Max Erect – гел за потенција

169 ден

Карактеристики

  • Орален гел за потенција за мажи
  • Со вкус на портокал
  • Со природни состојки
  • Ја одложува ејакулацијата
  • Количина: 1 кесичка содржи 7gr
  • Без несакани ефекти
  • Да се чува на суво и темно место
  • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

Сигурно плаќање
Max Erect – гел за потенција

MAX ERECT – гел за потенција е орален гел на база на мед со вкус на природен портокал кој содржи внимателно избрани супстанции од растително потекло. Се користи како додаток во исхраната, премиум иновативен препарат за мажи во течна форма.

Состав и намена:

Содржи активни компоненти: Л-аргинин, суви екстракти од калинка и мака и цинк.Л-аргинин помага за стимулирање и подобрување на ерекцијата, има позитивен ефект за формирање и подвижност на спермата. Сувиот екстракт од калинка стандардизиран на елагична киселина придонесува за здрава сексуална функција кај мажите,помага во одржување на ерекцијата, ја подобрува еректилната функција и релаксација на мазните мускули. Сувиот екстракт од мака ја подобрува сексуалната функција. Цинкот придонесува за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и помага за одржување на функцијата и здравјето на простатата.
Физиолошкиот ефект на овој извонреден препарат е предизвикан од ослободувањето на азот моноксид (NO) од кавернозното тело на половиот орган поради сексуална стимулација. Тоа го активира ензимот гванилат циклаза, клучен ензим во синтезата на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP). Цикличниот GMP потоа силно ги релаксира мазните мускули на кавернозното тело на половиот орган. Со тоа се зголемува протокот на крв во абдоминалниот дел од телото и на тој начин се врши неговиот ефект.

Употреба и дозирање:

Препорачаната дневна доза на MAX ERECT е 1 кесичка дневно со редовни оброци. Целата содржина на оралниот гел испијте ја од кесичката 30 минути пред сексуалната активност. Протресете пред употреба. Се препорачува за срцеви пациенти, лица со висок крвен притисок, дијабетичари итн.

Max Erect – гел за потенција е врвен иновативен препарат за подобрување на сексуалната активност на мажите. Гелот е направен целосно од природни состојки. Несакани дејства или несакани ефекти досега не се забележани или не постојат.

Напомена – Не ја надминувајте препорачаната дневна доза на употреба.

Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Max Erect – гел за потенција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Вие исто така би сакале…

Shopping Cart
Max Erect - гел за потенцијаMax Erect – гел за потенција
169 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top