Презервативи Durex Pleasuremax 3/1

139 ден

Опис на производот

 • Кондоми за интензивна стимулација
 • За уживање во еротскиот момент
 • Лесен за носење
 • Сигурност и Безбедност
 • Облога за подмачкување
 • Транспарентен
 • Дерматолошки тестирано
 • Номинална ширина: 56 mm
 • Во мало практично пакување
 • 3 парчиња

Durex Pleasuremax се кондоми специјално дизајнирани да ја максимизираат стимулацијата на нервните завршетоци, со паметно поставени врежани точки и ленти за поголемо уживање за двајцата. Достапно во мало практично пакување од 3 парчиња.

Достапност: На залиха

SKU: 9905 Категорија
Сигурно плаќање

Својства

 • Обезбедуваат заштита и удобност
 • Лесни за употреба
 • 100% електронски тестирани+

Внимание
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.
Прекинете ја употребата ако почувствувате непријатност или иритација додека користите Durex кондоми.
Овие кондоми може да предизвикаат алергиски реакции, дури и анафилактичен шок доколку корисникот е алергичен на латекс.
Повторната употреба може да го зголеми ризикот од  инфекција.
Ниту еден метод на контрацепција не нуди 100% заштита од несакана бременост, вирусот СИДА или други сексуално преносливи болести.

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Презервативи Durex Pleasuremax 3/1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Durex-PleasuremaxПрезервативи Durex Pleasuremax 3/1
139 ден

Достапност: На залиха

Scroll to Top