Презервативи Durex Comfort XL 6/1

219 ден

Опис на производот

 • Екстра голем обем за поголема удобност
 • Дополнително подмачкано за помазно искуство
 • Сигурност и Безбедност
 • Мазно силиконско подмачкување
 • Транспарентен
 • Направено со малку подебел латекс и дополнително подмачкување
 • Дерматолошки тестирано
 • Номинална ширина: 57 mm
 • 6 парчиња

Кондомите Durex Comfort XL се екстра големи, со поголеми димензии и пошироки за поголема удобност. Изработен од природна гума латекс, лесен за носење, со сперматична завршница. Транспарентен, со подмачкувачки слој

Нема на залиха

SKU: 9913 Категорија
Сигурно плаќање

Својства

 •  Обезбедуваат заштита и удобност
 • Лесни за употреба
 • 100% електронски тестирани со уште 5 тестови за квалитет извршени на секоја серија

Внимание
Да се чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина.
Прекинете ја употребата ако почувствувате непријатност или иритација додека користите Durex кондоми.
Овие кондоми може да предизвикаат алергиски реакции, дури и анафилактичен шок доколку корисникот е алергичен на латекс.
Повторната употреба може да го зголеми ризикот од  инфекција.
Ниту еден метод на контрацепција не нуди 100% заштита од несакана бременост, вирусот СИДА или други сексуално преносливи болести.

Brand

Durex

Durex има над 75 години искуство во производство на кондоми. Покрај кондомите, Durex има неколку други групи производи во асортиманот како лубриканти и играчки. Дурекс е марка на презервативи и производи за сексуално здравје кои се достапни во многу земји на светот, вклучувајќи ја и Македонија. Производите на Дурекс се дизајнирани да им помагаат на луѓето да имаат посигурни и пријатни сексуални искуства. Тие нудат разновидни производи, вклучувајќи презервативи, лубриканти и други производи дизајнирани да подобрат сексуалното задоволство и удобност. Важно е да се користат презервативи и други производи за безбеден сексуален однос за да се намали ризикот од сексуално пренесувани инфекции и непредвидени бремености.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Презервативи Durex Comfort XL 6/1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Shopping Cart
Scroll to Top