора во реалност. И тоа во слатка реалност !

Наша препорака се брендовите Fleshlight или Tenga, како едни од најквалитетните и најистакнатите досега по своите карактеристики.

Пумпи за пенис

Без разлика дали тука станува збор за пумпи за пенис кои би се подариле поради зголемување на пенисот, или пак, како прва помош за постигнување ерекција – овој подарок сепак ќе најде практична примена и задоволство на оној кому му е подарена. Задоволството ќе биде обострано 🙂

ПОДАРОЦИ ЗА ПАРОВИ

Вибратори за парови

Како што и самите црпиме заклучок од називот, овие вибратори се дизајнирани за истовремена стимулација и на мажот и на жената. Најчесто, на пазарот се наоѓаат во облик на буквата С. Едниот крај служи за да се вметне внатре, во вагината. Другиот пак, се поставува над клиторисот, со тоа што го стимулира директно. Значи, се постигнува стимулација и на Г – точката и на клиторисот во исто време. Додека партнерот пенетрира, додека навлегува внатре и тој ги чувствува вибрациите од делот на вибраторот кој се наоѓа во внатрешноста. Можете да заклучите дека задоволството доколку го подарите овој вибратор ќе биде обострано – што значи нема да израдувате само една личност туку две 🙂 Практичен подарок е и за паровите кои опстојуваат во врска на далечина, бидејќи постои можност за контрола преку мобилна апликација, но секако и за сите останати кои целат кон зближување со партнерот и подобра стимулација на клиторисот и Г-точката.

Вибрирачки прстен за пенис

Задолжителна играчка која мора да заземе место во сечија спална соба. Така што, подарете ја што е можно побрзо 🙂 За неа би значело интензивни вибрации а за него – експлозивни ерекции. Истовремено е причина за задоволство и кај машкиот, и кај женскиот род. И никако нема да погрешите доколку изберете силикон како материјал за оваа играчка.

Облека за играње улоги

Дефинитивно, нема човек на светот кој не сака промени. Особено во сексуалниот живот. Зошто уште веднаш не помогнете некому да ги реализира најскриените секс фантазии?  На пазарот постојат најразновидни секси костими и униформи кои се користат за време на сексот.Подарете некому уноформа во стилот на полицаец, полицајка, стјуардеса, пилот, медицинска сестра и што уште не… Изборот е ваш! Не чекајте ни миг повеќе, идеите ви се на располагање. Или, едноставно, можеби уживате во ставањето на маски и превез на очите? Како и да е, започнете со подготовките!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top