Како да имате добар секс набрзина?

Брзиот, избезумен секс може да направи многу убави и корисни работи за вашиот љубовен живот. Без разлика дали сте во врска, брак или сингл! Се прашувате зошто? Затоа што брзиот секс ќе ве потсети и колку сте навистина привлечни за партнерот и колку физички се привлекувате меѓусебно, а такво непланирано и импулсивно нешто ја одржува во живот вашата „ непослушна “ страна. Не постои никаков аргумент против фактот дека понекогаш брзиот секс е и подобар од традиционалниот секс.

А за тој секс набрзина да биде навистина добар, ние имаме неколку совети совети за вас!

Пред се, прифатете одговорност за секс набрзина!

Секогаш користете заштита!

Истражувањата покажуваат дека луѓето со високо либидо размислуваат за секс многу почесто од оние со пониско. Добрата вест е што постојат начини да научите како да го зголемите вашиот сексуален нагон и како и да имате поголема желба за секс со партнерот.

Тренирајте го вашиот ум да ја вклучува сексуалната фреквенција секој ден, во секоја ситуација. Уживајте во вкусовите кои го допират вашиот јазик, носете облека што ве прави да изгледате и да се чувствувате добро. Кога разговарате со колега, обрнете внимание на нивните раце и сетете се што правеше вашиот партнер со рацете последниот пат кога сте имале одличен секс. Читајте еротска литература, закачете слики со сексуални мотиви во вашата спална соба. Гледајте и некое порно, зошто да не, сами или во пар, ако тоа е нешто што ве пали.

Колку повеќе размислувате за секс, толку повеќе ќе продолжите да размислувате за секс. Само вклучете го мозокот. Дозволете (сексуалната) машина да започне да работи во вас. Запомнете дека не е обврска само на вашиот партнер да ве запали. Морате малку и сами да се потрудите.

Користете лубриканти!

За време на релаксиран сексуален однос, има време вагината доволно да се навлажни и да се прошири. Кога станува збор за брз секс, и двајцата треба да бидете подготвени за итна акција.

Употребата на лубриканти го забрзува процесот на сексуално возбудување, и кај мажите и кај жените. Освен што кај жените, лубрикантите го обезбедуваат и она што природно се активира малку побавно отколку кај спротивниот пол. Со нежно движење на навлажнета рака, можете многу лесно да го доведете вашиот партнер до задоволство без болка.

Лубрикантот вештачки ја подготвува жената за брза пенетрација. Во комбинација со брза, вешта стимулација, можете да го шокирате нејзиниот сексуален систем и за неколку минути да ја доведете до лудило.

Се разбира, сега се прашувате – од каде и кој има лубрикант при рака, кога се работи за секс набрзина. Но, тоа само значи дека треба стратешки да дејствувате и правилно да ги поставите лубрикантите – во стан, куќа, тоалет, кујна, автомобил итн. Нека се заглават некои меѓу перничињата на софата, ќе се најде, нема да се фрли. Лубрикантите можете да ги купите и во мали кесички, за еднократна употреба, за да ги носите во џеб или чанта. Добрата подготовка е половина од секоја работа.

Мешајте стилови!

Сексот на брзина е одлично засилување на либидото, но ако само така имате секс, ја промашувате поентата.

Добриот сексуален живот е избалансиран и треба да имате секс на различни начини за да ги негувате сите емотивни и сексуални делови на вашата личност.

Во период од две недели, паровите треба да имаат секс вкупно еден и пол час. Разумен, здрав и реален. Значи, четири до шест сесии со низок интензитет, најмалку четири брзи секс сесии, во траење од пет до 15 минути и најмалку една долга сесија. Сè што е под тоа е загрижувачки.

Имајќи предвид дека повеќето луѓе поминуваат најмалку два часа во ноќта паркирани пред телевизор, ова би било прилично ефикасно искористување на времето, нели?!

Престанете да размислувате во насока на секс = однос

Размислете добро што подразбирате под „секс“ Брзиот секс значи брз секс од секаков вид, а не нужно сексуален однос. Сфатете го „сексот“ како нешто што ве тера да се чувствувате секси – без разлика дали тоа само ги скокотка вашите фантазии или целосно ве задоволува.

Две минути орален секс се доволно долги за да го натерате целиот свет да застане, барем за вас… И да сакате уште, повеќе, повеќе. Меѓусебното сексуално возбудување, допирање, предизвикување на сексуалниот систем на другиот, а потоа оставање на сексуалната желба да врие. Тоа го поттикнува сексуалниот апетит и поттикнува навестување. Ја разгорува имагинацијата. Спонтаноста, која често се губи на долг рок, се заменува со многу повкусна дијаконија – знаејќи што следува и како точно ќе го направи тоа.

Искористете го моментот – и не паничете!

Откажете се од секс само кога сите околности го налагаат тоа.

Ако го чекате моментот кога двајцата изгледате фантастично, напалени сте, ја носите вашата најдобра долна облека, имате многу време, децата не се дома, сте расположени, сте добил плата, си платил заем, шансите за секс се отприлика исти како да најдеш два милиони долари во паричникот или твојата банкарска сметка платена на мистериозен начин од непознат добротвор.

Вистинскиот живот ретко нуди идеални околности за било што, вклучително и секс, што значи дека треба да го имате кога и каде ќе се појави прилика. Брзиот секс не е за удобност, свеќи и убаво осветлување. Тој е суров, интензивен, груб. Кому му е гајле дали ви изгорел ручекот, дали сте доцнеле 10 минути на работа, никој до вас не се туширал цел ден, децата гледаат телевизија во соседната соба или прозорецот на соседот бил оставен ширум отворен?!

Многу често премногу организираниот секс гарантира бледо, оркестрирано искуство, на кое не се сеќавате до следниот ден.

Не бидете премногу фокусирани на оргазмот!

Колку повеќе пати имате брз секс, толку повеќе ќе ви се зголемува либидото. Колку повеќе оргазми имате, толку побрзо ќе ги постигнете секој следен пат! Оргазмите помагаат во развојот на нервните патишта до изворот на сексуална стимулација во мозокот. Колку подобро се асфалтирани патиштата, толку се поголеми шансите за постигнување оргазам.

Но, да очекувате оргазам секогаш кога ќе се допирате или ќе се возбудите е нереално и ограничувачко. Математиката вели дека ќе доживеете повеќе оргазми ако имате секс повеќе од еднаш, но тоа што ниту еден од вас не доживеал оргазам, не значи дека сексот не бил одличен и дека не било задоволувачко искуството.

Со меѓусебна комуникација, дефинитивно ги зголемувате шансите за оргазам – шансите да и ги пронајдете точките на партнерката, да ги пронајдете оптималните пози за нејзиниот клиторис, и со тоа и двајцата без мака да постигнете оргазам. Едноставно, тоа треба да се практикува.

Позите во кои можете дополнително да се стимулирате меѓусебно помагаат неизмерно при брзиот секс и фокусирајте се на пози кои гарантираат дека ќе го удрите нејзиниот фронтален вагинален ѕид, кој се чини дека е одговорен за брзото преминување на жените до оргазам.

Затоа кога ќе ви се пружи наредна прилика за секс набрзина, немојте многу да се мислите, искористете ја приликата и сами видете ја магијата на овој чин.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top