Орален секс – водич за мажи

Мажите навистина се трудат. Tоа никој не може да им го оспори. Но, како што рекла старата добра Саманта од Сексот и Градот, тоа не се нарекува работа ( job ) тек така. Во самиот процес на орален секс има и работа и знаење. Но, тоа знаење мора некако да се стекне нели? Затоа драги мажи стекнатите теоретски знаења најдобро е да ги ставите во пракса. Па затоа ајде да почнеме од почеток.

Кога станува збор за пружање орален секс, сексуално задоволство на женските партнерки, неретко мажите одеднаш почнуваат да се колебаат и да им варира однесувањето во невидени размери.

Од оние кои се однесуваат како никогаш да не виделе вагина во животот и дека ова е првата која ја гледаат, збунетост, до оние кои толку се внесуваат во нивната работа што целосно им се губи трага што всушност, прават “таму долу” и дали тоа воопшто има ефект врз партнерката или не.

Се разбира, има и такви кои апсолутно знаат што прават таму долу. Ако сте налетале на некој од оваа категорија, веднаш омажете се за него. 🙂

Бидејќи не постојат конкретни правила и не можеме да се потпреме на нив, за вас составивме листа на работи кои би требало мажите да ги знаат за да можат им пружат на задоволство на жените преку орален секс.

А вие, драги мои дами можете да правите што сакате. Направете тапет од ова, оставете го “случајно” артиклот отворен додека партнерот се движи низ станот или испечатете го и залепете го на вратата од спалната соба.

Во секој случај, се надеваме дека ќе го прочитаат и ќе искористат барем дел од нашите совети.

Орален секс - водич за мажи

Диши!

Ако навалите на нејзината вагина како да острите нож или да го набивате вашиот вкочанет јазик, проследено со врел здив со сета сила или да се однесувате како да сте на натпревар во дување балони, сето ова нема врска со орален секс. Поточно, тоа е во целосна спротивност на оралното задоволување.

Започнете од почеток, бакнувајќи ѝ го вратот, градите, стомакот, внатрешните бутови, полека движејќи се надолу, додека не стигнете до саканата дестинација. Откога ќе го направите ова можете комотно да се фатите за работа.

Не се однесувајте како разјарен бик!

Кога зборуваме за држење до работата не значи дека треба да бидете груби и да гледате да ја завршите работата тоа што е можно поскоро. Жените сакаат кога некоја ситуација се развива бавно. Не брзајте, внесете се полека, набљудувајте го развојот на ситуацијата, бидете присутни во сегашниот момент, нежно и лесно.

Бидете постојано во контакт со вашата партнерка!

Многу често се случува жените да не бидат целосно опуштени за време на оралниот секс во споредба со мажите кога им се пружа тоа сексуално задоволство.

Вагината знае да “полуди” при стимулација. Може да развие посилен мирис, неконтролирано да се навлажнува и да лачи течност, па дури и да добие поинаков вкус. Значи, сосема е разбирливо дека жената може да се чувствува прилично непријатно додека ја држите главата таму долу.

Затоа многу е важно да одржувате контакт со партнерката цело време. Кажете и дека е убава, дека ви се допаѓа и дека уживате во тоа што и го правите, дека ве возбудува. Дајте ѝ до знаење колку е секси, преку чувството на задоволство, кое треба да биде за двајцата.

Ирај фер и коректно!

Иако знаеме дека сакате да ги искористите сите ваши расположливи средства и да се претставите во најдобро можно светло, додека пружате орално задоволство, никогаш не помислувајте да ги користите забите, ниту еднаш.

Ако навистина се случи тој краток спој, може да се случи играта да биде прекината и да завршите на каучот истата вечер.

Орален секс - водич за мажи

Користете ги ушите…

Ако сè што слушате е тишина, тогаш правите погрешно. Омекнете го вашиот пристап, најдете друга точка. На крајот на краиштата, прашајте ја што би сакала да направите за неа и каде. Кога ќе го слушнете нејзиното стенкање, тоа значи дека сте дошле на вистинското место. Но, не претерувајте! Полека, само продолжете со истиот ритам.

…и рацете!

Во ред е, разбираме дека тоа е орален секс, но можете да го направите искуството многу посилно и позабавно со додавање на некоја акција со прстите. Само имајте на ум дека нејзиниот отпор кон прекумерна стимулација важи и за прстите. Да повториме, не притискајте. Не мрдајте горе-долу по нежната мукозна мембрана со тие агресивни прсти, како да сечкате дрво.

Нежно, полека и следете ја нејзината реакција. Се може да се види на нејзиното лице и движења на телото. Вие само треба да бидете присутни во моментот.

А, за да бидете неприкосновени во пружање задоволство на ваша среќа постојат и одредени играчки кои ќе го однесат оралниот секс на повисоко ниво. Клиторалните стимулатори работат со иновативна технологија, како што се воздушниот притисок и звучните бранови. Користете ги за време на орален секс за да додадат нова димензија на задоволство.

Не ја спомнувајте бившата, што и како сакала или било која друга жена од вашите предходни сексуални искуства!

Ако ти е животот е сладок! Секоја жена е различна и бара различен пристап.

Досега треба да ви биде јасно, дека спомнувањето на други жени и поранешни партнери на никаков начин нема да ја подигне нејзината возбуда или интерес за она со што сте во тој момент. Може да го направи само спротивното, да го излади, како да сте ја полиле со кофа ладна вода.

На крајот на краиштата, бившата можеби ве лажел.

Таа се движи со причина!

Ако таа се движи, избегнува, отстапува, ви ја движи раката, јазикот или што и да е, верувајте ѝ дека тоа го прави со добра причина. Тоа не значи дека ви замерува, само сака да ве пренасочи, но нема доволно сила или не сака да ја прекине магијата на возбудата кажувајќи ја својата желба.

Нешто правиш погрешно. Смени го. Продолжи понатаму! Цело време, држејќи го едното око на неа за да бидете сигурни дека и се допаѓа.

Дали го најдовте клиторисот?

Концентрирајте се за момент и добро погледнете ја вагината. Повлечете го прстот од врвот на нејзината вагина надолу. Чувствувате мала, отечена грутка? Епа, тоа е тоа! Го најдовте! Браво! Ако сте изгубени и уште барате, можеби е подобро да се спасите од маката и да го прашате чичко Гугл. Нема срам да не знаеш. Срамота е да останеш неук.

Ако го најдовте и почнавте да работите на него, само не брзајте! Со милост а не со сила! Што налага клиторисот, тоа е закон.

Орален секс - водич за мажи

Не се задржувај само на една точка!

Да да, добро читате – не го поминувајте целото време таму! Некои мажи едноставно се опседнати со клиторисот. Мислат, што мислат, убедени се дека оралниот секс се сведува само на една точка. а.к.а. бастионот на вагината. Но тоа не може да биде подалеку од вистината.

И додека клиторисот е супер, мега, гига, неверојатно важен дел од вагината, на кој треба да се фокусирате, има и други делови од вагината, кои не треба да ги занемарите при оралното сексуално задоволство на партнерката. Опуштете се, и покажете ја вашата сестраност. И вашата партнерка ќе знае да го цени тоа!

Пробај нешто поинакво.

Лижењето со јазик е движење кое најмногу го користите за време на оралното задоволство, очигледно, а цицањето може да донесе неочекуван пресврт. Се разбира, ако е нежно и без вшмукување на нејзината вагина и клиторисот во вашата усна шуплина.

Пробајте, нежно со клиторисот и гледајте каква реакција има партнерката. Ако и се допаѓа, продолжи, можеби малку посилно, само без брзање.

Некогаш, едноставно не оди…

…и тоа е сосема во ред! Сериозно. Нема смисла да ја држите заробена половина час само за да ја докажете вашата машкост. Ако не функционира, не мора. Нема да се форсираме. Можеби не е денот. Можеби во друга прилика. Како и со сè друго, спонтаноста е од суштинско значење.

Зачувај го пост – оралниот бакнеж за себе!

Некои жени немаат проблем со тоа, па така и мажите. Другите знаат сериозно да се згрозат.

Дури и ако си направил добро дело, не го расипувај сега со таа една ситница на крајот. Дозволи таа да го направи првиот потег. Ако е тоа нешто кое таа го сака – одлично! Ако не, нејзиниот врат со задоволство ќе ги прифати вашите усни.

Епа драги мажи ова беа нашите совети, се друго останува на вас. Земете го ова теоретско знаење и преточете го во пракса уште денес. А, кога се работи за дамите? Нема потреба од благодарност. Вашето задоволство е единственото благодарам кое вреди! Уживајте…

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top