Пумпа за анален туш 224 мл

499 ден

Карактеристики:

 • Материјал: ПВЦ од медицински квалитет
 • Капацитет: 224ML
 • Дизајн: Мек, но цврст и флексибилен за оптимална удобност
 • Бои: Црна, Сина
 • Погодна и за мажи и за жени
 • Водоотпорна: Да
 • Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Достапност: На залиха

SKU: PL-224ML Категорија
Сигурно плаќање
Пумпа за анален туш 224 мл

Пумпа за анален туш 224 мл е прецизно дизајнирана за удобно и ефективно искуство за анално чистење. Направена од врвен ПВЦ со медицински квалитет, оваа пумпа обезбедува издржливост и непречено користење. Пумпата е изработена без БПА и фталати, обезбедувајќи безбедност и хигиена.

Едноставниот, но ергономски дизајн на пумпата обезбедува совршено држење кое не се лизга, што ја прави лесна за ракување. “Сијалицата” е безбедно поврзана со шприцот со млазницата, со дизајн отпорен на истекување за ефикасно да ја носи течноста за клизма до дебелото црево. Ова ја прави идеална за лична употреба и за мажи и за жени, овозможувајќи удобен и приватен процес на чистење дома.

Со дарежлив капацитет од 224ML, оваа пумпа  е дизајнирана за лесно и брзо чистење.

За да ја наполните сијалицата, едноставно:

 • Наполнете сад со течноста за клизма.
 • Стиснете ја сијалицата.
 • Потопете ја сијалицата во течноста и отпуштете ја за да ја внесете течноста.

Начин на употреба:

 • Одделете го шприцот – ректален апликатор од сијалицата.
 • Наполнете ја сијалицата со раствор за клизма и повторно прикачете го ректалниот апликатор.
 • Подмачкајте го ректалниот апликатор со лубрикант на база на вода.
 • Поставете се удобно и нежно вметнете го апликаторот во ректумот.
 • Стискајте ја сијалицата нежно за да го испуштите растворот во цревата.
 • Чувајте го растворот што е можно подолго пред да ги опуштите мускулите за да ја ослободите содржината.
 • Повторете го процесот доколку е потребно.

Инструкции за чистење за оптимална хигиена:

 • Одделете го шприцот – ректален апликатор од сијалицата.
 • Темелно измијте ги двата дела со вода пред почетната употреба и по секоја наредна употреба.
 • Исплакнете темелно за да се осигурате дека се отстранети сите остатоци.

Обезбедете чисто и освежувачко искуство секој пат со нашата пумпа за анален туш 224 мл. Совршена и за мажи и за жени, оваа пумпа е вашето вистинско решение за лесна и ефикасна лична хигиена.

* Напомена: Препорачуваме употреба на лубрикант врз база на вода при користење на овој производ.
Производот го добивате во дискретна необележана амбалажа

Боја

Плава, Црна

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Пумпа за анален туш 224 мл”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Пумпа за анален туш 224 мл
499 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top