Презервативи Durex Extra Safe 6/1

219 ден

Опис на производот

 • Кондоми со Дополнителен лубрикант за удобност
 • Малку подебел
 • Сигурност и Безбедност
 • Поубаво мириса
 • Транспарентен
 • Направено со малку подебел латекс и дополнително подмачкување
 • Дерматолошки тестирано
 • Номинална ширина: 56 mm
 • Во мало практично пакување
 • 6 парчиња

Кондомите Durex Extra Safe се малку подебели од стандардните кондоми за оние кои сакаат крајна сигурност и не сакаат да ја жртвуваат удобноста.

SKU: 9912 Категорија
Сигурно плаќање

Својства

 • Обезбедуваат заштита и удобност
 • Лесни за употреба
 • 100% електронски тестирани+

Внимание
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.
Прекинете ја употребата ако почувствувате непријатност или иритација додека користите Durex кондоми.
Овие кондоми може да предизвикаат алергиски реакции, дури и анафилактичен шок доколку корисникот е алергичен на латекс.
Повторната употреба може да го зголеми ризикот од  инфекција.
Ниту еден метод на контрацепција не нуди 100% заштита од несакана бременост, вирусот СИДА или други сексуално преносливи болести.

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Презервативи Durex Extra Safe 6/1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Durex extra safeПрезервативи Durex Extra Safe 6/1
219 ден
Scroll to Top