Мастурбатор кој чита мисли дизајниран во Србија

Вештачката интелигенција во последно време е доста актуелна и тоа со огромна причина. Таа е нешто навистина извонредно. Одеднаш имаш алатка на својот компјутер или телефон на која можеш да поставиш прашање, и веднаш да добиеш одговор без да се мачиш сам да пребаруваш. Прилично неверојатно, зар не? Луѓето сега веќе ја користат вештачката интелегенција во најразлични цели. И погодете што? Има дури и изненадувачка иновација која вклучува секс играчка контролирана од мислите. Но, и тоа не е најинтересниот дел. Оваа иновација не дојде од некоја далечна земја, туку верувале или не доаѓа од нашиот сосед Србија.

Мастурбатор кој чита мисли – Како?

Пред околу четири месеци, еден дечко по име Брајан Слоун има поднесно барање за патент. Неговата идеја? Користење мозочни бранови за да контролира посебен вид на уред за задоволство. За да ја објасни својата идеја Брајан презентираше документ со слики и графикони – документ кој е на цели 49 страници! Замислете да ги користите вашите мисли за да направите сексуална играчка и таа да прави тоа што вие го посакувате и тоа само со користење на вашите мисли. Тоа е прилично неверојатно, зар не?

Ако досега не сте чуле Брајан Слоун е познат по тоа што го измисли Autoblow. Ако не знаете што е Autoblow или прв пат слушате за него, тоа е механички ракав за самозадоволување за мажи. Првиот Autoblow излезе во 2008 година, но не беше баш народски кажано тоа – тоа. Но, во 2014 година, тој го лансираше Autoblow 2, кој стана многу популарен. Привлече толку големо внимание што веб-страницата што ја промовираше падна! Во меѓувреме излезе и ушпте една верзија на Autoblow – Autoblow Extender. Оваа направа беше дизајнирана како продолжена рака која ви помага да доживеете оргазнам додека возите. Но, пред само една година излезе најуспешниот изум на Брајан Слоун, а тоа е Autoblow AI. Овој уред е неверојатет бидејки можеш да разговараш со него и тој ќе ги следи твоите команди.

The Blowjob Paper

Е сега дојдовме до најинтересниот дел. Во 2018 година, Брајан Слоун напиша и објави труд наречен „The Blowjob Paper“. Овој труд се базира на искуствата на неколку момци од Србија. Овие момци поминале108 часа истражувајќи се што може да се истражи околу оралното задоволство и фелацио ( физички и ментално ) за да откријат што е најдобро.

Од кога стигнал до потребните информации за својата најнова креација, Брајан собрал тим од паметни и образовани луѓе. Заедно овие луѓе, тој дизајнираше прототип на Autoblow што можете да го контролирате со вашите мисли. Но, овие умни луѓе сепак сакаат да останат анонимни, за да не да бидат засегнати нивните редовни работни места.

За оваа креација на Брајан и неговиот тим им беа потребни три месеци да сфатат се. Тие ги проучувале мозочните бранови, програмирале работи и користеле фенси компјутерско учење. Во моментов, треба да носите специјален шлем за да го користите, што може да биде скапо. Но, постои надеж дека во иднина би можеле само да ставите мал чип во вашиот мозок. Ова стана поверојатно откако компанијата наречена Neuralink, предводена од Илон Маск, доби одобрение за тестирање на нивните мозочни чипови кај луѓе.

И како ја доведуваме оваа статија кон својот крај, се надеваме дека ви ја разбудивме љубопитноста. Кој знае кои други кул работи не чекаат во иднината? Останете љубопитни, останете воодушевени и ајде да продолжиме да го истражуваме неверојатниот свет на човечките идеи и пронајдоци!

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top